Prvá pomoc pre spálenú pokožku

Jovanka

Za mňa je na popáleniny úplne najlepší repolar Abilar na báze živice takže prírodné a neškodné :) Mne vždy pomôže ranu vyčistiť, prekryť a napomáha rýchlejšiemu hojeniu bez infekcie

zdeni_richta

nezotierala som si to ešte, vlastne ani neviem, prečo by som to robila :D a čítala som, že fyziologickým roztokom to ide pekne dole. ak niekam ideš alebo čo a nechceš byť biela, tak je to pochopiteľné :D inak nevidím dôvod, prečo to zotierať, keď to má pôsobiť na rane nejaký ten čas :)

adiinka40

aj keby cisto teoreticky mala, tak na tom nezalezi. ani nevies, ze to na kozi vobec mas. a dalsia vec - ide to lahko zotriet, bez problemov.

erich360

Hm, to si kde zobrala? Zaujimava teoria :-) Absolutne nijak nevplyva na pokozku, teda myslim negativne. Ma prospesne, hojive ucinky a samotne hojenie urychluje. A pochybujem, ze mas uraz kazdy jeden den.

zaricitka

tam sa netreba nicoho bat, pouzivam ho bezne, pravidelne dokonca. pokozka ma nepali a neprejavuje nijake znamky poskodenia ani nic podobne :)

zdeni_richta

čím myslíš, že by to tú pokožku poškodilo? akože keď obsahuje striebro? to vôbec nie, a zase nepoužívaš to 5x denne a myslím, že aj keby, tak sa ti nič nestane, veď je to vyslovene určené na to, aby si si to striekala na pokožku a o žiadnom obmedzení sa tam ani nepíše, takže všetko je ok :)

zdeni_richta

na báze striebra predsa, to spôsobuje, že urýchli samotné hojenie a ty sa tým pádom netrápiš od nevidím do nevidím :) mám ho tiež doma a nevymenila by som ho ani za nič :D