10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom

Táto diskusia patrí k článku: 10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom
10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom

Už celé desaťročia počúvame, že sedavý životný štýl môže viesť k mnohým zdravotným problémom. Pravdepodobne ste už aj sami pocítili po dlhodobom sedení bolesť v hornej časti chrbta, ramenách, bedrách alebo ste mali opuchnuté nohy z dôvodu zníženého obehu krvi. Vedeli ste však, že dlhodobé sedenie, najmä pred obrazovkami, môže ovplyvniť aj vašu náladu?

ketlenka

no ja napriklad aj ked mam sedavu pracu, snazims a kazdy den nejako hybat. pohyb je dolezity, aj ked len prechadzka, ale jednoducho kazdy nieco nieco robim.

linduss84

Tak ono je asi dobre sa toho drzat aj dlhodobejsie, ked uz si zvolime nejaky sport :) Telo si zvykne a potom to pojde jedna basen aj bez premahania sa.

Sandruska

@Inge nepremýšľali ste nad bicyklovaním? My sme mamine v dôchodkovom veku kúpili tento pekný mestský bicykel, tak si na ňom pár krát do týždňa jazdí a udržuje sa fit
www.cyklospeciality.sk

Inge

ja už mám deti dospelé, muža s vlastnými koníčkami (rybárčenie a tak), tak teraz hľadám niečo, ako sa zabaviť a dostať späť do formy

simranka54

tak to je super, ze mas aj takuto pomoc :)
presne, vela zavisi aj od prace, niekedy len pridem domom a tupo sa pozeram do steny, co sa uz nevladzem s nikym ani rozpravat.