Celý život len pracujeme

Príspevok v téme: Celý život len pracujeme
otrokyna

Ahojte, potrebujem sa vyrozprávať. Som nejak v depresii. Ide o to, že často rozmýšľam o čom je vlastne tento život, môj život, Váš život.. Celý život, celú mladosť strávime v práci. Všetci musíme pracovať 40 rokov. 40 rokov !!! Čo z takého života? Nič si človek neužije, nikam nechodí, len pracuje ako taký otrok za omrvinky. Ale pracovať musíme, lebo bez práce nemôžeme žiť. Teda nemôžeme žiť bez peňaží a tie získame len prácou. Som z toho tak nešťastná. Som mladá, ešte bez záväzkov, ale tá predstava, že skoro do konca života budem v práci... ma neskutočne ubíja. Navyše v dnešnej dobe, keď ani človek nevie či zajtra bude mať prácu a neskončí na ulici. Jediným krásnym momentom je detstvo, je to to najkrajšie obdobie života človeka, potom príde škola a potom... práca a po zvyšok života len práca. Naháňame sa za peniazmi, pracujeme ako otroci a máme max tak na jedlo a nájom. Sú ľudia čo zarobia viac ale sú aj iní ľudia, jednoduchší, ktorí nemajú na to stať sa inžiniermi, vedcami, vývojármi, proste "mozgami" a títo jednoduchí ľudia pracujú ako otroci za almužnu. Sme len otroci, len s tým rozdielom, že už nemáme na rukách a nohách okovy. Celý tento život je akési otroctvo z ktorého sa nemôžeme vymaniť. Nenávidím tento život, celý tento systém. Načo sa človek vôbec narodí? Aby mukloval od rána do večera a potom keď človek zostarne tak si ani neužije zaslúžený oddych lebo sa neustále posúva vek odchodu do dôchodku? Najradšej by som umrela, nechcem takýto život. Aby ste ma nepochopili zle, ja nie som lenivá a práca mi nevadí, vadí mi len celý ten systém. Nebaví ma triasť sa každý deň, že čo ak prídem o prácu, čo ak si nenájdem prácu, čo ak skončím na ulici... z čoho všetko zaplatím. Aj dnes, všade strašia krízou, automatizáciou a robotizáciou. Čo bude s nami, obyčajnými ľuďmi? Človek nemá ani na strechu nad hlavou, musí si brať hypotéku, pôžičky. Celý život je zadĺžený. A toto je deň čo deň, neustále nad týmto premýšľam. Ako sa dá takto žiť?

Jack Daniels

Dá sa žiť s tým takto , že zmeníš svoj uhol pohľadu a svoj postoj , tiež prechádzam z času na čas takýmito depresiami až sa má zmocňuje totálna apatia...

katarinavelka

BJ2 čomu sa čuduješ? Ja by som tiež nevstala z postele za 500e, to ozaj radšej doma. Že vraj pre spoločnosť, hahahah skôr pre zahraničných darmožráčov, nie? Ty si fakt hlúpa ovca. mééé méééé

BJ 2

ty niesi poctena pracou pre spolocnost? Ze pridas ruku k dielu, aby to cele fungovalo? Co si ty za cloveka? Si leniva vos, co si chce len uzivat, a zadarmo si zrat. A pracovat nemusis. Uz nieje komunizmus. Mozes ist aj na ulicu. Alebo odkupit zahradku, a pestovat si tam a zit z predaja.

mirka miruska

Chápem Ťa, ale bez práce nie sú koláče. Ľudia vždy pracovali, odkedy je svet svetom, ľudia pracujú. Rozumiem tomu tak, že nechceš robiť pre zamestnávateľa, ktorého si potom otrokom. Tak ako píše užívateľ/ka naivny, treba zistiť v čom si dobrá, čo robíš rada a začať robiť niečo sama. Alebo pracuj len sezónne, ja to tak robím. Nie som otrok zamestnávateľa, keď sa mi niečo v práci nepáči, odchádzam. V dnešnej dobe je tak veľa možností, stačí si len vybrať a ísť si za tým. V skutočnosti ani nepotrebujeme veľa peňazí, stačí sa uskromniť, nechcieť hneď všetko a nekupovať zbytočnosti.

naivny

preto sa treba sustredit na to, v com si vynimocne dobra a v tom sa rozvijat a zalozit si vlastne, kde Ti nikto nebude dirigovat, a ked chces mat volno, budes ho mat v zavislosti od toho, ako Ti biznis pojde. Takze najprv zamestnanec a popri tom tie kurzy, su aj rozne online, alebo si vyberies volno na vtedy, zalozis vlastnu zivnost, robis ju popri praci, a ked Ti dobre ide, das vypoved a ides na ostro vo vlastnom, co Ta bavi a nie si otrokom zamestnavatela, robis na seba