Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?

Príspevok v téme: Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?
Lucia_Lucy

V poslednom čase tu čítam príspevky ohľadom Biblie, čomu sa veľmi teším, tak som sa rozhodla pridať tému, ktorá ma trápi.
Som veriaca, znovuzrodená len krátko, sú tomu dva roky. Snažím sa žiť podľa Božieho slova, veľmi sa zmenili moje názory, postoje a myšlienky, za čo som veľmi vďačná Bohu, pozerám sa na svet úplne inými očami ako predtým. Cítim ale, že sa nestretávam práve s pochopením od ľudí ktorí nie sú veriaci. Moja rodina si zo mňa robí srandu a aj moji kamaráti, moji kolegovia v práci ma považujú za "čudáčku". Kolegovia sa chceli pomstiť nadriadenému, ale ja som to odmietla, povedala som im, že sa nemáme mstiť a že odplatu a spravodlivosť máme nechať na Bohu. Pozerali na mňa, ako na blázna. Už mám v práci prezývku Panenka Mária. Robia si zo mňa srandu. Moja rodina to isté. Dokonca otec a mama mi povedali nech mi ne...ebe. Docela ma to trápi, preto by som chcela vedieť názory iných veriacich ľudí, ako to vnímate Vy, či aj Vy ste sa s tým už stretli.

Glero

Nevnucuj im vieru. Chodievaj do kostola, ver v Boha, na tom nie je nič zlé, sám som veriaci. Ale má to svoje limity, a pokiaľ si s teba robia srandu tak ver vo svojom vnútri. Neboj sa, on to vidí že sa snažíš. Rob to čo ťa baví a užívaj si život.

Peterrealista

Lucia_Lucy:
Napisem Ti moj názor.
Pravdepodobne preto, ze zivot, skusenosti, veda a historia ukazuju a potvrdzuju, ze vela veriacich su vlastne falosní ludia, a že svoje konanie nemyslia uprimne.
Pozri sa na tie sexualne prehresky biskupov a knazov, schvalovanie vojen, zhromazdovanie majetku cirkvami a vyvrazdovania ludi ineho nabozenstva.
Preco si toto dovolili zastupcovia Boha na zemi?

Ale ak Ti nabozenstvo pomaha byt lepsi clovekom, tak OK, no na to aby si bola dobrym clovekom, nemusis byt predsa veriaca!?

Poloz si otazku.
Pomstila by si sa nadriadenemu, ak by si už nebola znovuzrodená, alebo by si aj tak kolegov odhovarala?

Tvrdi sa, že Boh je spravodlivy, a preto zaroven plati:
Ak maš dobre srdce, Boh si Ta najde.

Netreba teda Bozie meno stale a kazdemu pripominat pri zdovodnení svojho konania. Irituje to nielen neveriacich, ateistov ale i inak nabozensky zalozenych v tvojom okolí, pretože poukazuješ cez svoje konanie na svoje nabožestvo, a tým akoby si vravela ludom v okolí, ze bez neho nemoze mat iny clovek dobre srdce!

Aj druhé Božie prikázanie vravi:
Nevezmeš Božie meno nadarmo.
Ty to zober doslovne. / hoci sa to mysli trocha inak /

jax

Slovami klasika: nabozenstvo je ako penis. Je fajn ked ho mas, doma si s nim rob co chces. Ale nemavaj s nim na verejnosti a nestrkaj ho do malych deti.

Chihuahua

Treba byt dobry clovek, mysliet a konat len dobro bez ohladu na vyerovyznanie a clovek bude zakonite stastny a odmenovani.
To ale znamena CINY a nie slova!
Netreba nikomu nic vnucovat, zbytocne rozpravas a presviecas niekoho o niecom nasilu, tym privodis len opacny efekt.
Nerozpravaj ostatnym o svojich presvedveniach, zi ako dobry clovek (ano je to uzasne, clovek odrazu prestane may chut robit zle veci a ohovarat prave naopak) a budes sa mat dobre.
Aj boh chce aby sme aby sme si vazili zivot a boli na romto svete stastny. Ale to nie je o slovach.

Lentak11

Podľa mňa nemusíš hneď každému vešať že aká si veriaca a každému to dokazovať,vnucovat.Zi svoju vieru nehanbí sa za ňu a to stačí.Najdi si veriaceho priateľa.