Ženy v domácnosti

Príspevok v téme: Ženy v domácnosti
zienkadomaca

Chcem sa spýtať, ako sa pozeráte, ako vnímate ženy v domácnosti? Také, ktoré nepracujú, ale starajú sa o rodinu? Ja som pred tehotenstvom pracovala, bábätko sme plánovali a partner chcel, aby som bola celé 3 roky doma s malou. Po dvoch rokoch som znovu otehotnela, tiež plánovane, a som doma 6-ty rok . Mám teda dve deti, 6 ročnú a 4 ročného. Problém je, že ľudia do mňa neustále rýpu, pýtajú sa, že "Ty nepracuješ? Kedy už pôjdeš do práce? Živí Ťa muž? a podobné reči. Áno pracuje hlavne manžel, ale pred tehotenstvom sme obaja pracovali v zahraničí a našetrili sme si korunky, práve kvôli deťom aby sme mali. Ja som 6ty rok doma, ale posledný rok si privyrábam ako opatrovateľka seniorov na polovičný úväzok. Nezarobím síce moc, ale nie som nútená makať od rána do večera, muž dobre zarobí a ja sa môžem venovať deťom a domácnosti a prinesiem aspoň nejakú korunu domov.

hortenzia

Vsak nie si uplne doma, robis. A povedala by som ze tazku a narocnu pracu. Rypaci len zavidia, co by za to mnohe dali keby mohli byt na tvojom mieste. Posli ich tam kde slnko nesvieti, keby si ochorela este by sa tesili, to su taki ludia. Zavist je typicka slovenska vlastnost. A ukazalo sa to aj tu v niektorych komentaroch. Rob co ta bavi, pracuj ked chces a aj keby si do kkonca zivota nepracovala a nechala sa zivit muzom, je to len a len tvoja vec. Nikto z nich sa o teba nepostara, nezaplati ucty, najom, hypoteku, mobil, jedlo, detom veci... preto ich posli kade lahsie. Ja som sekera, ja by som ich uz davno poslala do pi...ce.

Chihuahua

Takze zase raz o tom " co na to povedia iny ludia :-))) Slovaci strasne daju na to , co na to a na to po vedia ludia...a ziju akoby pre inych..zapacit sa inym..robit, to co sa paci inym..a takto robit veci pre inych a premarnit zivot pre inych..Treba pochopit, ze to je päť a pol, co povedia ludia, ludia ti nedaju peniaze na zivot, ti ludia sa o teba nepostaraju, tym ludom budes ukradnuta! Tak sa si rob to, co sa paci tebe! ( teda ja osobne by som sa na nich pousmiala a prehodila " nie, nepracujem a mam sa velmi dobre, preco Vas to zaujima??)
A k teme: v zahranici je celkom bezne, ze je zena v domacnosti, najmë ked ma male deti a potom tu tiez vela zien robi na polovicny uväzok a nikto to neriesi..ide iba o to, ako to bude vyhovovat tebe, ci chces mat aj nejake svije zarobene peniaze alebo stale pytat od manzela, alebo ako sa vy dvaja dohodnete.

zenaAAA

642 Máš deti? Vieš koľko je práce okolo detí? Buď si bezdetná žena alebo chlap, lebo toto by matka nenapísala.

naivny

žena (a aj muž) sa musia o seba a o svoj vzhľad starať stále. Sú ženy príživníčky. Ale také, čo sa riadne starajú o domácnosť a o deti, sa starajú prakticky o rodinu, a príživníčky nie sú. Iba keď ani pracovať nechcú, ani o deti sa starať, ani domácnosť robiť.

panihybl

642: Tebe to môže byť u prdele ako sme si to s manželom zariadili. Ty mne účty neplatíš, ani jedlo mi nekúpiš. Staraj sa viac o seba ako o druhých.

642

Chvalit sa , ze si sa ze si sa 11 rokov prizivovala na muzovi a starala sa viac o seba ako o deti tiez nie je ideal manzelstva.

panihybl

Stačí sa pozrieť na privátne životy tých ľudí. Ver mi, je to len ZÁVISŤ, nič iné. Ja som bola doma s deťmi 11 rokov, neustále som počúvala narážky od susedov a cudzích ľudí. A vieš čo? Tí, ktorí najviac rýpali boli mamičky, ktoré museli pracovať lebo z partnerovho platu vyžiť nedokázali, po práci rýchlo po deti do skôlky, školy. Teda boli ozaj veľmi vyťažené, nervózne, v strese a unavené. A to, že ja som bola spokojná, s úsmevom na tvári, vždy upravená a narozdiel od niektorých aj štíhla ich neskutočne štvalo a iritovalo. Už chápeš? ZÁVISŤ je odpoveď.

cukorAbic

A prečo by to malo byť divné? Ty nemusíš nikomu nič vysvetľovať a ani sa nikomu ospravedlňovať. Účty Ti nik z neprajníkov neplatí. Aj keby si bola doma 20 rokov ostatných je to toho prd, môžu Ti akurát práškový cukor fúkať.

naivny

ale Ty predsa nie si žena v domácnosti ale žena na materskej. S takým malým dieťaťom je veľa práce, prať všetko, upratovať všetko a dávať naňho pozor, aby sa mu nič nestalo a potom aj variť, aby si mu nedávala hotové kupované jedlá, lebo mne to pripadá ako konzervy. Viem, aká bola sestra. V mihu sekundy vyliezla na plot a mohla spadnúť. A koľko sa s ňou bolo treba hrať.
Deti majú byť pre ženu dôležitejšie ako práca. A do práce treba chodiť už vtedy, keď sa bez Teba zaobídu a keď za Tebou neplačú, keď nie si s nimi. Dovtedy sa dá robiť aj dačo z domu, kým spia, ak sa Ti chce. Je najsamozrejmejšia vec na svete, že Vás muž živí, veď je to jeho rodina.

SofiaElla

Napísali ste sen svoj príbeh. Pýtate sa, či je to normálne. Podľa mňa nie. Pýtate sa, v čom ste klamali. Podľa mňa v tom, že Vám tento spôsob a život vyhovuje... a to ste extrémne vzdialená od pocitu šťastia. To je všetko - ak Vám niečo nevyhovuje, treba to aktívne zmeniť. Prečo sa inak pýtať? ;)