Vztah alebo ako to je?

Príspevok v téme: Vztah alebo ako to je?
Furlla

Ahojte.
Spoznala som pred pol r.muza, ma 39, ja 31. Po 2 neuspesnych bolestivych vztahoch som sla s malou dusickou. Vedel o tom. Rozpravali sme sa. Je slobodny, bez zavazkov, uspesny ale to nebolo to, co ma zaujalo, najskor som onho az tak zaujem nemala, no spolocnou komunikaciou sa mi priblizil tak som tomu dala sancu. Samozrejme bol vcelku aktivny, program, snaha atd. Neskor uz polavil a po 3 mesiacoch som sa ho na rovinu spytala, ze mi to nieco pripomina a ze pokial mu uz nejde o nic vazne tak nech to rychlo skoncime. Chcel sa porozpravat osobne, lenze v ten den mu do toho nieco objektivne voslo a mne takisto, cestovala som prec kvoli pohrebu. Tyzden sme sa nevideli, ale pisal. Ked somm sa vratila, tak som sa ho na rovinu pytala ci sa vobec este uvidime, a akoby sa nic nedialo, len zavtipkoval a ci chcem nazadok. Dohodli stretnutie A potom sme opat fungovali relativne okej. Z toho stresu co som posl.obdobie mala , pohreb, aj on, som nejak zospodu ochorela (prechladla), proste imunita narusena. Trvalo to 2 mes, samozrejme celibat, ale fungovali sme aj nadalej, relativne, komunikovali o tom. Vtedy som sa tak ukludnila ked sme nemali sex, hovorim si, ze je so mnou, aj kvoli mne, nie len kvoli sexu (moje myslienky). No len co problem pominul, proste tie myslienky ze nieco nie je v poriadku ptretrvavaju. Vidime sa tak 1-2x do tyzdna. Ked je sviatok alebo sa nepracuje nie vzdy sme spolu. Nehovori o spoloc.planoch, stretnutia su len operativne, nic planovane. Mame aj ine aktivity, napr.nakupy, kedysi prechadzky, vecera v meste, ale...mam jednoducho pocit, ze ma neberie seriozne, len ako doplnok na obcasne chvile. Uvazujem ze opat otvorim temu, ale, najskor som chcela vediet nazor, lebo nikdy som so starsim clovekom nechodila, mozno ti chlapi inak funguju..neviem...ale po takom case by som uz aj ja chcela travit spolu viac casu..lebo mi uz chyba. Len asi ja jemu nie

Furlla

Neviem ci ma vyznam sa este nejako rozpravat. Uz dnes sa ani neozval, zrejme chape jaka je situacia, ved nic seriozne mi nevie ani ponuknut....

ahjajjaj

určite sú tam z jeho strany nejaké sympatie k Tebe, považuje Ťa za príjemnú spoločníčku, nielen na sex, ale zamilovaný nie je. Otvorene by som sa s ním porozprávala na túto tému. Či ho napadlo už niekedy, že by ste mohli napr. bývať spolu?

Divanazor

a on za Tebou chodi alebo len stale Ty za nim?
ked Ta chce vidiet, nech pride on... ale mozno naozaj netusi, ze Tebe tento styl nevyhovuje, kedze ste to mali doteraz takto nastavene a aj ked si niekedy neprisla za nim, tak to vnimal skor ze sa Ti nechce alebo nieco mas, ako to, ze nechces za nim stale chodit len Ty.
ale v kazdom pripade, ak by bol zalubeny, inak by sa spraval. aj s tym bytom co si spominal ze rozpraval. nevyzera to s nim na nejaku dlhu buducnost.
asi by som mu povedala na rovinu, ze tudy cesta nevede..alebo pri najblizsej prilezitosti ak si vsimne ze za nim uz nebehas.

Furlla

Hm, ja sama ani neviem. Tym ze sa to vsetko tak neromanticky vyvijalo, asi nie som uplne ruzovo zalubena, ale mam ho viac rada nez len kamarata, a trapia ma tieto veci, chcela by som byt s nim. Tuzim celkom po nom, vazim si ho, respektujem, v principe viem zeby mi bolo s nim dobre, keby to bolo vzajomne. Ale laska az za hrob to momentalne nie je, pretoze romantika nebola, je tam akoby poriadny citovy odstup medzi nami. On vytvara ten odstup. Vcera ma opat volal ci nepridem, povedala som ze uz nie, bolo 20.30. Dnes mi pisal ci nepojdeme na bajky ale tiez som sa vyhovorila ze som niekde objednana ...momentalne si to musim v hlave urovnat a potom to bud seknem definitivne alebo sa budem vyhybat dovtedy kym aj sam nepochopi...

ovomaltine

Toto nie je dobry vztah, mas moznost spoznat niekoho lepsieho, vhodnejsieho, toto je strata casu, nic ti to nedava. On ma myslienky bohviekde.
Skus mu dat tu otazku o rodine, ako ti tu pisu, ako sa bude krutit. A potom ho pusti k vode.
Ty si donho zamilovana ci ani velmi nie?

