Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?

Príspevok v téme: Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?
Lucia_Lucy

V poslednom čase tu čítam príspevky ohľadom Biblie, čomu sa veľmi teším, tak som sa rozhodla pridať tému, ktorá ma trápi.
Som veriaca, znovuzrodená len krátko, sú tomu dva roky. Snažím sa žiť podľa Božieho slova, veľmi sa zmenili moje názory, postoje a myšlienky, za čo som veľmi vďačná Bohu, pozerám sa na svet úplne inými očami ako predtým. Cítim ale, že sa nestretávam práve s pochopením od ľudí ktorí nie sú veriaci. Moja rodina si zo mňa robí srandu a aj moji kamaráti, moji kolegovia v práci ma považujú za "čudáčku". Kolegovia sa chceli pomstiť nadriadenému, ale ja som to odmietla, povedala som im, že sa nemáme mstiť a že odplatu a spravodlivosť máme nechať na Bohu. Pozerali na mňa, ako na blázna. Už mám v práci prezývku Panenka Mária. Robia si zo mňa srandu. Moja rodina to isté. Dokonca otec a mama mi povedali nech mi ne...ebe. Docela ma to trápi, preto by som chcela vedieť názory iných veriacich ľudí, ako to vnímate Vy, či aj Vy ste sa s tým už stretli.

Tomas 123456

chacha :

No však ako hovoríš, slobodne by si sa rozhodnúť nemohol lebo by si vedel že Boh naisto existuje a že ťa Boh môže potrestať ak neuposluchnes jeho rozkazy.

Prečo myslíš že Boh je tyran ?

Iveta Michael

Lucia ...

Ked som prečitala tvoju temu hned som vytušila ktora bije ...
Je to podla mňa preto že ty sa prejavuješ ako fanatička ... znovuzrodena ale fanatička, jednoducho si prešla z jedneho extremu do druheho ... bodka!

Ja som veriaca tiež ale od mala vďaka starym rodičom, ale nikdy som sa takto ako to ty opisuješ nevyjadrovala .. k rym kolegom, tak kategoricky bez pochopenia a snahy trošku sa vcitit do nich vieš, je v uplnom poriadku že si objavila vieru v Boha to je fajn, ale asi tvoje spravanie nie je okay, sklzla si do silnej demagogie a to je zle .. sorry za uprimnost, tak som to vnimala ja :)

Tomas 123456

chacha :

Ak by si vedel že existuje Boh ktorý od nas požaduje aby sme sa držali jeho zákonov napísaných v Biblii, sotva by si si povedal že tie zákony nebudeš dodržiavať. Vedel by si že biblický Boh existuje a preto by si prirodzene ho nasledoval.

chacha

Tomas 123456: Preco by neexistovala? Je mi jedno či existuje vláda SR, moje slobodné rozhodovanie v živote to neovplyvní.

Tomas 123456

chacha :

Viem, pretože ak by dal Boh znamenie ktoré by na 100% dokázalo jeho existenciu potom by sa stali všetci veriacimi a už by neexistovala slobodná voľba a ani viera.

chacha

naivny: Trebalo by dvojitu zaslepenú štúdiu, aby si to vedel dokázať. Sme na zdravotníckom fóre, predpokladám že vieš čo to je.

Tomas 123456

chacha :

Ak by nám dal Boh jasný dôkaz potom by už neexistovala slobodná voľba a neexistovala by už ani viera. Skôr si preto myslím že Boh nám pre toto nedá 100% dôkaz, avšak dá nám určite indície na to aby sme v neho mali dôvod veriť, ako napríklad tie svedectvá.

naivny

Namiesto posmrtneho života sa sústredíme na tento. Co prinesie kresťanovi jeho kresťanstvo v tomto živote? Moje odpovede:
1. Menej psychických problémov, vnútornú vyrovnanosť, sila modlitby, lepšie psychické znášanie choroby alebo úmrtia v rodine
2. Oslobodenie od drogových zavislosti
3. Morálnejsi systém a ochrana nenarodených deti
4.spolocenstvo spoľahlivých ľudí, ktorí si navzájom pomahaju
5. V niektorých kruhoch vysmech
6. Zneužívanie dôvery a napomocnosti
7. Prísne obmedzujúce pravidlá na sex

Keď si to človek premietne, tie plusy a mínusy, plusy aj v tomto živote prevládajú.