Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?

Príspevok v téme: Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?
Lucia_Lucy

V poslednom čase tu čítam príspevky ohľadom Biblie, čomu sa veľmi teším, tak som sa rozhodla pridať tému, ktorá ma trápi.
Som veriaca, znovuzrodená len krátko, sú tomu dva roky. Snažím sa žiť podľa Božieho slova, veľmi sa zmenili moje názory, postoje a myšlienky, za čo som veľmi vďačná Bohu, pozerám sa na svet úplne inými očami ako predtým. Cítim ale, že sa nestretávam práve s pochopením od ľudí ktorí nie sú veriaci. Moja rodina si zo mňa robí srandu a aj moji kamaráti, moji kolegovia v práci ma považujú za "čudáčku". Kolegovia sa chceli pomstiť nadriadenému, ale ja som to odmietla, povedala som im, že sa nemáme mstiť a že odplatu a spravodlivosť máme nechať na Bohu. Pozerali na mňa, ako na blázna. Už mám v práci prezývku Panenka Mária. Robia si zo mňa srandu. Moja rodina to isté. Dokonca otec a mama mi povedali nech mi ne...ebe. Docela ma to trápi, preto by som chcela vedieť názory iných veriacich ľudí, ako to vnímate Vy, či aj Vy ste sa s tým už stretli.

Tomas 123456

chacha :

A akých iných svedkov by si chcel mať ? Takých ktorý nič nevideli ? Potom by sa už nejednalo o svedkov, pretože svedok môže svedčiť len keď nieco na vlastné oči vidi.

Nespochybnil si, pretože to by si najprv musel dokázať že cirkev to jedno promile svedkov presvedčila na to aby klamali.

chacha

Existujú len svedkovia ktorí niečo videli, neemôžu existovať opační svedkovia. 1 promile svedkov zodpovedá potrebám cirkvi. ... Svedectvo nie je dôkaz, spochybnil som ho.

Tomas 123456

chacha :

To by museli byť ale všetci svedkovia zaujatí, a to je aj z hľadiska pravdepodobnosti nepravdepodobné.

Tomas 123456

chacha :

Aká je pravdepodobnosť že zo stovky či dokonca možno až státisícov svedectvi ani jedno nie je pravdive ? Myslím že veľmi malá.

chacha

Tomas: Schizofrénia vzniká z nekvalitnej stravy, existujú zaujatí svedkovia... Svedectvo pre mňa nie je dôkaz.