Prvá pomoc pre spálenú pokožku

krajcika

to si urobil teraz niekedy ci akoze bezne sa mu stava? a co robil, prosim ta? tak ono je strasne vela produktov na to urcenych, treba vsak citat obaly ci pribalove letaky, nakolko nie kazdy je urceny aj pre deti. niektore sa ozaj neodporucaju, lebo sa nevie, ako bude detska pokozka reagovat.

matka88

aj poznate nieco take ucinne, co je uplne bezpecne aj pre dieta? myslim co sa tyka drobneho popalenia mensieho rozsahu samozrejme. nemam nic take doma.

krajcika

no ja len zhrnam, robim zasoby, nic netriedim, nevyhadzujem a potom to tak aj vyzera u nas :D ale asi by sa ozaj patrilo tam raz za cas nakuknut a pretriedit to tam :D

Jarunka12

Tak ale čo viem, tak veľa ľudí takéto veci ani nerieši. Že sa popáliš, to niekto berie ako nič. Ani to veľakrát vôbec neošetrujú. Tiež som taká kedysi bola, neboj sa. Ale teraz už mám toľko kadejakých prípravkov a vecičiek po šuflíkoch, že by sa za takú výbavu nemuseli ani v lekárni hanbiť :DDD

Van-ness

Presne tak, vtedy je pre mna problem aj nieco vziat do ruky. Navyse ked mas dieta, tak sa potrebujes co najskor dat do poriadku.

sklaninka

tak popalenina sa az tak dlho nehoji, teda jasne, ze zalezi, akeho je rozsahu. skor ide o to, ze je to neprijemne, na dotyk velmi bolestive. navyse ked je na takom mieste ako ruka/dlan, tak je to hrozne obmedzujuce.

krajcika

Jarunka12 asi si myslela prah bolesti, ale nevadi, pochopili sme, o co ti islo :DDD ono kazdy zvlada tieto situacie uplne inak, proste je to absolutne individualne. no a popaleninu som takisto zvykla proste len nechat tak. ale je pravda, ze sa mi to hojilo neskutocne dlho.

Van-ness

No, to je mozne, ale tak ja osobne som zrejme asi nejaka vynimka alebo co :D Lebo mne prekaza vsetko, pohlad na krv mi nerobi dobre tiez :D

Jarunka12

Tak to sú dve celkom rôzne veci, nechápem ako to niekto môže porovnávať :D Áno, hovorí sa síce, že ženy majú vo všeobecnosti vyšší prach bolesti ako muži napríklad, ale tak aj pri tomto existujú výnimky, vlastne ako vo všetkom.