Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?

Príspevok v téme: Pre kresťanov: Prečo nás ľudia odmietajú?
Lucia_Lucy

V poslednom čase tu čítam príspevky ohľadom Biblie, čomu sa veľmi teším, tak som sa rozhodla pridať tému, ktorá ma trápi.
Som veriaca, znovuzrodená len krátko, sú tomu dva roky. Snažím sa žiť podľa Božieho slova, veľmi sa zmenili moje názory, postoje a myšlienky, za čo som veľmi vďačná Bohu, pozerám sa na svet úplne inými očami ako predtým. Cítim ale, že sa nestretávam práve s pochopením od ľudí ktorí nie sú veriaci. Moja rodina si zo mňa robí srandu a aj moji kamaráti, moji kolegovia v práci ma považujú za "čudáčku". Kolegovia sa chceli pomstiť nadriadenému, ale ja som to odmietla, povedala som im, že sa nemáme mstiť a že odplatu a spravodlivosť máme nechať na Bohu. Pozerali na mňa, ako na blázna. Už mám v práci prezývku Panenka Mária. Robia si zo mňa srandu. Moja rodina to isté. Dokonca otec a mama mi povedali nech mi ne...ebe. Docela ma to trápi, preto by som chcela vedieť názory iných veriacich ľudí, ako to vnímate Vy, či aj Vy ste sa s tým už stretli.

Tomas 12345

Guga13 :

Určite nechoď preč z náboženstva na etiku.

BJ 2 :

A prečo by o tom že je veriaca nemala hovoriť ostatným ?

BJ 2

Lucia_Lucy - (cital som len prvy prispevok) ak si citala Bibliu tak vies, ze Jezis ta upozornil, ze na vas budu plut a opovrhovat vami. Ovela horsie to bude v case, ked bude vela neveriacich (ako teraz), kedysi bolo krestanov a veriacich celkovo v spolocnosti podla statistik az okolo 90%. To bola ina doba, pre krestanov, byt krestan bolo normalne, a nenormalne byt neveriaci. Teraz je to naopak, medzi mladymi ludmi.

Takze, citala si Bibliu, ze Jezis ta varoval, ze to tak bude? A ze v poslednych casoch to bude este horsie? Hej? Tak vies, do coho si isla.
Ja ti dam radu. Vobec nevytahuj to ze si veriaca. Nekaz im. To, ze si im povedala o tej odplate, co by sme mali a nemali, ich nastvalo. Lebo oni su taki zli a skazeni. Nekaz im. Teda, iba sa nazucastni, povedz , ze ja sa nebudem pomstit, a nespominaj Boha. Na to su oni alergicky, len co spomenies Boha. Nekaz im, co by sme mali a co nie. Rovnako to maju vegetariani, musia ostat ticho. Ak im budes kazat, priprav sa, ze budu do teba hadzat kamene.
To co si povedala, ze by sme nemali, lebo to nechame na Boha, uz bola kazen. Keby si povedala, len ,ze nechces sa msitit, ze niesi ten typ, tak by ta nechali napokoji, lebo im nekazes, a nenazyvali by ta panenka maria. Proste, nehovor nikomu ze si veriaca. A hlvne nie v neveriacich kolektivoch.

swistica

A k tomu kruzku - mozes sa opytat ucitela, ci by nemohol byt kruzok iny den. Pripadne, taketo kruzky zvykli byvat ako dvojhodinovka, tak by si mohla po nabozenstve ist este na kruzok. V akom programovacom jazyku tam vobec programujete? Ci to vobec stoji za to :-)

swistica

Guga - ja ti poradim vygooglit si stranku Ajtyvit . Tato organizacia usporaduva vela workshopov pre dievcata z oblasti IT a teda aj z programovania. Pozri sa, ci nebude nieco aj v tvojom meste.

