Ženy v domácnosti

Príspevok v téme: Ženy v domácnosti
zienkadomaca

Chcem sa spýtať, ako sa pozeráte, ako vnímate ženy v domácnosti? Také, ktoré nepracujú, ale starajú sa o rodinu? Ja som pred tehotenstvom pracovala, bábätko sme plánovali a partner chcel, aby som bola celé 3 roky doma s malou. Po dvoch rokoch som znovu otehotnela, tiež plánovane, a som doma 6-ty rok . Mám teda dve deti, 6 ročnú a 4 ročného. Problém je, že ľudia do mňa neustále rýpu, pýtajú sa, že "Ty nepracuješ? Kedy už pôjdeš do práce? Živí Ťa muž? a podobné reči. Áno pracuje hlavne manžel, ale pred tehotenstvom sme obaja pracovali v zahraničí a našetrili sme si korunky, práve kvôli deťom aby sme mali. Ja som 6ty rok doma, ale posledný rok si privyrábam ako opatrovateľka seniorov na polovičný úväzok. Nezarobím síce moc, ale nie som nútená makať od rána do večera, muž dobre zarobí a ja sa môžem venovať deťom a domácnosti a prinesiem aspoň nejakú korunu domov.

doba

Pracovnenavyky, ako to myslis " nestrat fyzickú variabilitu"? Myslis fyzicku pritazlivost? Menit ucesy, oblecenie, cvicit a celkovo nezaostavat? Dakujem

doba

ja som tiez a nikoho to netrapi, nikomu sa nespovedam, ako ste spomenuli, par zavistlivcov, zakomplexovancov sa nechalo pocut, to je vsetko. minimalnny prijem navyse nas nespasi a nestoji to za tie nervy, 8 hodin v praci, s cestou viac. nie som typ karieristky, ze bez prace nevydrzim.
akurat nepresilit manzela, to tu niekto pekne spomenul, dam si viac pozor.

naivny

zena v domacnosti je zena cudzieho muza. Je to ich dohoda a ich zivot, nezaujima ma. Ja sa dohodnem s mojou zenou tak, ako to bude vyhovovat nam.

neriesDruhych

Ako to myslíš, že ako sa pozerám na ženy v domácnosti? Zaslúžia si úctu, tak, ako každý. Veď to je super, že nemusíš utekať do práce a muž Vás uživí. A na reči ľudí sa vykašli, keď sa znovu spýtajú či Ťa živí muž, povedz "áno, živí ma muž". A hotovo, koniec, nemáš dôvod niekomu niečo vysvetľovať. Je to len a len Vaša vec ako si to v domácnosti zariadite, ľudia len závidia, to je celé. Keby nezávideli, nemali by dôvod to rozoberať. Ja mám tetu, ktorá je doma už 30 rokov, jej manžel podniká, sú silne veriaci. Nikdy pracovať nemusela, podnikanie mu išlo a aj ide, darí sa mu. A sú šťastní už toľké roky. Len chlap, čo málo zarába závidí a chlap čo zarába veľa je obyčajný lakomec a preto matku v domácnosti označuje za príživníčku. Od takých čo najďalej. Kapitola sama o sebe sú ženy karieristky, pre ktoré je kariéra všetkým a ktoré ani deti nechcú. Ale sú aj ženy karieristky, ktoré majú rodiny a pindajú na model rodiny, matka-doma, otec-zarába. Nikomu do toho nič nie je, to je jednoducho ZÁVISŤ. Nič iné v tom nehľadaj. Teš sa zo života, z manžela a z detí a nenechaj sa znechutiť závistlivcami. Teš sa, lebo keď začnú pindať a ohovárať tak sú nešťastní a nespokojní a strašne Ti závidia, že si doma a máte dosť peňazí, že nepotrebujete ešte ďalší príjem. A ešte raz: Vykašli sa na ľudí. Naopak, ak budú rýpať, usmievaj sa na nich zoširoka.

Lillya

:) ja som tiez doma, ale uz sa teším do prace, momentalne pracovat nemusím a nemusela som od zaciatku vztahu s mojim manzelom, nechcel to.
Myslí si, ze mam toho vela aj doma.
Takze nehadzte to len na zenu, to ze je chlap schopny zarobit a rozmyslat, keby ste boli ako chlapi sikovni tak by ani pri vas nemuseli zeny robit, bohuzial a to nie je o prizivovani. Jednoducho kazdy ma mat v rodine urcene ulohy. A co je najdolezitejsie kaslala by som na reci druhych, preco nepracujem? Pokial ma nezivia oni moze im to byt suma fuk. Pekny den

kivanok

Hodne zavisi, ci ta zena stoji za nejaku namahu, aby sa muz o nu staral. A co dokaze muzovi za to ponuknut. Inak by to musel byt len nejaky chudak a zyfalec, co sa necha vyuzivat.

Locika

Tak keď sa muž dokáže postarať a zarobí dosť, nevidím dôvod aby sa žena hnala do práce. Na druhej strane veľa žien také šťastie nemá, v dnešnej dobe jeden plat nestačí a veľakrát ani dva platy nie sú dosť. Doba, keď boli ženy doma a muži pracovali sú preč, je tu nová doba, kde musia pracovať obaja. Každopádne, ak ženu netlačia peniaze, mala by zostať tie 3 roky s dieťaťom doma, prvé 3 roky sú pre dieťa najdôležitejšie.