Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?

Príspevok v téme: Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?
Lucia_Lucy

V poslednom čase tu čítam príspevky ohľadom Biblie, čomu sa veľmi teším, tak som sa rozhodla pridať tému, ktorá ma trápi.
Som veriaca, znovuzrodená len krátko, sú tomu dva roky. Snažím sa žiť podľa Božieho slova, veľmi sa zmenili moje názory, postoje a myšlienky, za čo som veľmi vďačná Bohu, pozerám sa na svet úplne inými očami ako predtým. Cítim ale, že sa nestretávam práve s pochopením od ľudí ktorí nie sú veriaci. Moja rodina si zo mňa robí srandu a aj moji kamaráti, moji kolegovia v práci ma považujú za "čudáčku". Kolegovia sa chceli pomstiť nadriadenému, ale ja som to odmietla, povedala som im, že sa nemáme mstiť a že odplatu a spravodlivosť máme nechať na Bohu. Pozerali na mňa, ako na blázna. Už mám v práci prezývku Panenka Mária. Robia si zo mňa srandu. Moja rodina to isté. Dokonca otec a mama mi povedali nech mi ne...ebe. Docela ma to trápi, preto by som chcela vedieť názory iných veriacich ľudí, ako to vnímate Vy, či aj Vy ste sa s tým už stretli.

Tomas 123456

chacha :

Dal som sem zoznam vyše stovky svedectiev ktoré mi ale admin zmazal, asi kvôli tým linkom v nich uvedených alebo fakt neviem prečo.

Nemyslím si že by tie svedectvá boli následkom poškodenia mozgu, na to sú až moc celistvé, jasné, prehladné a náročné na opísanie než aby to bola nejaká chaotická halucinácia. A kebyže to aj halucinácia má byť, prečo títo ludia nemaju halucinaciu kde by videli trebars špagetové monštrum ? Prečo vo svojej halucinácii maju zrovna videnie neba ?

chacha

pettroneta: Posmrtný život je nevyvrátiteľné tvrdenie. Odtiaľ sa nedá vrátiť, nechodia odtiaľ žiadne správy... Svedectvá sú zo stavu poškodenia mozgu, človek nebol mŕtvy.

chacha

Tomas12345: Dokaz že existuje posmrtný život. Takýchto nedokazatelnych výmyslov som už počul a čítal veľa.

Tomas 12345

Denisa443 :

Tvrdis že veríš že po smrti pokračuje nejaký ďalší život, no napriek tomu tvrdis že život je pravdepodobne len jeden. Nie je to trochu v rozpore ? Tak veríš v posmrtný život alebo nie ?

Anonym222

Nayvni ano každy ma svoju vôlu. Ja sa do nikoho nestaram. Akceptujem druhich ked su neni veriaci nehadžem ich do jedneho vreca zato ze neni veriaci zesa stou osobou nebudem baviť ja taka niesom.

naivny

aj ja verím v Boha. Ale len tak, sám pre seba. Veriaci ľudia sú mi sympatickí. Kým mi teda nehovoria do života, čo a ako mám robiť, lebo na to mám slobodnú vôľu, aby som si žil podľa svojho. Inak si kresťanov vážim. Keď sa modlia napríklad pred jedením, páči sa mi, že dokážu byť Bohu vďační za takú samozrejmosť, ako je jedlo a podobne. Napr. rodinní známi majú deti v puberte, a že tí chodia robiť nejaké dobrovoľnícke práce, a neviem čo do kresťanskej komunity, alebo do kresťanského klubu. No určite lepšie ako nejaké diskotéky, nestriedmosť v pití alkoholu, mariška a priskorý sex, keď majú dcéry....a keď sú to chalani, tak v podstate tiež. Napadlo ma, že keď sa raz ožením, aj by bolo fajn, kebyže je manželka kresťanka a tak vychováva aj moje deti. Aj do kostola by som s ňou išiel, do takého, akého vieruvyznania by bola ona.

