Vztah alebo ako to je?

Príspevok v téme: Vztah alebo ako to je?
Furlla

Ahojte.
Spoznala som pred pol r.muza, ma 39, ja 31. Po 2 neuspesnych bolestivych vztahoch som sla s malou dusickou. Vedel o tom. Rozpravali sme sa. Je slobodny, bez zavazkov, uspesny ale to nebolo to, co ma zaujalo, najskor som onho az tak zaujem nemala, no spolocnou komunikaciou sa mi priblizil tak som tomu dala sancu. Samozrejme bol vcelku aktivny, program, snaha atd. Neskor uz polavil a po 3 mesiacoch som sa ho na rovinu spytala, ze mi to nieco pripomina a ze pokial mu uz nejde o nic vazne tak nech to rychlo skoncime. Chcel sa porozpravat osobne, lenze v ten den mu do toho nieco objektivne voslo a mne takisto, cestovala som prec kvoli pohrebu. Tyzden sme sa nevideli, ale pisal. Ked somm sa vratila, tak som sa ho na rovinu pytala ci sa vobec este uvidime, a akoby sa nic nedialo, len zavtipkoval a ci chcem nazadok. Dohodli stretnutie A potom sme opat fungovali relativne okej. Z toho stresu co som posl.obdobie mala , pohreb, aj on, som nejak zospodu ochorela (prechladla), proste imunita narusena. Trvalo to 2 mes, samozrejme celibat, ale fungovali sme aj nadalej, relativne, komunikovali o tom. Vtedy som sa tak ukludnila ked sme nemali sex, hovorim si, ze je so mnou, aj kvoli mne, nie len kvoli sexu (moje myslienky). No len co problem pominul, proste tie myslienky ze nieco nie je v poriadku ptretrvavaju. Vidime sa tak 1-2x do tyzdna. Ked je sviatok alebo sa nepracuje nie vzdy sme spolu. Nehovori o spoloc.planoch, stretnutia su len operativne, nic planovane. Mame aj ine aktivity, napr.nakupy, kedysi prechadzky, vecera v meste, ale...mam jednoducho pocit, ze ma neberie seriozne, len ako doplnok na obcasne chvile. Uvazujem ze opat otvorim temu, ale, najskor som chcela vediet nazor, lebo nikdy som so starsim clovekom nechodila, mozno ti chlapi inak funguju..neviem...ale po takom case by som uz aj ja chcela travit spolu viac casu..lebo mi uz chyba. Len asi ja jemu nie

Furlla

Ozval sa. Necakala som uz vobec. Po 2 mes.nekontaktovania napisal. Chcel vediet ako sa mam, ... odpisala som az na druhy den, zo zvedavosti. Neskor, asi po tyzdni sa dostal k tomu, ako sme si rozumeli, a ako som mu chybala. Ze on potreboval cas sam so sebou na to, aby si uvedomil kto som, aka som, a ze mam presne to, co on vzdy hladal. Lenze ja som si uz zacala nieco nove (ale skutocne len par rande, este nic zavazne, a ani to dako az tak necitim aby to bolo ono). Bol trochu prekvapeny, ked som mu to potom povedala. Chcel aby sme sa stretli a osobne porozpravali, ze ma pocit ze ostali veci medzi nami nevykomunikovane. Aj som na to o par dni pristupila, ze sak aj ja mu mam co svoje povedat, ako sa choval voci mne. Tak sme sa stretli a 4 hodiny rozpravali. Nieco vysvetlil, nieco si priznal, citil sa ako uplny kkt s prepacenim, ale patrilo mu to. Kazdopadne, povedal, ze dakuje za nastavene zrkadlo a ze si neuvedomoval ze mi niektore veci vo vztahu az tak ublizovali. Jeho chlad opodstatnil tym, ze uz neveril zenam, a myslel si ze je to len divadlo, aka som "dobra". A ze az casom si uvedomil ze ma mal radsej na rukach nosit, objimat a bozkavat, namiesto toho sa choval ako poriadny idiot, co som si naozaj nezasluzila, ze som dobry clovek, dobra dusa, co si zasluzi naozaj vela. A chcel by, aby som tie pekne chvile prezivala s nim... ze si je isty, zeby mi uz vedel dat to, co k vztahu patri, lebo to tak citi...ale ze, nechce mi zasahovat do zacinajuceho vztahu, chcel mi len povedat, ako si veci uvedomil, a ze by bol rad keby mal tu sancu este raz mi dokazat ako si ma vazi, a dat mi aj tu nehu o ktoru ma predtym ukracoval...

