Ženy v domácnosti

Príspevok v téme: Ženy v domácnosti
zienkadomaca

Chcem sa spýtať, ako sa pozeráte, ako vnímate ženy v domácnosti? Také, ktoré nepracujú, ale starajú sa o rodinu? Ja som pred tehotenstvom pracovala, bábätko sme plánovali a partner chcel, aby som bola celé 3 roky doma s malou. Po dvoch rokoch som znovu otehotnela, tiež plánovane, a som doma 6-ty rok . Mám teda dve deti, 6 ročnú a 4 ročného. Problém je, že ľudia do mňa neustále rýpu, pýtajú sa, že "Ty nepracuješ? Kedy už pôjdeš do práce? Živí Ťa muž? a podobné reči. Áno pracuje hlavne manžel, ale pred tehotenstvom sme obaja pracovali v zahraničí a našetrili sme si korunky, práve kvôli deťom aby sme mali. Ja som 6ty rok doma, ale posledný rok si privyrábam ako opatrovateľka seniorov na polovičný úväzok. Nezarobím síce moc, ale nie som nútená makať od rána do večera, muž dobre zarobí a ja sa môžem venovať deťom a domácnosti a prinesiem aspoň nejakú korunu domov.

zienkadomaca

SofiaElla pre mňa to des nie je, ja som spokojná.Svoje deti milujem a som rada, že mám na ne čas. Pracujem v domove dôchodcov ako opatrovateľka, na polovičný úväzok. Manžel chodí neskoro z práce a nemal by sa kto postarať o deti. Nám to vyhovuje. Šunky si doma pred televízorom rozhodne neváľam. Ale sme každý rozdielní, čo vyhovuje jednému, nemusí druhému.

SofiaElla

Ja ťa neľutujem, ak si spokojná a šťastná, ale keď si sa pýtala na názor - musí to byť des (myslím tým môj názor). Nie - nikdy a neurobila by som to, že by som ostala ako plodná doma a len sa starala o plienky.

simonneta

Ahoj, prečo riešiš druhých ľudí? Dôležité je, či to je v pohode pre Vás, či sa Vám dvom, teda Tebe a manželovi takýto model páči, ak áno, nemáš najmenší dôvod riešiť kto si čo myslí. Ľudia strkajú nosy do vecí druhých ľudí lebo sú to tupci, vôbec ich nerieš. Deti sú malé len raz, nepriprav sa o ten čas s nimi. Prácu si nájdeš aj neskôr. Dobré je, že máš aspoň čiastočný úväzok, aspoň nevypadneš úplne z pracovných návykov.

swistica, pravdu máš. Súhlasím.
chacha, Estela závisť je sviňa, že? :D Závidíte a ešte ste aj zlé a nešťastné, nespokojné zo života. Nuž, každý svojho šťastia strojca :D

Anonym222

Ja bysom račej už šla do prace mam dve ďeti po sebe a občas mi už leze na nervi plač. Druha je moc naročna . Cele noci biva hore ani sa nemam kedy vispať. Treba aj trochu vipnut odych si myslim. Mne nema kdo pomocť. Muž skoro stale v praci a ties to neni bovie čo ked mam dost zdravotnych problemou. Ved sme ludia nie stroje moj nazor

Estela

Určite by ma nebavilo drepieť celé roky doma s deckami, vlastne si to ani neviem vôbec predstaviť. Veď by som pri tom celkom ohlúpla, keby som mala celý deň iba počúvať detský vresk a robiť domáce práce ! Nechápem, ako to môžeš vydržať, každý človek sa predsa potrebuje nejako realizovať pri zmysluplnej činnosti, a tou je práca. Ale jasné, keď ťa má kto živiť, tak si môžeš dovoliť povaľovať sa doma, a aby sa nepovedalo, tak si trochu "privyrábaš". Ale aby si si náhodou nemyslela, že ti závidím, tak to ti rovno poviem, že ťa veľmi ĽUTUJEM, pretože tvoj muž si z teba spravil slúžku, ktorá mu vychová decká a postará sa o domácnosť. A ešte dodám, že ja do práce chodím s radosťou, lebo sa tam dobre cítim, môžem sa profesionálne realizovať a hlavne, som finančne nezávislá. A to je skvelý pocit.

lenyia

Môj názor je taký, že žena by tie tri roky na materskej mala byť doma ale potom by mala ísť do roboty. V dnešnej dobe to je už tak, že obidvaja živia rodinu, nie len jeden.

roowdie

Ako podľa mňa si z toho nemusíš robiť nič, môžno ti len závidia, že nemusíš ako si sama napísala pracovať od rána do večera. To bude podľa mňa celé. Len si užívaj detí