Guga13

ahojte, som siedmačka na základnej škole. Z našej triedy chodí málokto na náboženstvo, chodia väčšinou na etiku. Ostatní majú etiku v pondelok 7. hodinu. Ja mám náboženstvo v piatok 7. hodinu. A teraz prečo mi to vadí? Lebo práve vtedy, keď mám náboženstvo je aj krúžok informatiky a tento školský rok som chcela vyskúšať aj súťaž v programovaní, preto by som na ten krúžok rada chodila.
Moji rodičia sa hnevajú, že v škole to tak hlúpo riešili, že záujmový krúžok je v rovnakom čase ako vyučovacia hodina. Ja som sa chcela prepísať na etiku, lebo na náboženstve sa aj tak nudím. Tí starší ťukajú do mobilu, a ja sa strašne nudím, a snažím sa to neukázať, aby učiteľ nebol smutný a znechutený, ale on aj tak je.
Nevidím zmysel toho, prečo chodiť na náboženstvo. Rodičia mi hovoria, že keď prestúpim na etiku, to akoby som zaprela moju vieru. A to by som nemala ani kvôli súťaži v programovaní. Nemyslím, že moja viera je náboženstvo s týmto pánom učiteľom. On je ako dobrý človek a nemôže za to, že je nudný. Predtým nás učila rádová sestrička Helena. S ňou sme veľa spievali, mohli sme jej povedať, keď nás niečo trápi a spolu sme sa modlili za každého, kto mal nejaký problém a ona aj zvykla povedať, že čo si myslíme, čo by Boh chcel, aby sme ako riešili.
Tu nič také, len učiteľ niečo hovorí, a takým hlasom, že skoro zaspávam....
Je to popretie viery, keď chcem ísť radšej na etiku? A v piatok na krúžok informatiky?
Keď raz zomriem, chcem sa dostať do neba. Mám tam dvoch starších bratov, ktorí zomreli ako predčasne narodené bábätká, ale mama hovorí, že určite by sme sa mali veľmi radi... a rada by som ich raz spoznala... ale to až keď zomriem. Teda, určite nie som nejaké vzorové dieťa, mám svoje chyby, ale nikomu nerobím naschvál zle, ani sa neposmievam nikomu a keď sa s niekým pobijem, tak len v sebaobrane. Aj modliť sa zvyknem. Je to naozaj zlé, ak by som prestúpila na etiku? Čo mi poradíte?

milka080

Ahoj, nevšímaj si tie rady a príspevky ktoré tu sú. Nemáš prečo zapierať svoju vieru, lebo "Každého, kto mňa vyzná pre ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je v nebesiach. Toho však, kto by ma zaprel pred ľuďmi, toho ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je v nebesiach (Matúš 10,32-33).

ahjajjaj

ahoj Lucia,
moji rodičia boli snáď najprekvapenejší, keď som sa stala veriacou a začala chodiť do kostola a na mládežnícke stretnutia. Chceli ma kontrolovať, kde som, s kým som vonku, ale potom sa akosi upokojili, keď ich spoznali a prijali to. Na VŠ počas študijného pobytu sme mali riadený program na viacdňovom poznávacom výlete, tam som učiteľovi napísala ráno lístok, že je nedeľa, a ideme do kostola, potom absolvujeme všetky zložky programu, ktoré sú naplánované a išla som ešte s jednou študentkou do kostola na omšu. Keď sme sa vrátili, všetci na nás čakali. Učiteľ sa nám ospravedlnil, že program naplánoval bez toho, aby sa nás spýtal, či nám to tak vyhovuje.
V práci som sa stretla s nadávaním a kydaním na Boha a veriacich, nepúšťala som sa do hádok, len som povedala, že áno, niektorí ľudia sú tam takí a takí a nie, a že nie každý je kresťan, kto sa bije do pŕs, že ním je. Stretla som sa s tým, že sa v mojej prítomnosti prestalo kydať na Boha, a na kresťanov a nadávať. A možno k tomu prispelo aj to, že sme boli viacerí veriaci.

sandraa

Priznaj si, ze tak trochu si za to mozete aj vy sami. Naco sa pytas ludi, ked sa mozes Boha, ci to v neho tak malo veris, ze tu vieru musis cpat aj druhym?

Pag

Nie, nie, teraz sa nahanacka obratila, treba si up-datovat software. Ked to nenapisem, nikto sa ani nedovtipi:-) Ono, jedna viera moze byt ta najspravnejsia, ale nie kazdy ju dokaze dodrziavat do bodky, lebo daleko prekracuje ludske moznosti. Ked to niekto berie len ako folklor a ako ukazku svojich novych siat, lux. auta a retazi, tak samozrejme ze s jej vyznavanim nebude mat problem, ale tym tych hore mozu max. vsetkych napalit. Lepsie je sa im ani neukazovat na oci. THE END.

Nighthawk

pre Lucia-Lucy. ži úprimne svoju vieru. ľudia ťa čítajú a si ich svedomie.
drž sa Božieho slova a vytrvaj.Pán Ježiš povedal že ked jeho prenasledovali aj nás budu prenasledovať.ale máme milovať aj našich nepriateľov a modliť sa za nich.neboj sa Pán príde skoro pre tých ktorý jeho milujú a zoberie si ich k sebe do neba. 2. Korintským 4:17
— Lebo terajšie kratučké ľah­ké nášho súženia nám pôsobí prenes­mier­ne veľkú večnú tiaž slávy. www.youtube.com