Prvá pomoc pre spálenú pokožku

Klaudi1989

ono pri takomto klasickom bežnom popálení vie zostať aj nejaká trvalá "značka" na ruke? myslím tak, že keď na seba nechtiac vychrstnete olej napríklad.

modrizitka

nevies, kedy co budes potrebovat. treba mat dolezite veci po ruke, ked treba. to ozaj este len vtedy clovek zisti, ze zasoby je ozaj fajn doplnat pravidelne :D

45sara45

no ja sa priznam, ze velakrat v tom zhone ani neviem, ze kde co mam :D asi by som si to mala dat na poriadok do jednej skrinky, nejak si to usporiadat, nech to najdem, ked treba. mam v tom chaos. velakrat mam problem naplast najst. :D

modrizitka

skor ti to cele poriadne vydezinfikuje a udrzuje ranu cistu. tym, ze sa tam vytvori film, v podstate aj zabranuje tomu, aby sa ti spravila infekcia. za mna super. podla mna je fajn mat aspon jednu takuto vec doma ako pohotovost.

modrizitka

presne tak, rozhodne treba tomu trosku pomoct. ja pouzivam Alfasilver na taketo zalezitosti. to je taka moja istota.

45sara45

voda je sice fajn, ale ze by ti tu ranu zrovna aj zazracne zahojila, to sa teda povedat neda :) rozhodne si na to treba nieco dat, pokial nechces trpiet ako pes. kazda popalenina boli ako fras, ci je velka alebo aj celkom malicka, citit to a to dost intenzivne.

maca342

Tak to by som musela mat pod vodou minimalne hodinu, aby som pocitila nejake to zlepsenie :-D A potom ale nechcem vidiet ten ucet za vodu :D

45sara45

akoze ja chapem, ze dedo je stara skola a celkovo ta starsia generacia mala predtym ine zvyklosti a veci riesili inak, ale toto by som praveze nepovedala, lebo to sa robilo odjakziva tak akoby automaticky. proste v tej chvili nepremyslas absolutne a ides pod vodu.