10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom

Táto diskusia patrí k článku: 10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom
10 tipov ako zatočiť so sedavým životným štýlom

Už celé desaťročia počúvame, že sedavý životný štýl môže viesť k mnohým zdravotným problémom. Pravdepodobne ste už aj sami pocítili po dlhodobom sedení bolesť v hornej časti chrbta, ramenách, bedrách alebo ste mali opuchnuté nohy z dôvodu zníženého obehu krvi. Vedeli ste však, že dlhodobé sedenie, najmä pred obrazovkami, môže ovplyvniť aj vašu náladu?

zdenika

Neviem, či si vieš nastaviť každú stoličku, aj také tie klasické, ktoré kúpiš za pár eur, ale pri tých lepších si vieš nastaviť aj hĺbku sedu aj všetko.

sanskia

crocinka to si hovorim den co den, ale nikdy to nejde podla mojich predstav. potrebovala by som, aby som nakrizoch mala nieco, o co sa mi da opriet, davala som si vankus, ale to je o nicom. v aute si to viem nastavit, ale to by som chcela asi vela, aby take nieco vedela aj stolicka :D

kolaria

Pomôcť to pomôže, ale asi len na chvíľu :D Mňa omína zadok niekedy už aj po polhodine sedenia. Nerada sedím, ale tak moja práca si to, žiaľ, vyžaduje. Ale som vďačná, že nemusím robiť niekde za pásom.

crocinka

nemusi to byt veda, ked si nieco malo o tej ergonomii nastudujes. takisto som si myslela, ze mi staci akakolvek stolicka a hlavne teda dbala na to, aby som sedela vzpriamene a nehrbila sa. to mi ale velmi nepomohlo popravde :D

taMMika

tak to neviem, ci by som nieco taketo prave chcela riskovat. u mna musia byt prieskumy a citanie recenzii a skusenosti pred kazdou vacsou kupou. nemyslela som si, ze kupovanie stolicky k pracovnemu stolu moze byt taka veda.

lalinka12

tak ale vieš ako sa hovorí - risk je zisk :D niekedy sa to vie skutočne aj vyplatiť. ale tak je to taká nákladnejšia položka, takže to rozhodne netreba podceniť. to by asi mrzelo úplne každého, keby vyvalí neviem aké peniaze za stoličku a potom zistí, že nie je dobrá.

modzo

nemyslim si, ze este niekto v dnesnej dobe kupuje takuto polozku len tak naslepo bez toho, aby si nieco nezistil o tych stolickach alebo vseobecne o danej firme. to by bol mega velky risk.

daninka25

luubinka len vies, mozno niekto aj domneni, ze kupuje dobru stolicku, kupi nespravnu. lebo stitok ergo, eko a podobne, to uz davaju na vsetko.

strechacka

alebo by som vymenila radsej pracu. tiez riesenie :D ja som mala pri tomto vecne problem oproti ostatnym kolegyniam, lebo som podstatne nizsia. cize ked sme aj mali relativne ok stolicky pre ne, ale nedali sa nastavit, tak ja som trpela, moj chrbat a ramena.

luubinka

modzo, no to uz by som si zaobstarala nove sedenie asi aj sama :D tolke roky sediet na niecom nepohodlnom, to teda nie je bohvieco.