Celý život len pracujeme

Príspevok v téme: Celý život len pracujeme
otrokyna

Ahojte, potrebujem sa vyrozprávať. Som nejak v depresii. Ide o to, že často rozmýšľam o čom je vlastne tento život, môj život, Váš život.. Celý život, celú mladosť strávime v práci. Všetci musíme pracovať 40 rokov. 40 rokov !!! Čo z takého života? Nič si človek neužije, nikam nechodí, len pracuje ako taký otrok za omrvinky. Ale pracovať musíme, lebo bez práce nemôžeme žiť. Teda nemôžeme žiť bez peňaží a tie získame len prácou. Som z toho tak nešťastná. Som mladá, ešte bez záväzkov, ale tá predstava, že skoro do konca života budem v práci... ma neskutočne ubíja. Navyše v dnešnej dobe, keď ani človek nevie či zajtra bude mať prácu a neskončí na ulici. Jediným krásnym momentom je detstvo, je to to najkrajšie obdobie života človeka, potom príde škola a potom... práca a po zvyšok života len práca. Naháňame sa za peniazmi, pracujeme ako otroci a máme max tak na jedlo a nájom. Sú ľudia čo zarobia viac ale sú aj iní ľudia, jednoduchší, ktorí nemajú na to stať sa inžiniermi, vedcami, vývojármi, proste "mozgami" a títo jednoduchí ľudia pracujú ako otroci za almužnu. Sme len otroci, len s tým rozdielom, že už nemáme na rukách a nohách okovy. Celý tento život je akési otroctvo z ktorého sa nemôžeme vymaniť. Nenávidím tento život, celý tento systém. Načo sa človek vôbec narodí? Aby mukloval od rána do večera a potom keď človek zostarne tak si ani neužije zaslúžený oddych lebo sa neustále posúva vek odchodu do dôchodku? Najradšej by som umrela, nechcem takýto život. Aby ste ma nepochopili zle, ja nie som lenivá a práca mi nevadí, vadí mi len celý ten systém. Nebaví ma triasť sa každý deň, že čo ak prídem o prácu, čo ak si nenájdem prácu, čo ak skončím na ulici... z čoho všetko zaplatím. Aj dnes, všade strašia krízou, automatizáciou a robotizáciou. Čo bude s nami, obyčajnými ľuďmi? Človek nemá ani na strechu nad hlavou, musí si brať hypotéku, pôžičky. Celý život je zadĺžený. A toto je deň čo deň, neustále nad týmto premýšľam. Ako sa dá takto žiť?

matepravdu

otrokyna, alena... máte pravdu. a tí hajzli čo vám tu píšu aké ste lenivé a sprosté sú len obyčajné hnusné svine, ktoré sa vyžívajú v ponižovaní ostatných a práve preto takto funguje svet lebo takýto hnusní ľudia existujú... a ak už sa bavíme o sprostosti tak sprostí sú práve oni, keby sa začal každý riadiť tými ich radami aby začali na sebe "makať" tak potom by sa spoločnosť celá zrútila... nemôže byť KAŽDÝ manažérko, nemôže byť každý lekár, ITčkar.... každý má svoje miesto a dehonestovať a ničiť ľudské životy len preto že "ja som lepší" je hnusné... oni to nechápu a nechcú to chápať lebo si myslia že keď som to dokázal ja tak to dokáže každý,..

Alenanepracuje

Ja nechcem pracovať v robote, kde sa budem cítiť zle a bude tam na mňa nátlak. To okamžite odchádzam. Mne sa aj ťažko dakoho rešpektuje, vždy som bola proti tomuto nastaveniu, aby som robila čo nechcem. To nikdy. Radšej nemám nič ako vstávať na prvý autobus za pár stoviek. Mne vyhovuje byť nezamestnaná :)

damianCH

Nečudujem sa ti. Ja už žijem 12 rokov mimo SK, tiež som bol robotník a teraz mám vlastnú firmu vo Švajčiarsku. O škole to nie je, ja som len vyučený. Kto môže nech uteká zo SK.

cestovatelka12

V niecom mas urcite pravdu ale taky je zivot a niekedy je to boj. Ale aj tak tvrdim ze zivot je krasny. Zalezi to od toho aky si ho urobis. Aj s platom 600 euro sa da mat pekny zivot, clovek vela veci nepotrebuje len si mysli ze to potrebuje, ale v skutocnosti minimalne polovicu veci co mame nepotrebujeme. A inak: Ja som tiez na Slovensku robit nikdy nechcela, ale peniaze potrebujem, bez nich to nejde. Tak to robim tak, ze chodim na brigady do zahranicia pocas celeho roka. A setrim. Aj tak sa da, nemusis byt priputana na jedno miesto a rovnakych ludi. Vsetko sa da len musis sama chciet. Tiez nemam vysoku skolu a ani matematika mi nesla tak ako tebe, ale na tom svet nestoji. Viem zase ine veci a urcite aj ty mas nieco co vies lepsie ako ostatny, len to treba najst. Vela stastia.

eskii

...presne je to o tom. Že čo chceme mať, čo chceme robiť, musíme si ísť za tým. Príležitosť nám na dvere nezaklope

robotnicka

Nemusíš byť robotníčka vo fabrike. Záleží len na Tebe a Tvojich cieľoch, pokiaľ žiadne nemáš a si lenivá, tak sa aj budeš mať. Ale ak si pracovitá budeš sa mať dobre. Keď sa Ti nepáčia platy u nás prečo neskúsiš zahraničie? Možností je tak veľa. A čo štúdium? Čo ak by si študovala aj keď len externe? Hm? Čo Ťa baví? Lebo Tvoj plán nepracovať nie je práve najšťastnejší. Na Slovensku je to bohužiaľ také, aké to je a iné to ani nebude, ale si mladá a máš toľko možností. Nemusíš mať ani VŠ, ak si šikovná a pracovitá, to úplne stačí. Nerozumiem Tvojmu postoju. Vy mladí ste akási lenivá generácia ktorá nebude robiť rukami, všetci by ste chceli kanclík a 2000 euro k tomu.

basnik

achjjaja, lenze ty nie si mrla leniva, ty aj ked by si nemusela, kedze mas taketo ochorenie, mas narok na ID, pracujes. ty budes mat VS a nepises to tu, ine si napisu co vsetko ovladaju a neovladaju ako "perfektne" ovladaju cudzi jazyk, ale ten svoj nie a nie

basnik

"Celý život pracujeme", "Som mladá, ešte bez záväzkov, ale tá predstava, že skoro do konca života budem v práci..." :: D