Prvá pomoc pre spálenú pokožku

Elizabet22

Zemlicka32, suhlasim. Teraz si to tak mladi proste neuvedomuju. Aj neter som toto leto ratovala, co sa spalenia tyka. Teenagerka, bola u nas na chate a samozrejme neriesila, ci sa spali ci nie :D Proste hneda koza je "in" a hor sa do tej horucavy.

zemlicka32

ono to strasne vela ludi aj v mojom okoli ma tak akosi na haku, ale to vsetko sa odrazi v starobe. ta koza si proste pamata uplne vsetko. treba sa o nu starat.

Elizabet22

Valermo ja osobne si myslim, ze kazdy jeden raz pride do urciteho bodu/veku, kedy si uvedomi, co vsetko doteraz robil zle :D S tym opalovanim som to mala ale uplne rovnako, vystavovala som sa neustale slnku, neriesila som, ci sa natriem alebo co. Potom som aj kvalitne trpela, samozrejme :D Je to hlupost, uz by som take nieco teraz nespravila.

valermo

Mamarta2 tak v tomto s tebou úplne súhlasím. Si zober, že v dnešnej dobe ľudia ešte stále nemajú ani potuchy o takýchto veciach, ktoré iným prídu zase naopak celkom bežné. Tiež som sa nenatierala, ani na spálenú pokožku nič nepoužívala, ale viem, že je to zásadná chyba. Koža tým veľmi trpí, neuvedomovala som si to vôbec.

mamarta2

- Van-ness, je to tak, ale takto som to brala skor do urciteho veku, uz to teraz vidim celkom inak :D a nemyslim si, ze ludia trpia dobrovolne, len mozno podaktori nevedia, ze co si na to dat

Van-ness

Tak ono je zakazdym fajn mat nieco take, sice si velakrat povies (tiez sm presne taka ista), ze tu pokozku v takych pripadoch nijak osetrit nepotrebujes, ale ked nieco take existuje, preco si nepomoct? Ja nechapem preco, ale ludia maju vo zvyku trpiet dobrovolne :-D To si ozaj niekto asi uziva, alebo neviem si to inak nedokazem vysvetlit :D

zemlicka32

Elizabet22 veru, je dobry aj na to, ked sa spalis :) sama som ho uz neraz vyuzila. len keby som to vedela skor :D takisto som to predtym absolutne neriesila, ved naco by som si nieco davala, ked sa to zahoji same. ale takto sa to zahoji podstatne rychlejsie a este aj prijemne chladi.

Elizabet22

Mamarta2 tak to je pre mna novinka, myslela som, ze striebro vseobecne sa pouziva vacsinou len na odreniny ako take. Dobre vediet.

mamarta2

- kamaratka mi odporucila Alfasilver. nechcela som si na to najprv davat vobec nic, ale vraj to hojenie celkom urychli, tak som skusila a je to tak. akoze mne sa zase nestava pravidelne, ze sa popalim alebo co, ale ked clovek vari, tak sa obcas stane, pozabudne, ze je nieco horuce. taka bezna vec v kuchyni :D takze zarucene fajn pomocnik.