Ženy v domácnosti

Príspevok v téme: Ženy v domácnosti
zienkadomaca

Chcem sa spýtať, ako sa pozeráte, ako vnímate ženy v domácnosti? Také, ktoré nepracujú, ale starajú sa o rodinu? Ja som pred tehotenstvom pracovala, bábätko sme plánovali a partner chcel, aby som bola celé 3 roky doma s malou. Po dvoch rokoch som znovu otehotnela, tiež plánovane, a som doma 6-ty rok . Mám teda dve deti, 6 ročnú a 4 ročného. Problém je, že ľudia do mňa neustále rýpu, pýtajú sa, že "Ty nepracuješ? Kedy už pôjdeš do práce? Živí Ťa muž? a podobné reči. Áno pracuje hlavne manžel, ale pred tehotenstvom sme obaja pracovali v zahraničí a našetrili sme si korunky, práve kvôli deťom aby sme mali. Ja som 6ty rok doma, ale posledný rok si privyrábam ako opatrovateľka seniorov na polovičný úväzok. Nezarobím síce moc, ale nie som nútená makať od rána do večera, muž dobre zarobí a ja sa môžem venovať deťom a domácnosti a prinesiem aspoň nejakú korunu domov.

shopznowpk

Shopznowpk.com is one of the fastest growing e-commerce portals in the region, with an extensive range of products which provide the best balance of quality and value of money, we ensure that your purchase with us is your wisest decision today!

May it be health & beauty, household items, electronics, jewellery or your favorite brand, Shopznowpk.com makes sure you experience the best one stop shop in just a click!
shopznowpk.com

swistica

Tak to je typicka otazka. Ludia skratka potrebuju riesit pracu inych a nedajboze sa niekto zariadi inak ako je standard. Pritom ludia, co sa ta to pytaju su poväcsine v praci nespokojni.
Ak si ty takto spokojna, je to v poriadku. Dobre je i to, ze pracujes na polovicny uväzok. Jednak je pekne pomahat seniorom a jednak ak by si sa raz musela vratit do prace, budes mat nieco v zivotopise.
Raz som pocula peknu myslienku, ze zakon by mal umoznovat zenam s detmi pracovat na kratsi uväzok. Jednak by sa mohli venovat detom a jednak by klesla miera nezamestnanosti, kedze na jednom mieste by mohli pracovat dvaja ludia na polovicny uväzok.

Daikiry

Hlavne je mat muza, ktory ta za to ocenuje a neznevazuje. Su proste starostlive, rodinne zalozene zeny, ktore vedia, ze ich uloha je starostlivost o muza, deti, domacnost, u tak spokojne a stastne, respektuju muzske a zenske role, kde muz predstavuje karieru, financie, muzske prace a zena zenske. Vzajomne sa za to ocenuju. Kedysi tak dokazali bez problemov fungovat, nemiesali hrusky s jablkami. Dnes je tlak spolocnosti, no vzdy je to o nich dvoch. O to viac, ked sa zena na materstvo pripravi usporami, ci nejakym vedlajsim zarobkom, aby muza aspon trochu odlahcila, v tom pripade by ju aj on mal mierne odlahcovat pri domacnosti a detoch. Dnes sa zeny rady hraju na velmi dolezite, samostatne, karieristky.
Dolezite je ako vy fungujete s muzom, nie to, co si myslia, ci chu ini.