Celý život len pracujeme

Príspevok v téme: Celý život len pracujeme
otrokyna

Ahojte, potrebujem sa vyrozprávať. Som nejak v depresii. Ide o to, že často rozmýšľam o čom je vlastne tento život, môj život, Váš život.. Celý život, celú mladosť strávime v práci. Všetci musíme pracovať 40 rokov. 40 rokov !!! Čo z takého života? Nič si človek neužije, nikam nechodí, len pracuje ako taký otrok za omrvinky. Ale pracovať musíme, lebo bez práce nemôžeme žiť. Teda nemôžeme žiť bez peňaží a tie získame len prácou. Som z toho tak nešťastná. Som mladá, ešte bez záväzkov, ale tá predstava, že skoro do konca života budem v práci... ma neskutočne ubíja. Navyše v dnešnej dobe, keď ani človek nevie či zajtra bude mať prácu a neskončí na ulici. Jediným krásnym momentom je detstvo, je to to najkrajšie obdobie života človeka, potom príde škola a potom... práca a po zvyšok života len práca. Naháňame sa za peniazmi, pracujeme ako otroci a máme max tak na jedlo a nájom. Sú ľudia čo zarobia viac ale sú aj iní ľudia, jednoduchší, ktorí nemajú na to stať sa inžiniermi, vedcami, vývojármi, proste "mozgami" a títo jednoduchí ľudia pracujú ako otroci za almužnu. Sme len otroci, len s tým rozdielom, že už nemáme na rukách a nohách okovy. Celý tento život je akési otroctvo z ktorého sa nemôžeme vymaniť. Nenávidím tento život, celý tento systém. Načo sa človek vôbec narodí? Aby mukloval od rána do večera a potom keď človek zostarne tak si ani neužije zaslúžený oddych lebo sa neustále posúva vek odchodu do dôchodku? Najradšej by som umrela, nechcem takýto život. Aby ste ma nepochopili zle, ja nie som lenivá a práca mi nevadí, vadí mi len celý ten systém. Nebaví ma triasť sa každý deň, že čo ak prídem o prácu, čo ak si nenájdem prácu, čo ak skončím na ulici... z čoho všetko zaplatím. Aj dnes, všade strašia krízou, automatizáciou a robotizáciou. Čo bude s nami, obyčajnými ľuďmi? Človek nemá ani na strechu nad hlavou, musí si brať hypotéku, pôžičky. Celý život je zadĺžený. A toto je deň čo deň, neustále nad týmto premýšľam. Ako sa dá takto žiť?

oson

otrokyna, je to tak, ked nad tym premyslas.

ale uz su ludia, co sa dokazali z toho vymanit, pozri knihu
Raději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotáři - Aleš Palán
Samotáři na Šumavě žádné dávky nechtějí, říká autor bestselleru ...
Oni nežebrají, od společnosti jen chtějí, aby si jich nevšímala ...

myslim, ze takychto ludi bude pribudat

JaJana

A teraz si predstav, že pracuješ ako otrok deň čo deň a nedostaneš ani hypotéku, aj keď ja neviem či hypotéka nie je pre obyčajnejších ľudí skôr klinec do rakvy.

otrokyna

Comamrobit áno obydlie by som si kľudne postavila sama, nemám problém. Ale dnes to bez peňazí nejde, musíš si kúpiť pozemok, nemôžeš len tak zabrať akési pole a tam začať stavať. Všetko je to dnes o peniazoch, o ničom inom. Ani celý život mi nebude stačiť ak by som si chcela našetriť na vlastné bývanie za hotovosť.

Comamrobit

Pozri aj keby neboli peniaze a tento system, stejne by si si musela postavit nejake obydlie a bud lovit alebo pestovat rastliny ci chovat domace zvierata a to by si MUSELA. Takto, ked su peniaze toto robia ludia, ktori to kvazi chcu robit a ty mozes robit nieco ine, co ta viac bavi. Tento system je asi to najlepsie, co sa da vymysliet, nevravim, ze je to uplne idealne, ale ak vies vymysliet nieco lepsie, tak daj, ako by si si predstavovala zivot a najma, co by si chcela robit, ako ho prezit, ale ber do uvahy, ze mas aj nejake existencne potreby a tie si musis nejako pokryt a ked chces jest, tak bud si to vyrobis sama alebo niekto v tomto "hnusnom" systeme. Chapes ;)

otrokyna

coach tomas Neviem či mám na výber. Ako mám naplniť potenciál? Čo mám robiť aby som nebola len otrok, len jedným z davu? Mám pocit, že z týchto myšlienok sa nevyhrabem akokoľvek by som chcela...

CoachTomas_sk

Ahoj,

je normálne mať takéto myšlienky. Zrejme nebudú všetci ľudia nikdy na rovnakej úrovni. Teraz, keď si to uvedomuješ, môžeš na tom popracovať.

Máš dosť veľké obmedzujúce presvedčenia o tom, ako funguje život. Kto ti povedal, že musíš celý život pracovať? Máš možnosť výberu. Môžeš pracovať len sezónne, môžeš si nájsť bohatého muža, môžeš sa stať bezdomovkyňou... Máš pred sebou svet neobmedzených možností - ty si vyberáš, čo budeš robiť.

Ak by si chcela naozaj naplniť svoj osobný potenciál, napíš mi :-)

Coach Tomáš