Ženy v domácnosti

Príspevok v téme: Ženy v domácnosti
zienkadomaca

Chcem sa spýtať, ako sa pozeráte, ako vnímate ženy v domácnosti? Také, ktoré nepracujú, ale starajú sa o rodinu? Ja som pred tehotenstvom pracovala, bábätko sme plánovali a partner chcel, aby som bola celé 3 roky doma s malou. Po dvoch rokoch som znovu otehotnela, tiež plánovane, a som doma 6-ty rok . Mám teda dve deti, 6 ročnú a 4 ročného. Problém je, že ľudia do mňa neustále rýpu, pýtajú sa, že "Ty nepracuješ? Kedy už pôjdeš do práce? Živí Ťa muž? a podobné reči. Áno pracuje hlavne manžel, ale pred tehotenstvom sme obaja pracovali v zahraničí a našetrili sme si korunky, práve kvôli deťom aby sme mali. Ja som 6ty rok doma, ale posledný rok si privyrábam ako opatrovateľka seniorov na polovičný úväzok. Nezarobím síce moc, ale nie som nútená makať od rána do večera, muž dobre zarobí a ja sa môžem venovať deťom a domácnosti a prinesiem aspoň nejakú korunu domov.

pche

Závisť a namyslenosť medzi ľuďmi je na to aby nespolupracovali, a aby sa dali ľahšie zdierať. Chudák závidí druhému chudákovi, že má o pár drobných viac.

pche

naivny: Nejde o to že človek s praxou dostane viac, ale že človek bez praxe dostane menej. Je to zámienka, aby ľudia robili za almužnu. Treba jednotné platy, ale slušné. Odborový zväz dávno zapredal dušu.

Kamila1234

642
Ty musíš byť zakomplexovaný primitív, čo zarába možno tak max 800€ a nedokázal by si uživiť ženu a ddieťa, sám si to uvedomujes a trpí veľmi tvoje ego, tak na ženy čo sú roky doma nadávas. Ale sú aj MUŽI, ktorí vedia oceniť ženu, ktorá sa stará o deti, domácnosť a všetko ostatné. Tvoj prípad to ale rozhodne nie je. Ľutujem ženu ktorá si Ta vezme.

naivny

Za rovnakú prácu by mali dostať muž a žena rovnako veľa peňazí. Existujú konkrétne ukazovatele množstva a kvality práce, plat by mal ísť podľa toho. Ani prax nemusí byť dobrým merítkom, niekto maká v práci, iný sa fflaka..

Daikiry

V akych inych krajinach? Myslis posratu Ameriku? No to uz je len skvely pripad. Neviem ako ine, ale ja svoje decko rozhodne po 2 tyzdnoch az mesiaci neopustim a nezverim ho niekomu cudziemu, ktoremu budem musiet zaplatit tu sumu, ktoru zarobim :-) len, aby nejaky curak nemal pocit, ze si sunky valam doma, ze je neschopny, a v zivote krizom slamy doma neprelozil. Este by ma zaujimalo, ze kto chces, aby sa ti po 2 tyzdnoch az mesiaci postaral o decko, ked jasle zrusili? Muzi by sa nemali starat do zenskeho sveta, lebo mnohi vedia prd o domacnosti a detoch a zeny do muzskeho, nepytat si rovnako ako muz. Tvoj problem je, ze si sa este neskonsolidoval, nerozhodol, co vlastne chces, lebo aj to, aby si sunky nevalala, a aj to, aby si v robote vela nepytala, sa dosiahnut neda :-) naco pojde hned po mesiaci do roboty, ked nesmie vela zarobit, nie tak, ako muz?

642

Myslenie mnohych zien na Slovensku je zaostale mozno o storocia. Kazdeho muza, ktoreho nemozu zmykat a vyciciavat automaticky povazuju za "neschopneho sa o ne postarat". Dokonca sa vsetkych snazia presvecit , ze takto je to "prirodzene". Sa zobudte. V inych krajinach je materska 2 tyzdne az mesiac a vy tu chcete lenosit 10 rokov a potom sa vratiti do prace a pozadovat rovnaky plat, ako muz, ktory ma o 10 rokov dlhsiu prax.

Lamka44

Presne. Zavidia ti skveleho chlapa, ktory vas dokaze uzivit. Oni maju doma neschopneho, ktory ich nuti robit. Zenske su zavistlive mrchy. Zena, ked ide do roboty zacnu sa tocit okolo nej kolegovia, nadriadeni a konci to neverou a rozvodom.

chiara

Len ti zavidia ze ty nemusis pracovat na pny uvazok a vyzijete. Uzivaj si deti, male su len raz a na reci primitivov sa vykasli.

Daikiry

Naivny, z teba raz bude skvely manzel a otec rodiny. Vidiet, ze ta otec dobre vychoval k tomu, co je uloha muza a viedol ta k rodinnym hodnotam. Zena si ta bude za to neskutocne vazit a dakovat, ze ta nevychovala sebecka, chamtiva matka k nenavisti inych zien, len aby ta mala pre seba a zdroj svojich prijmov. Miesto muza je pri svojej zene a rodine, raz pride cas, ked sa musi odtrhnut a zalozit si tu vlastnu. Muzov by nemali vychovavat zeny, ale muzi. To, ze sa muz stara s laskou a zodpovedne o svoju zenu a rodinu nie je prizivnictvo, lebo sa o seba staraju navzajom. Materialne, ale aj nematerialne. Nematerialna starostlivost, pomoc, laska nie je menej hodnotna. Vzdy zalezi, ake hodnoty vstepovali rodicia svojim detom.
Karieristky nemaju srdce mat vlastne deti.

Ovecky

Za prve je rozdiel zena v domacnosti a na materskej, za druhe ako mozes byt zena v domacnosti ked robis aj keby len na pol uvazku? Zena v domacnosti je zena, ktore ani deti mat nemusi, ale do prace nechodi ani na pol uvazku, stara sa proste iba o domacnost. Ci mylim sa? A keby si aj takou bola, no a? Ja kazdej doprajem dobre situovaneho chlapa, ktory sa postara, hlavne takej co mala tazky zivot. Nezavidte zeny, drzte spolu. Kto si doma ako zariadi kazdeho vec, hlavne ze su stastni a spokojni!