Ženy v domácnosti

Príspevok v téme: Ženy v domácnosti
zienkadomaca

Chcem sa spýtať, ako sa pozeráte, ako vnímate ženy v domácnosti? Také, ktoré nepracujú, ale starajú sa o rodinu? Ja som pred tehotenstvom pracovala, bábätko sme plánovali a partner chcel, aby som bola celé 3 roky doma s malou. Po dvoch rokoch som znovu otehotnela, tiež plánovane, a som doma 6-ty rok . Mám teda dve deti, 6 ročnú a 4 ročného. Problém je, že ľudia do mňa neustále rýpu, pýtajú sa, že "Ty nepracuješ? Kedy už pôjdeš do práce? Živí Ťa muž? a podobné reči. Áno pracuje hlavne manžel, ale pred tehotenstvom sme obaja pracovali v zahraničí a našetrili sme si korunky, práve kvôli deťom aby sme mali. Ja som 6ty rok doma, ale posledný rok si privyrábam ako opatrovateľka seniorov na polovičný úväzok. Nezarobím síce moc, ale nie som nútená makať od rána do večera, muž dobre zarobí a ja sa môžem venovať deťom a domácnosti a prinesiem aspoň nejakú korunu domov.

Kiska_Konova

To su hlupaci co zavidia a muzi co sa nevedia postarat, kasli na nich. Ja sice matkou nie som, ale nepracujem uz 7 rokov. A ani neplanujem pracovat. A naco? Vstavat rano o stvrtej cely mesiac a dostat 600 eur? To ani nahodou, ved to nie je zivot. Obcas si privyrabam na brigadach.

Domka24

A čo?...každý nejako žijeme...jak sa hovorí, že ako si urobíš tak budeš mať a každého je to toho jedno veľké nič...:)

pettroneta

642 - a ako Ty navrhuješ riešiť starostlivosť o dieťa do 3 rokov. Koľko by mala ostať žena po pôrode doma? Dojčenie? Ako dlho odporúčaš, keď spomínaš, že po pôrode ide o mesiac žena do práce?
Ako si Ty predstavuješ ideálnu rodinu s bábätkom? Koľko s ním má ostať matka, koľko otec? Kedy odovzdať do starostlivosti cudzím ľuďom, aby mohli otec a matka dieťaťa pracovať?

jano15

Ja v tom nevidím problém, ked nechodíš tolko do práce tak máš viacej času na venovaniu sa svojich koníčkov a dúfam že i na evanjelizovanie.

642

FionaFF,

su muzi, ktori chcu mat pocit, ze su zene nadradeni a zena sa nedokaze sama o seba a ani o deti bez jeho pomoci. Maju radi slabe zeny, medzi ktore ocividne patris asi aj ty. preto sa ti moze zdat taky uzasny. Nastastie su aj muzi, ktori potrebuju mat pri sebe rovnocennu partnerku, ktora sa im intelektom , aj schopnostami vyrovna, nie len daku domacu putku o ktoru sa treba starat ako o dalsie dieta. A ano, radsej byt sam , ako mat taku prisavku, ako ty. Pekny den.

ehm

Keď vám to obom tak vyhovuje, tak v tom nevidím žiadny problém a nie je sa čím trápiť. A to hovorím aj ako muž. A treba sa naučiť druhých si nevšímať. Ľudia majú vždy tendenciu pchať nos do toho, do čoho ich nič nie je a tváriť sa, že majú patent na pravdu. Ale je to váš život a vy viete, čo je pre vás najlepšie.

FionaFF

642 Som doma s detmi 7my rok, manzel je velmi rad a do prace ma nenahana. Je to uzasny manzel a schopny muz, co Ty rozhodne nebudes. Ako lemru ma neberie anič ani ako prizivnicku. Mas stastie ze si sa nenarodil o storocie skor,to by si makal na zenu a 10 deti :-) Dufam, ze muz ako Ty, zostane sam a bezdetny.