Anonym222

Ja tieš verim v Boha a som kresťanka. Do kostola moc nechodim. Ale verim v Boha a modlim sa kňemu. Každy ma svoju vôlu keď chce biť krestan bude ked nie nebude. Boh nam dal moznost sa rozhodnuť.

Denisa443

Možno niekto niečo podobné sem už písal, no nechce sa mi čítať čo sa sem písalo, so:

Všetkého veľa škodí. To je podľa mňa základ. Aj keď sú rodičia kresťania, zo mňa pravdepodobne taká tá hlboká a práva kresťanka už nikdy nebude. A môže za to jedine moja babka. Chodí každý deň do kostola, raz za pomaly týždeň na spoveď, pozná všetky mníšky, išla radšej na nejakú krížovú cestu ako na rodinnú oslavu. A čo je najhoršie, núti do toho nás. Ju nezaujíma ako sa mám. Ako mi ide škola. Ju zaujíma či som bola v kostole. Za všetko mi nadáva. Že som si dala vlasy na žlto. aj za to že mám 60 kg. Za to že aktívne nešportujem. Za to že si dám trošičku kratšie tričko alebo na ramienka. Dokonca aj za to že chodím na chlapečenskú strednú školu a mám teda viac kamarátov ako kamarátiek. Neverila mi že má prijali na všetky 4 školy na ktoré som si dala prihlášku, pretože si myslela že na to nemám pretože nechodím do kostola nezvládnem to... Čím som staršia, tým si viac uvedomujem že nechcem dopadnúť ako ona.

A to je podľa mňa ten problém. Úplne ten istý ako u LGBT komunity. Úplne ten istý ako u feminizmu. Ľudia si nepredstavia tých 95% normálnych ľudí, oni si predstavia tých 5% ľudí ktorí sú tým posadnutý a správajú sa až choromyselne.

LGBT komunita- polonahé ženy a muži preoblečení za ženy (i keď nie sú trans)

Feminizmus- "muži musia umrieť a ja deti rodiť nebudem nech si to robia sami muži"

Katolici- každý deň v kostole, poznať životopis každého svätého a všetko čo je iné je zlé.

O to sa jedná. O nič iné. Aj keď sa povie Islam, každý si predstaví tých teroristov, tých vrahov a sociopatov (?). Nikoho nezaujímajú tých milióny normálnych a obyčajných rodín.

U kresťanstva deto. Preste raz máš s tým zlú skúsenosť a už si ich automaticky zaškatulkuješ zle.

Pre mňa keď sa povie hlboký kresťan predstavím si nudného človeka bez zmyslu pre humor ktorý trávy hromadu času v kostole, je dosť netolerantý a nechce nič nové. Plus na všetko čo je iné nadáva.

Ja som veriaca. No neverím v tvojho Boha a ani v žiadneho iného Boha. A možno hej. Verím že niečo hore je, no neverím na nebo o peklo. To je výmysel aby ľudia poslúchali a robili to čo cirkev chce. Ja verím proste že smrťou život nekončí. Máme boha ktorý možno chce aby sme robili dobre, možno mu je to jedno. No nechce aby sme trávili život spaním v kostole a modlením sa dokola ruženca. Život máme pravdepodobne len jeden a od Boba by bolo sebecké ak by chcel aby sme toľko času ešte premárnili. I keď chápem, podľa biblie nám ho dal on, ťažke som mu vďačná za to. Nemám problém sa pomodliť. Nemám problém ísť do kostola. Mám ale problém keď mi človek povie že som kresťanka. Lebo pre mňa by malo takú istú hodnotu ako kresťanský kostol aj ten Židovský (?) či Mešita. Nechodím tam pretože by som verila v toho Boha, chodím tam pretože verím v Boha.

A možno sa mýlim a za toto skončím v pekle. Kto vie?