10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom

Táto diskusia patrí k článku: 10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom
10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom

Už celé desaťročia počúvame, že sedavý životný štýl môže viesť k mnohým zdravotným problémom. Pravdepodobne ste už aj sami pocítili po dlhodobom sedení bolesť v hornej časti chrbta, ramenách, bedrách alebo ste mali opuchnuté nohy z dôvodu zníženého obehu krvi. Vedeli ste však, že dlhodobé sedenie, najmä pred obrazovkami, môže ovplyvniť aj vašu náladu?

majovka34

to cvicenie je skvely napad a myslim si, ze je to aj velmi potrebne, ale ked si clovek najde cas raz za tyzden a pritom dennodenne vysedava v kancelarii, tak to zrejme stacit nebude.

allyo

V mojej kancelárii z 5 zamestnancov chodia do posilňovne 3, ale hovorme o tom, koľko majú po práci voľno, žiadne deti, majú voľné víkendy. Pre mňa je niekedy luxus len tak si ráno 5 minút zacvičiť, kým sa zohrieva kanvica, a väčšinou v tom čase už pripravujete niečo na obed alebo večeru. Je ľahké povedať si: keby ste len mali chuť.

dinda12

no tak podľa toho, čo viem, tak je dôležité aj to sedenie, nielen operadlo samotné. niektoré stoličky majú to sedadlo také, že si aj hĺbku sedenia vieš sám nastaviť. to už by som sa potom informovala u toho, kto tú stoličku predáva, čo všetko tá stolička "dokáže".

michalienka12

Tak ja to citim aj pocas toho sedenia, nie len potom vecer. Hlavne na spodny chrbat, na krize take tlaky niekedy. Uvedomujem si, ze to je tym, ze nemam dobre operadlo. Pomoze, ked sa vystriem, ale v takej polohe tiez nevydrzim dlhodobo, lebo to nie je uplne pohodlne. Mne by stacilo asi, keby sa da poriadne opriet. Ci to sa riesi aj ta sedacia cast? Ze aj to je nejak upravene?

tamiik425

no hej, lebo ked si niekolko hodin v tej istej polohe a casto bez nejakej prestavky, ze by si sa potiahla, ponatahovala, tak potom je clovek ako dolamany. preto milujem take reci, ze vsak ty len cely den sedis, ako mozes byt nespokojna, ako mozes byt unavena a podobne.

kajomija

strajcha ja cvicim pravidelne, ale aj tak sem-tam proste pocitujem, ze ma chrbat boli. a hlavne takto po celom dni, ked uz zalahnem do postele, tak sa neviem ulozit.

hrantika

to je take docasne riesenie by som povedala. ten fyzio vie pomoct, ale co z toho, ked budes zase sediet potom v nespravnej polohe cely den v praci. to budes zase tam, kde predtym.

grilda05

Tiez si myslim, ze kazdy automaticky vyhlada fyzioterapeuta alebo take nieco a pritom staci tak malo a da sa tych bolesti realne zbavit bez problemov.

strajcha

Som cakala, ze napises aspon nejake cvicenie, ze si zacala robit alebo nieco na ten chrbat a nie, ze si zacala nieco uzivat. Pri cviceni by sa isto dostavilo nejake zlepsenie. A ked cely den sedis, tak asi by nebolo odveci teda aj stolicku zmenit. To ma tiez na to vsetko vplyv a dost velky.