Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?

Príspevok v téme: Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?
Lucia_Lucy

V poslednom čase tu čítam príspevky ohľadom Biblie, čomu sa veľmi teším, tak som sa rozhodla pridať tému, ktorá ma trápi.
Som veriaca, znovuzrodená len krátko, sú tomu dva roky. Snažím sa žiť podľa Božieho slova, veľmi sa zmenili moje názory, postoje a myšlienky, za čo som veľmi vďačná Bohu, pozerám sa na svet úplne inými očami ako predtým. Cítim ale, že sa nestretávam práve s pochopením od ľudí ktorí nie sú veriaci. Moja rodina si zo mňa robí srandu a aj moji kamaráti, moji kolegovia v práci ma považujú za "čudáčku". Kolegovia sa chceli pomstiť nadriadenému, ale ja som to odmietla, povedala som im, že sa nemáme mstiť a že odplatu a spravodlivosť máme nechať na Bohu. Pozerali na mňa, ako na blázna. Už mám v práci prezývku Panenka Mária. Robia si zo mňa srandu. Moja rodina to isté. Dokonca otec a mama mi povedali nech mi ne...ebe. Docela ma to trápi, preto by som chcela vedieť názory iných veriacich ľudí, ako to vnímate Vy, či aj Vy ste sa s tým už stretli.

Rogali

Smeju sa z druheho viery len yebnuti. A to vravim ako agnosticka. Mozem byt šokovaná a nechapat, dokonca kritizovat a hadat sa, ale smiat sa je fakt známkou primitivizmu. Plus si na tebe chcú honit ego. To je vsetko. Viera sa dnes považuje za slabost a ľudia s obľubou vyhladavaju slabosti a kopu do nich, ak najdu, su skororadostni a neprajni. Maloktory človek je dobry ci stoji za to. Bez ohladu na vieru. Ta vobec nezarucuje dobreho cloveka.

Tomas 12345

swistica :

"V buducnosti ti to pomoze pri rozlisovani roznych sektarskych tvrdeni. Mozno si si to vsimla aj tu na fore, ze ak niekto spomina vieru, neznamena to, ze ide o krestana. Kludne to moze byt sektar."

Máš na mysli mna a cirkev slovo života ktorú som minule spomínal ? :)

A mimochodom ty si katolíčka ?

swistica

Ono je jedno, ze budes v budove skoly. Ucitel ma za teba v case jeho hodiny stale zodpovednost. Preto su ucitelia podrazdeni, ked ziaci v skole vystrajaju, alebo pridu neskor na hodinu.
To ci by si chodila na nabozenstvo, nema podla mna vplyv na to ci si zla, dobra, alebo najlepsia veriaca. Podla mna vsak vedomosti, ktore na nabozenstve nadobudnes ti v buducnosti pomozu. Ak si dobre pamätam, v siedmom rocniku sa beru cirkevne dejiny. Ziskas zakladne poznatky a ak ta nieco zaujme, vies odkial sa pri studiu odrazit dalej. V buducnosti ti to pomoze pri rozlisovani roznych sektarskych tvrdeni. Mozno si si to vsimla aj tu na fore, ze ak niekto spomina vieru, neznamena to, ze ide o krestana. Kludne to moze byt sektar. Tiez ak by si nechodila na nabozenstvo, mozno by ta knaz nechcel pustit na birmovku. Este mi napadlo, ci by si na nabozenstvo nemohla chodit na inu skolu. Neviem ci mate blizko i dalsiu skolu a kedy maju nabozenstvo oni. To by sa dalo vybavit.

Guga13

to by som bola v areáli školy, tam je ten krúžok. A trvá iba 40 minút, ostatné máme dorábať doma. Ale pozriem si ten Ajtyvit. Ďakujem za rady. Skôr som bola zvedavá, ako sa to berie celé z toho kresťanského hľadiska. Či je to tak správne. No a druhá vec, že nechcem na seba pútať pozornosť. Ja neviem, či som dobrá kresťanka. Niečo mám v povahe, čo považujem za správne, a čo som ja, a ono neviem, či tak chce aj Boh.
Napr. dnes jeden chlapec v triede povedal, že Georgia má v prsiach určite smotanu, lebo má malé prsia, tam by aj mlieko aj smotana nevošli. Tak som mu plesla zaucho. A on, že za pravdu sa každý bije. Tak som ho naháňala, aby som ho naučila, ako sa má správať, a do chrbta som ho buchla práve vtedy, keď vošla do triedy učiteľka. A samozrejme, stredobod pozornosti. Lebo, že prečo som ho udrela. Ja, že iba z výchovných dôvodov. Na to sa celá trieda začala smiať.... a keď som po tom všetkom odchádzala po 6. hodine, že ja nemám etiku, lebo ja chodím na náboženstvo, triedna mi povedala, aby som sa porozprávala s pánom učiteľom potom na náboženstve, či je to správne biť sa so spolužiakmi. A možno si potom kvôli mne ostatní myslia, že kresťania sú zlí. Pritom neviem, čo som robila zle, veď ja som sa nechcela biť, ja som k tomu bola vyprovokovaná. Tak keď sa to pán učiteľ dozvie a navyše, keď mu ja predostriem môj plán, že individuálny učebný plán na hodinu, tak neviem, čo si pomyslí, alebo čo mi povie. :-(

swistica

To je pre deti fajn programovaci jazyk :-)
Ucitel nabozenstva ta asi nepusti, pretoze pocas hodiny je za teba zodpovedny. Napr. ak by si zakopla na schodoch a zlomila si nedajboze ruku,on by mal velky problem preco si nebola na jeho hodine. Neber to ako jeho neochotu. Take su predpisy v skolach.
Ono zase urcite ale nejake hodiny nabozenstva pocas roka odpadnu kvoli chorobe, poradam,skoleniam. A aj ten kruzok je dvojhodinovy, co asi je, tak by som sa tam prihlasila. A skus pozriet aj to Ajtyvit. Oni sa tiez venuju programovaniu v tomto jazyku.

Guga13

učíme sa programovať v jazyku scratch. Informatika môže byť ešte v stredu, ale vtedy mám krúžok z matematiky, na ktorý chodím, lebo chodím na viacero súťaží z matematiky a dosahujem veľmi dobré výsledky, takže aj tam musím byť.
Tak ma napadlo, že požiadam učiteľa náboženstva o individuálny učebný plán. Ak bude niečo chcieť, aby som sa naučila, naučím sa, môže mi dať z toho písomku, alebo porobím dačo v pracovnom zošite. Snáď sa to bude nejak dať.

swistica

Guga - ja ti to rozhodovanie ulahcim. Skola ma uz spravene uväzky a rozdelenie do skupin. Na 99,9 % prestupy pocas skolskeho roka mozne nie su. Skor by som videla cestu ukecat ucitela,ktory ma kruzok, aby to zacinal neskor alebo v iny den.

Peterrealista

Guga13
Chod za tým čo ťa baví!
Ak by si mala "len presedieť" na hodine náboženstva počúvaním nezáživných prednášok, ktoré ťa len uspávajú, to radšej ten čas venuj IT vzdelávaniu.
Máš dobre srdce, Boh si Ťa nájde!