Furlla

Asi, ktovie. Alebo len hlada tu pravu. Sice priznal ze si zivot a zeny skor uzival ,ale ze uz ma svoj vek..a uz by aj mal... bla bla...to boli reci na zaciatku.
Len jednu pikosku este poviem. Jeho partia su vsetko 37+ max 45 rocni ktori su slobodni. Vsetci tito, stara partia, si po vyske zivot, zeny uzivali....aa ktovie dokedy aj budu...iba jeden z ich partie sa ozenil, taky ktory vraj mal najmenej zien, ten prvu, ktora mala onho realny zaujem tak si vzal. Asi ho ten zivot aj bavi taky aky je. Ma s kym chodit stale von, na dovolenky atd. Ma peniaze je zabezpeceny...ma rad slobodu a svoj pokoj....zrejme mu stacia zeny len na sex, nepotrebuje sa viazat....jedine zeby prisla ta naozaj pravaa...

ovomaltine

on ma 39, vsetky vztahy divne, on chladny, teba vztah vycerpaval, vyciciaval, rozhodne nie je chyba v tebe ale v nom, on si myslim nehlada normalny vztah, ani toho nie je schopny. ja si myslim, ze ide o nejaku poruchu osobnosti alebo nieco take.

Furlla

achjajjaj - ved o tom to bolo, mala som pocit ze ma porovnava, ale najvac s tou jeho poslednou byvalou. Zrejme mu aj istym sposobom chyba ale mozno si to nechce pripustit. Mozno ma vycitky, ze robil veci vtedy tak a tak, ze to aj on dokaslal. A mozno pri kazdej dalsej si uvedomuje, ze toto uz zdaleka neni take ako mal a mohol mat. Nuz ktovie. Spominal ju viac krat aj v tych pozit.veciach, aka bola sikovna, ze vsetko vybavila hned, v kuchyni skvela kucharka, asi aj pekna musela byt, lebo na vyzor si potrpel, aj hovoril, ze vsetci po nej sli..len on sa nehal "balit nou". Ona ze po nom vystartovala atd atd. Proste mala som pocit, ze nie som to co hlada. A mozno hlada naozaj nieco podobne jeho ex, len s troskou viac urovne, nech sa nehadaju, nemanipuluju a pod.
Ja ano, od jula som na vitaminoch a davam sa pomaly dokopy. Ten stav si presne opisala, citim sa vyhoreta. A pritom som menej toho davala do budovania vztahu, ale vycerpalo ma to hrozne, tie pocity menejcennosti pri nom....

ahjajjaj

Predtým sem prispieval nejaký psychológ, nezapamätala som si jeho nick. On spomínal, že chlap, ktorý mal viac žien, má ideál akoby pozliepaný z viacerých. Jedna má peknú tvár, druhá milý hlas, ďalšia nádherné prsia. V podstate preto nevie zakotviť, lebo pri každej mu niečo chýba.
Rovnako je to vraj u žien. Čo sa týka Tvojho psychického stavu, v ktorom sa nachádzaš, je to o vyhorení, alebo straty radosti zo života. Takýto vzťah Ťa obral. Ale zároveň si svojím rozhodnutím silnejšia, než si myslíš. Na imunitu vitamíny, a na exa si už ani nespomeň, nestojí za obetovanie Tvojho zdravia.

Furlla

..no poznam, je to narocne na psychiku. Ja som sa po 3 mes s nim citila tak zle, tak vycerpana (psychicky), ze sa ani necudujem ze sa potom na mna nalepila ta choroba, dr.sama povedala ze toto je vec skor imunity. Asi mi ju ten stres znizil. Proste jednoznacne toto nemalo zmysel, nikoho to nenaplnalo a jedneho z nas dokonca vycerpavalo, nicilo. Ale az take vycerpanie som ani nechapala ako moze mat na svedomi jeden chladny vztah. Nikdy som to nezazila, ale je pravda ze moc som to v sebe riesila, vsetko....nedokazala som ani v praci fungovat, unava unava, ktorej ani kava nepomohla. Potom som si musela aj dovolenku vziat a dat sa dokopy,

Furlla

Ved s odstupom casu som akosi aj zacala chapat jej spravanie. Sice som o vsetkom nevedela, ale postupne mi to davalo zmysel. Aj ked hovoril ze potom mal tiez nejake tie vztahy ale take 2-3 mesacne, ale ze to bolo vlazne...tiez asi to dlho nevydrzalo skrz jeho vlazne pocity k zenam....ta prva, co bola s nim najdlhsie, tak ona bud mala taku trpezlivost, alebo pre nieco s nim silou mocou chcela byt, tak vydrzala..aj ked jej sa aj podarilo ho trochu omotat okolo prsta, len to asi netrvalo dlho. Potom vytriezvel a uz si drzal od nej odstup. ...ja sa pamatam hovoril o jednom vztahu davno, este pocas vysky tusim. Mal jednu, ze na nu bol riadne namotany, chodil za nou stale, a potom sa s nim rozisla..tak neviem ci toto je dovod jeho chladu. Jeho Rodina zije usporiadane. Po vyske si vraj uzival, mozno medzito par nejakych pofidernych vztahov ako ich nazval ze "s*acky". Na zaciatku sa pamatam ked som sa ho aj pytala, ze ako najdlhsie nemal.sex, tak sa len smial a potom ze na vyske aj rok, ale ze to uz bolo davno, ze muz to potrebuje..to bola cela odpoved. A ze sam priznava ze ma minulost taku jaku ma, ale ze to je minulost. No neviem ci skrz tej minulosti je taky chladny. Podla mna len zatial nestretol to prave...si myslim..lebo kazdy chlap aj ten chladny tuzi po laske, v to verim....