Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?

Príspevok v téme: Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?
Lucia_Lucy

V poslednom čase tu čítam príspevky ohľadom Biblie, čomu sa veľmi teším, tak som sa rozhodla pridať tému, ktorá ma trápi.
Som veriaca, znovuzrodená len krátko, sú tomu dva roky. Snažím sa žiť podľa Božieho slova, veľmi sa zmenili moje názory, postoje a myšlienky, za čo som veľmi vďačná Bohu, pozerám sa na svet úplne inými očami ako predtým. Cítim ale, že sa nestretávam práve s pochopením od ľudí ktorí nie sú veriaci. Moja rodina si zo mňa robí srandu a aj moji kamaráti, moji kolegovia v práci ma považujú za "čudáčku". Kolegovia sa chceli pomstiť nadriadenému, ale ja som to odmietla, povedala som im, že sa nemáme mstiť a že odplatu a spravodlivosť máme nechať na Bohu. Pozerali na mňa, ako na blázna. Už mám v práci prezývku Panenka Mária. Robia si zo mňa srandu. Moja rodina to isté. Dokonca otec a mama mi povedali nech mi ne...ebe. Docela ma to trápi, preto by som chcela vedieť názory iných veriacich ľudí, ako to vnímate Vy, či aj Vy ste sa s tým už stretli.

Lucia_Lucy

Erik Gross budem mať 30 rokov. Nehlásim sa k žiadnej cirkvi, verím v Boha, presne takého, akého nám ukazuje Biblia, ako spravodlivého a prísneho sudcu, ale aj ako milujúceho a odpúšťajúceho Otca.

BezNarokov

Lebo Bibliu napisali ľudia za určitým umyslom v urcitej dobe. Keby to bola kniha priamo od Boha, musela by to byt najlepšia kniha na svete, ktorá ponuka na vsetko co bolo je a bude odpovede. Ale taka nie je, pisali ju ludia, a bola velmi velmi velmi mnohokrat redigovana. A v podobev akej je teraz bola 1. raz kodifikovana az po Nicejskom koncile, co bolo 300 rokov po Kristovi, kedy všetci, co ho videli nazivo boli uz daavno mrtvi. Preco by som tej knihe mal verit, ked evanjelici hovoria, ze ich verzia je lepšia a moslimovia hovoria, ze ich kniha je najlepšia a podla Zidov je zas len Stary zakon a Tora to najlepsie atd. atd. atd.
Kazdy si mysli, ze jeho kniha je ta skutočná prava od Boha. Ja tvrdim, ze su to len idiologicke knihy napísané ľuďmi, ktoré v čase svojho vzniku mali spolocensko-politicko-nabozenske motivy a skrz náboženstvo a strach z boha, mozes ludmi lahsie manipulovat.

PS: bol som na cirkevnej skole 14 rokov, náboženstvo nas na strednej učil teolog, takze mam dostatok insider info, aby som zhodnitil, ze su to všetko len kecy.
Samozrejme, pre niekoho uzitocne kecy. Takže ak to tebe pomaha, je to fajn. Ale prosim vas drahí kresťania a myslím to v dobrom: neotravujte svojou sukromnou vierou druhych ludi, ktorych to nezaujima a nepchajte do vsetkych rád boha, ale skuste byt troška pragmatickejsi, overovat si fakty a hovorit k veci a netahat do vsetkeho vasho boha. Tomas12345 niekde pisal, ze Biblia sa da vyvratit len Bibliou, takze chapem, ze vas nazory podlozene faktami nezaujimaju. Na druhej strane to je dost pokrytecke, lebo na 1 strane uznavate vedu, lebo pouzivate jej výdobytky ako napr. PC,mobil, internet, na druhej strane, ked vam niekto povie, ze udalost XY z Biblie bola podla doatupnych informacii inak ako vam hovoria v kostole, tak to uz je hneď pomaly ruhanie a svatokradez a s lahkostou pre kresťanov sebevlastnou druhych ludi posielate do pekla a na všetkých ostatných sa pozerate zvrchu, lebo si myslite, ze ste Vyboleni.

Asitakkk

Lebo si dospelá a veríš na rozprávkové bytosti. Biblia môže byť dobrá fantasy kniha, ja zasa čítam Pána Prsteňov a neverím, že niekde v lese žijú elfovia.

Erik Gross

Ahoj, chcem sa opýtať, koľko máš rokov a akého si vierovyznania, lebo to znovuzrodená som už dávno nepočul.

SimonJe

kolymj Ty si teda riadny somár. Aj apoštolom sa vysmievali a dokonca ich, až na jedného, zabili mučeníckou smrťou. Boh to ale predpovedal, všetko nájdeš v Biblii. Prečítaj si, čo napísala Zuzana.

kolymj

presne tak, vsetko je to Bohu, takze s pokorou prijimaj co ti posiela
..ak by to tak Boh nechcel, tak nedovoli, aby sa ti ludia vysmievali a nebola si tak vztahovacna, ibaze si a zasluzis si to

Pag

Lebo raz musi prist chvila, kedy uz zacnes chodit, ako vacsie dieta, prestanes lutovat hriechy a zacnes zit ako zrela osobnost. Zi tak, aby si nicoho lutovat nemusela. A nelutuj falosne to, co nelutujes, lebo to sa Bohu nepaci. Co je ludom mile, je Bohu ohavne. Netreba sa bat ani odmien, ani trestov. To je moja cesta:-)

Rachelka

Byť Tebou, radovala by som sa. Je úžasné znášať ponižovanie, urážky ba dokonca aj smrť pre Krista, pre Jeho meno. Svet Vás bude nenávidieť, stojí v písmu. Ale ten, kto vytrvá až do konca bude zachránený. Odmenou Ti bude večný život.