vies co, kazdy to berie inak a inak to aj preziva. niekto ma strach z obycajneho skrabanca, iny to zase az tak velmi neriesi, je to uplne individualne.
Prvá pomoc pre spálenú pokožku
To si nemyslim, ze by sa realne mohlo stat, troska asi prehanas, ci?
hm, tak ja som zase taka, ze ked sa mi nieco stane, tak to riesim. ako napriklad v lete som sa suchla na rebriku, bol tam zelezny klinec a ja hned samozrejme obavy, katastroficke scenare, ci nechytim nahodou tetanus.
tak z uplne malej rany neviem, ci sa spravi infekcia, s tym si asi telo este dokaze poradit. ;-)
no hlavne to netreba nijakym sposobom podcenit, lebo sa z toho moze stat nepekna infekcia, aj ked sa to tak mozno na zaciatku nejavi.
ano, hlavne treba sledovat, ako sa rana hoji. ak zacne cervenat, opuchat alebo ak tecie hnis, tak treba spozorniet, kedze to uz je signal, ze nieco nie je v poriadku. ale na bezne domace pouzitie je perfektny.
ani podrazdenej pokozke neuskodi. a co su vaznejsie poranenia? s takymi sa nezahrava, s takymi sa predsa chodi k lekarovi. sluzi na bezne rany, bezne domace osetrenia.
A pouzivate ho aj na podrazdenu pokozku napriklad? Ci len na realne poranenia nejake vaznejsie?
podla mna ani netreba citat nejaky navod na to, clovek pride na to uplne sam. je to totalne easy.
pred pouzitim by si si mala ranu vycistit, aby si teda odstranila necistoty a bakterie. najlepsie cistou vodou. jemne vysusis, to je zaklad, aby bol povrch suchy, aby sa proste ten prasok dobre prichytil a vytvoril ochrannu vrstvu :)
a potom uz len rovnomerne aplikujes na postihnute miesto.
Leto je časom dovoleniek, výletov a športov pod holým nebom. Občas sa však stane, že podceníme situáciu a výsledkom je červená a spálená pokožka. Čo s ňou?