Celý život len pracujeme

Príspevok v téme: Celý život len pracujeme
otrokyna

Ahojte, potrebujem sa vyrozprávať. Som nejak v depresii. Ide o to, že často rozmýšľam o čom je vlastne tento život, môj život, Váš život.. Celý život, celú mladosť strávime v práci. Všetci musíme pracovať 40 rokov. 40 rokov !!! Čo z takého života? Nič si človek neužije, nikam nechodí, len pracuje ako taký otrok za omrvinky. Ale pracovať musíme, lebo bez práce nemôžeme žiť. Teda nemôžeme žiť bez peňaží a tie získame len prácou. Som z toho tak nešťastná. Som mladá, ešte bez záväzkov, ale tá predstava, že skoro do konca života budem v práci... ma neskutočne ubíja. Navyše v dnešnej dobe, keď ani človek nevie či zajtra bude mať prácu a neskončí na ulici. Jediným krásnym momentom je detstvo, je to to najkrajšie obdobie života človeka, potom príde škola a potom... práca a po zvyšok života len práca. Naháňame sa za peniazmi, pracujeme ako otroci a máme max tak na jedlo a nájom. Sú ľudia čo zarobia viac ale sú aj iní ľudia, jednoduchší, ktorí nemajú na to stať sa inžiniermi, vedcami, vývojármi, proste "mozgami" a títo jednoduchí ľudia pracujú ako otroci za almužnu. Sme len otroci, len s tým rozdielom, že už nemáme na rukách a nohách okovy. Celý tento život je akési otroctvo z ktorého sa nemôžeme vymaniť. Nenávidím tento život, celý tento systém. Načo sa človek vôbec narodí? Aby mukloval od rána do večera a potom keď človek zostarne tak si ani neužije zaslúžený oddych lebo sa neustále posúva vek odchodu do dôchodku? Najradšej by som umrela, nechcem takýto život. Aby ste ma nepochopili zle, ja nie som lenivá a práca mi nevadí, vadí mi len celý ten systém. Nebaví ma triasť sa každý deň, že čo ak prídem o prácu, čo ak si nenájdem prácu, čo ak skončím na ulici... z čoho všetko zaplatím. Aj dnes, všade strašia krízou, automatizáciou a robotizáciou. Čo bude s nami, obyčajnými ľuďmi? Človek nemá ani na strechu nad hlavou, musí si brať hypotéku, pôžičky. Celý život je zadĺžený. A toto je deň čo deň, neustále nad týmto premýšľam. Ako sa dá takto žiť?

ozoon

otrokyna
Naozaj s tym nic nenarobis, sme otroci cele generacie od pociatku civilizacie, elity teda bohati si nas drzia prave aby sme na nich dreli a nikdy sa to nezmeni. Skus si radsej najst nejake zaluby a nemysli nato inak budes zit v pekle uz tu na zemi.

Alenanepracuje

otrokyna, za e-mail ďakujem, som rada.
Nevšímaj si, že na teba útočia, ja si to nevšímam a je mi to jedno, uraziť ma môže len inteligentný človek a nadávať vie každý, to je otrepané.
Podľa mňa na tom nie je nič nelogické, keď človek nechce robiť to čo nechce robiť. Prečo by sme mali všetci zuby zatláčať a ísť? Mne sa nechce robiť robotu, ktorú nechcem robiť, logická vec a mňa v takomto prípade nemotivujú peniaze. A vôbec aké peniaze? päť stoviek? Ach, jaj. To sa radšej otočím o piatej ráno na ďalšiu stanu a pekne si spinuškám alebo si vychutnávam čaj pri vychádzajúcom slnku. Naučila som sa tešiť z úplných drobností.

otrokyna

Jedna mi písala, že so mnou nebude strácať čas.. no hlavne že mi to musela napísať :D Srandovní sú niektorí :D Ale chápem, musela dostať ten jed a zlobu zo svojho srdca a vyvŕšiť sa na mne.

otrokyna

matepravdu Nerozumiem čím som si zaslúžila toľko nadávok a urážok. Ale ja sa k tomu určite neznížim, ja im prajem úspech, kariéru, peniaze, ja prajem každému nech má všetko po čom túži.

otrokyna

Alenanepracuje tak ja som nikdy nechcela mať nad sebou šéfa, nikdy som nechcela niekomu otročiť. A fakt nechápem tie útoky tu na moju osobu, veď nikomu neubližujem, nevyžieram štát, nepýtam dávky. Ale ľudia sú zlí a keď ma niekto iný názor ako oni tak to odsúdia ako niečo zlé. Inak písala som Ti na mail :D

matepravdu

možno vám nadávajú a prskajú preto, lebo hlboko vnútri ten ich "úspech" čo dosiahli ich tak šťastnými nerobí a preto chcú znepríjemňovať životy ostatným aby sa oni sami o sebe cítili lepšie a najlepšie im to ide práve cez to že sa bijú do pŕs ako ťažko oni museli makať na svojom sne... (pričom zámerne ignorujú že nie je to len o tom, že človek na sebe maká a že je tam milión iných faktorov /jeden z nich je aj malá dávka šťastia/)

Všimol som si, že takíto ľudia zvyčajne zvyknú používať ako príklad úspešných ľudí, ktorí sa stali úspešnými tak, že boli veľmi chudobní a makali na sebe. To je síce pekné a ja im to veľmi prajem, ale nemôže byť každý Bill Gates... to je úplne zvrátená logika a oni to veeľmi dobre vedia, len to používajú na to aby zakryli to ponižovanie a výsmech, ktorý je ich cieľom...
Ale sú aj takí, ktorí sú jednoducho blbí a neuvedomujú si, že na jedného chudobného ktorý sa dostal z chudoby tvrdou prácou pripadá ďalších milión, ktorí sa chceli tiež dostať ale už nemôžu lebo ten jeden už to miesto obsadil! :) toľko len k tým, ktorí chcú používať úspešných ľudí ako príklad toho že to "každý dokáže" .... fakt demencia

otrokyna

Presne. Nikdy som od štátu nebrala ani cent, ani hmotnú núdzu ani nič iné a ani nebudem. Tak nech sa do mňa nik nestará ako si ja budem žiť svoj život, nikto z Vás ma živiť nebude.

Alenanepracuje

Presne tak. Všímam si to tiež. Iným ľuďom dosť vadí, keď im poviem, že som nezamestnaná a pracovať sa ani nechystám. Ja nechápem, prečo to tak ľudia riešia a štve ich to? Prečo im to nie je jedno? Však každý sme tu dostali nejakých sedemdesiat rokov, plus, mínus a nech si ich každý trávi ako chce. A ľahko sa bude manažérkovi mudrovať o lenivosti, on by tiež za minimálku otrockú robotu nerobil. Ja som nezamestnaná preto, lebo mňa na lepšie pozície nechcú, teda práce, ktoré možné sú zas nechcem robiť ja. Ja a trh práce sme teda nedohodnutí. Logické, nie? :D

otrokyna

matepravdu Tí ľudia akurát ukázali svoje IQ, ktoré rozhodne nie je vysoké, škoda to aj komentovať. Ži a nechaj žiť im zjavne nič nehovorí.