Roacutan vylieci akne

Príspevok v téme: Roacutan vylieci akne
toro

Nasiel som tuto webku a cital som dost o ludoch ktori maju problemi s akne.Pravdaze mal som ich aj ja.Akonahle som dokoncil strednu skolu povedal som stop akne a povedal som koznej ze nechcem uz viac akne ani vidiet a ona mi predpisala liek Roacutan ci ako sa volal.Liecba timito antibiotikami trvala 6 mesiacov a na mesiac tabletki vysli na 480sk.A teraz mam 21 a vyse roka nemam ziadne akne a ak sa aj vitvori tak hned zbledne a zmizne.Ale je pravda ze na kazdeho tieto silne antibotika vplivaju rozdielne a umna nebola licba lahka,po prvom mesiaci az do ukoncenia liecbi som mal blet vyblednutu az bilu,popraskanu a musem som si ju natierat bielov mastickov a dost to stipalo a hlavne som mal stale popraskane pery.Ano boli to tazke mesiace ale teraz mozem povedat ze stalo to zato a som rad ze mam akne za sebov

RNG

beruskaaaa
dovol mi zapochybovat o tom, ze nejes ziadne skodlive tuky.
Jes iste priemyselne vyrobene potraviny akehokolvek druhu. Tie vsetky obsahuju tzv "stabilizovane" tuky, tj hydrogenizovane, cistene chemicky a tepelne spracovane.
Vsetky natierky, vsetky oleje okrem panenskych, cokolada, napolitanky, keksy, cukrarske vyrobky atd, tam vsade mas znicene rastlinne tuky, ktore zamoruju telo a niektore z nich stvrdnu a zapchaju tukove kanaliky, cim sa vytvoria podkozne hrbolky=acne.
Tie sa mozu cez tukovy kanalik nainfikovat bezne sa na kozi vyskytujucimi bakteriami a voila!, mas hnisave acne

RNG

Ked telu zabranis vylucovat cez tukove zlazy( to vedia k acniam, ked sa tukove kanaliky zapchaju tvrdymi tukmi)
tak zacne vylucovat do cyst, vyrazok a vredov.
Cistenie tela od rozneho odpadu sa neda nijak obist, ci uz to telo urobi samo svojimi vlastnymi enzymami(vyroba enzymov sa da ciastocne posilnit branim extra jodu) alebo pouzivanim doplnkov na enzymaticke cistenie

beruskaaaa

no to co pise RNGsom ja dodrziavalacelyzivot a nic z toho...
hmm no a to ti normalne narezali a zasili? a co potom??? to ti tam aj nieco zostalo?

lilyoff

No baby...nemame to veru lahke...Drzim Vam palce nech vsetko dobre dopadne.Ja tiez uzivam antikoncepciu zacala som kvoli pleti aj trosku pomohla ale cakala som viac :) tak som sa dala na RO zatial som spokojna.Ja sa len bojim aby nahodou dlho nepretrvavali tie vedlajsie ucinky poskodenia plodu...chcem mat krasne zdrave deticky za par rokov tak snad aj budu

sumienka2525

lilyoff
No co pocuvam je dost takych co sa im to nevratilo. Ja medzi nich asi nepatrim. Ale nemam uz tak vela akne , lebo uzivam teraz antikoncepciu na akne druhy mesiac tak uvidim co somnou este bude.
A tie suchoty po liecbe zmiznu hned neboj. Treba len vydrzat.

berushkaaa
No tak to bol dobre sprosti dermatolog ked ti to poroznasal po celej tvari. Asi by sa mal venovat radsej inej cinnosti. No ja ked som zacala brat Roacutan (RO) tak som mala jednu cystu. RO mi na to vobec nepomohol ,tak mi to vybrali na chirurgii a zasili a robia sa mi stale nove. Ale len na licach. Vyzeram hrozne. Nikto ma nevie toho zbavyt. Robili mi milon testou z krvy , zo vzoriek z pupaka a aj tak nic.

RNG

roacutane nevylieci akne, len potlaci ich vytvaranie za cenu dalsieho zamorenia tela.
Riesenie na acne je
1.odmorit telo(enzymi),
2.jest spravne jedla=nezamorujuce( tj ziadne vyprazane, znicene tuky,len panenske tuky,ziadne nestravitelne denaturovane bielkoviny)
3. potlacit vytvaranie DHT(doplnky a kozne preparaty obsahujuce zinok a rastlinne steroly)

beruskaaaa

no z toho, odkedy to beriem, predtym ani nahodou,ale uz som niekde citala, ze casto padaju vlasy:(,hroza...
mne dermatolog zle liecil akne, strasne mi to rozniesol a zhorsil, zabit ho je malo, ale co clovek narobi,bradu si uz ani necitim, jedna velka cysta, mne sa to robi hlavne v okoli ust a na brade a ten Roa ti na cysty nezabral??? myslela som, ze to aj nato zaberie...?????? boze koj v mojej rodine nikto ani pupak a ja ani neviem ako a som v riti...

lilyoff

No ja sa tiez trochu obavam nech sa to nevrati...no mne to pomohlo hned na treti den a odvtedy som nemala ziadne akne ani problemy okrem suchot tak snad to bude aj po ukonceni liecby fajn :) a ked som zacinala liecbu som mala 60kg davku mam 40mg denne a uz mam 65kg :-D asi zacnem chudnut

sumienka2525

beruska
No mne sa tie cysty co ty pises tiez robia. Akne uz ani tak nemam ale take velke pupaky, zapalne ,zahnisane. Stale si to vytlacim ,vycistim a na druhy den to mam zasa navrete. Uz mi jeden taky chirurgicky odstranili. Ide ma porazit z toho.
No na tie mihalnice ti neviem poradit. Skus si dat do googlu vypadavanie mihalnic, mozno najdes nejake forum kde si baby radia co je najlepsie na to. A to ti z RO vypadavaju??? Boze clovek sa zbavy jedneho a musi riesit nieco dalsie. Ako aj ja