Mám 28 rokov a som bez partnera

Príspevok v téme: Mám 28 rokov a som bez partnera
Natalia 911

Ahojte. Neviem kde robím chybu som pekná, viem variť, piecť, som šikovná, nie som lenivá. Mám rada turistiku, knihy, hudbu... Dá sa so mnou o všetkom porozprávať. Síce nemám úplne modelkovskú postavu, ale nie som ani tučná. Neviem kde robím chybu, ale neviem si nájsť chlapa. Mám 28 rokov a už prestávam verim na lásku a nebudem mať vlastnú rodinu. Nedávno som oslovila jedného chlapa a skončilo to odmietnutim a najradšej by som na to zabudla.

blueberryNN

Este jedna vec, ktora vela povie o Nataliinej mentalnej (ne)vyzretosti, napisala:

"Ani ja nechápem tento svet. V mojom okolí si chlapi, ktorý si začnú so staršou ženou, ktoré už majú deti namiesto toho, aby si našli pekné mladé dievča. 24 ročný s 36 ročnou a 32 ročny so 41 ročnou."

Vtahy nie su o krase a o veku, tam je toho ovela viac. Ako si ktosi dovoli najst starsiu zenu s detmi namiesto toho, aby dal prednost Natalii? Hlava jej to neberie.

blueberryNN

Kamka2 ak ktosi skonstatuje "a zrazu ja som ta najhorsia" ako odpoved, co ine, ako ze ma to zarazi. Je to vztahovacne. Z vecnej diskusie sa to zrazu tymto prehuplo do "vy ste taki zli na mna, buuuu". Mna by taka zenska tiez vytacala, a to som zena. Nemyslim, ze je problematicka, to je tvoj vyraz a ja s nim nesuhlasim. Ona je placko a chudinka, na ktoru su druhi taki zli, ked s nou jednaju na rovinu. To, ze ty za tym vidis skryty utok, skor napoveda o tom, ako rozmyslas. Napisal to mozno trochu drsne, ale logika je za tym, co pise. On tym niekam smeroval, nebolo to drsne napisane z dovodu, ze chcel utocit. Uz mnohokrat v zivote som si zopakovala "vdaka za to, ze nie som chlap a nemusim sa s tymto (postoj citovo vydierajucej ukrivdenej chudinky) trapit cely zivot v nejakom vztahu". Niektore zeny namiesto logickych odpovedi siahnu radsej po citovom obvinovani. Odvedu tym pozornost z predmetu diskusie na seba. A to hlavne, ak sa diskusia vyvija smerom, ktory je pre ne nelichotivy a odhalil by o nich nieco, vdaka comu uz nebudu vyzerat ako take nevinne kvetinky dobrucke. Tymto zmanipulovanim diskusie do roviny, ze obivnia toho druheho, ze nich robi "tu najhorsiu" nepriamo nutia druhu diskutujucu stranu, aby sa zacala branit a ospravedlnovat za vecne argumenty. Nakoniec ta druha diskutujuca strana skonci az u toho, ze musi hovorit tej dotycnej, ze nie, nie si vobec zla, si dobra a podobne, a zabudni na to, co som povedal(a), vobec som to tak nemyslel(a). Fakt by som s takym clovekom nic nechcela, preto som napisala, ze ten dovod,ze ju nikto nechce, mozno je v nej. V skratke by som to asi zhrnula ako chybajuca sebareflexia skombinovana so sklonom robit zo seba obet s cielom manipulacie druhej strany. No kto by si toto chcel zavesit na krk?

Omen

Ovomaltine,
u teba som zvyknutá, že reaguješ ako slušná mladá dáma, preto ma to zarazilo. Ospravedlňujem sa ti. : )

ovomaltine

fonte, pytala som sa nieco pomimo, vramci diskusie a ty odpovedas paprcenim sa podobne reagujes ako natalka, ked si sa jej pytal pomimo, miesto toho aby si vecne reagoval. ale nevadi, uz je to jedno. to len aby si si nemyslel, ze rozumies pisanemu textu.

Omen

@ Chlapci, chlapci,
ide vám to!!! : D Niekto tu urobil veľké pokroky... : ) Vidím, že vás tu je viac, ktorí dokážete aj bez príslušného akademického vzdelania prečítať druhých, a to ste ešte milosrdní. Blahoželám, kiež by vás bolo viac. Zas na druhej strane chápem, že niekto to poňal ako zábavu... : )

@ Ovomaltine,
napísala si: "akoby vyhoreteho muza a hlavne stareho", to ako vážne??? : o) Nesprávny úsudok. Si ešte mladá duša, aby si dokázala odhadnúť vek a psychiku druhého. : )

Ernest-ernie

Aj keby si žena určila vlastnosti a koníčky ktoré spĺňa len jeden muž na svete a stretla ho, aj tak ten muž nemá nič vyhrané lebo do toho vstúpi milión iných veci pre ktoré ho nemusí chcieť.

Preto tuto požiadavky Natálky sú úplne zbytočné lebo aj tak skončí s niekým kto väčšinu z toho nespĺňa.

Libertz

fonte to len pise narovinu, neni natom nic utocne aj ked vam sa to mozno tak zda. Pytal sa autorky ci ked jedno z toho napriklad tu turistiku nebude dotycny mat ci ho automaticky zavrhuje, nato odpoved neprisla, len vyhybave a urazlive reci. Ja by som totizto este doplnil ze to ze dotycny chalan nema nieco, co by ste u neho chceli, neznamena ze to s vami nebude mat/chciet robit. Veci sa totizto mozu aj zmenit. Hlavne co sa tyka tychto vyletov mozno nemal s kym ist preto moc nechodi... to len tak na okraj. A to co pise ernest ma tiez dost do seba, ze ked je namotanie, nech uz z akehokolvek dovodu, tak moze byt aj chudobny aj neviem aky...

mozebyt

Ja si nemyslím,že to Fonte myslí zle, len na nás ženy to pôsobí útočne, lebo nepoužíva ženský spôsob vyjadrovania. Na výlet si môže autorka zájsť síce aj s partnerom,ale zjavne keď je pracovne vyťaženy jednoducho mu to buď nenapadne zorganizovať alebo mu to časovo nebude vychádzať. Ak sa zhodnú je to fajn,no nerobila by som to v dnesnej dobe často ibaže by chcela bývať u rodičov. Samostatné byvanie je dost drahé a ešte sa bude zdržovať aj keď budú dvaja plus jedlo. Mna by ešte zaujimalo či už býva autorka samostatne,mesto alebo dedina, aj to nieco robí.