Furlla

Ako, pohodlny je. Ma rad svoj komfort, osobny priestor. Ale pasivny az tak nie, vzdy vymyslel nejaky program, tu skor ja mam vycitky ze som menej toho navrhovala. Ale zas, sme sa nejak doplnali, on vymyslel, navrhol, ja som "objednala/vybavila/zorganizovala"...na mnohe veci mame rovnaky nazor, aj sme sa vedeli chvilami rozpravat. Aj praca nas ciastocne spaja, pohyb.sa v rovnakom sektore, akurat ze on na najvyss.pozicii, ja nie, ale co sa tyka vedomosti, odbornych, pomaham mu, on skor vie manazovat. To je taky moj pohlad na nas dvoch. Mozno som videla ze mu chyba to ze jeho ex vyvarala a motala si ho kolo prsta, ja varim len obcas a nejdem sa pretrhnut, ani nepotrebujem zaujat skrz typicke zenske vychytavky. Aj tak povedal ze ju casom prekukol a rozisli sa. Ale namotany vraj bol ved akemu chlapovi neimponuje zena ktora vyvara. Ale to som odbocila z temy. Ja sa jednoducho neviem trepat niekomu do zadku. Ale ked ma o nieco poziadal, rada som cokolvek urobila. Myslim, ze na tom neni nic zle.

Divanazor

,,tak som sa ho na rovinu pytala ci sa vobec este uvidime, a akoby sa nic nedialo, len zavtipkoval a ci chcem nazadok. Dohodli stretnutie A potom sme opat fungovali relativne okej. ,, - podla mna vidi, ze celkom na nom ,,visis,, a tak to aj vyuziva. aspon to tak vnimam podla toho, co pises. a je dost pasivny a ano, neberie Ta dost seriozne ako si aj pisala. ked nema potrebu Ta vidiet ked ste obaja doma, mate volno, netuzi s tebou zdielat svoj volny cas. samozrejme, nie vzdy sa da, ale z pisania mam pocit, ze sa to deje castejsie. vidi, ze Ty si s tym zrejme stotoznena, ked niekedy pristupis na jeho zavolanie k nemu a dobehnes, niekedy nie, tak to berie, ze Tebe to tak tiez vyhovuje.
povedala by som mu na rovinu, kde je problem, ze ma to ponizuje a ze z jeho spravania to ani nevyzera na ,,perspektivnu,, buducnost. aj na to, kolko ma uz rokov. je velmi pohodlny, a hlavne ked najde niekoho, pri kom sa az tak snazit uz nemusi. a k tomu sexu este.. tak 2 mesiace sa da vydrzat, to nie je zase taka strasne dlha doba. hlavne ak vedel, ze raz to prejde a bude mat zase istotu.
ale je to len moj nazor, z mojich par velmi podobnych skusenosti. mozno by sa mohli vyjadrit aj pani, aky maju na to nazor :)

Furlla

Ano, je to ponizujuce. Mam v tom jasno, ze za nim uz nepojdem. A myslim, ze to aj rychlo pochopi.
Skoda toho ze sme si to v juni nevykomunikovali, mozno by som bola mudrejsia a uz vtedy by sa veci vyriesili.
Len hned na to vznikli moje zdr.problemy a tym ze sme nemali 2 mes.sex tak som sa aj po tej stranke ukludnila. Program sme mali aj bez toho.

Divanazor

Myslim ze nejde o to ci raz ides raz nejdes. ja na tvojom mieste by som za nim nechodila uz vobec. na co by sa aj snazil, ked vie, ze ked Ta zavola tak dobehnes. ponizujes samu seba. prosim, neber to v zlom, je to len moj nazor. pretoze som mala dost podobne skusenosti a tiez som kedysi ,,lietala,, za chlapom k nemu domov, neviedlo to nikam akurat k rozchodu, lebo som sa citila ako chudera a ponizovala som samu seba, v podstate tiez mu robila len taku matrac.
tomuto tvojmu to zjavne takto vyhovuje, ked uz si aj u neho tak povie, sak zostan aj dlhsie, ale ked nezostanes tak zily mu to netrha..