10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom

Táto diskusia patrí k článku: 10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom
10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom

Už celé desaťročia počúvame, že sedavý životný štýl môže viesť k mnohým zdravotným problémom. Pravdepodobne ste už aj sami pocítili po dlhodobom sedení bolesť v hornej časti chrbta, ramenách, bedrách alebo ste mali opuchnuté nohy z dôvodu zníženého obehu krvi. Vedeli ste však, že dlhodobé sedenie, najmä pred obrazovkami, môže ovplyvniť aj vašu náladu?

Market24

Musím povedať, že s pribúdajúcim vekom som chrbát začala dosť pociťovať. Musela som sa o seba začať viac starať a cvičiť. A veľmi mi od bolesti uľavil aj liek Wobenzym čo som začala užívať. Je to skvelý pomocník.

dinda12

no len otázne je zase, či to stačí :) ja mám mať od novembra homeoffice a popravde, dosť sa toho desím. celkovo, že zleniviem alebo nedajbože priberiem :D a tie bolesti sú bonus :D

samija

to, ze sa trochu ponatahujes a vystries v praci, predsa nikomu prekazat nemoze. je to pre teba a tvoje zdravie. a takisto si myslim, ze zase ti to tolko z pracovneho casu neuberie :)

kajomija

ako riesite to kazdodenne sedenie v praci? pomaha vam, ze si robite pauzy? ja si teda tych prestavok vela dovolit nemozem a popravde velakrat sa uvedomim az po niekolkych hodinach, ze by som sa mala postavit alebo prejst.

petrina

S tym ale nemas co spravit. Pokial si niekto nechce dat poradit, tak hodl bude musiet neskor bohuzial znasat aj nasledky

petrina

Vela ludi to nepoklada za dolezite, az pokial nepridu bolesti a problemy. Je to taka doba by som povedala, ze ludia sa stale len za niecom zenu a setria na svojom zdravi a potom sa niet comu cudovat, ze su zakazdym plne cakarne u lekarov

Edisia

No veľa ľudí na takéto veci nemyslí, ale to je chyba podľa mňa :-D Potom to s tým sedením a s následnými problémami aj tak vyzerá.

Wendy000

ved si daj do googlu spravne sedenie na stolicke a uvidis. ono by clovek mal mat aj vysku nastavenu úresne podla tej svojej, ruky by mali byt idealne v istom uhle a podobne, no povedze si tak, neviem kolko ludi sa takto nad sedenim zamysla