Nemôžem si nájsť prácu

Príspevok v téme: Nemôžem si nájsť prácu
Kamila1234

Nemôžem si nájsť prácu. Moc som sa v živote nenarobila, to je pravda, nechcelo sa mi. Budem mať 27 rokov o mesiac. Na Slovensku som odrobila max 1 rok a potom som odišla do zahraničia. Tam som bola dokopy 5 rokov, pracovala som prevažne ako čašníčka, aj v skladoch, výroby. Vrátila som sa na Slovensko a nemôžem si nájsť prácu. Posielam životopisy kade-tade a aj sa mi nedarí. Poslala som životopis na prácu v Reserved, čo je obchod s oblečením, poslali mail, že vybrali niekoho iného, ani na pohovor ma nepozvali. To isté Notino, teda predajňa parfumov, rovnako sa mi neozvali z výroby hľadali operátorky do výroby na ranné smeny. Zajtra mám ísť na pohovor do Lidla, ale neviem či tam vôbec ísť, zase ma určite odmietnu. Neviem čo robím zle.

Kamila1234

n1314 mas pocit ze som na tom az tak zle a mojim snom je robit upratovacku? A este k tomu vyberove konanie na upratovacku? Chod si robit srandu z niekoho ineho, Tvoje podpichovanie nepotrebujem.

Kamila1234

Tak som sa vrátila z pohovoru v Lidli. To bol pohovor akoby nie na predavača ale ministra financii. Navyse cely tento tyzden maju pohovory. Myslim, ze ma nevezmu. Nemam z toho dobry pocit :(

swistica

Citala som uz o viacerych pripadoch, ked si ludia po navrate so zahranicia nevedia najst pracu. Mozno to personalisti beru tak, ze by neboli spokojni s platom na slovensku a po dvoch-troch mesiacoch by im aj tak odisli. Ktovie.
V tvojom pripade by som nadviazala na ukoncenu obchodnu akademiu (uctovnictvo) a znalosti anglickeho jazyka. Mozno si este sprav teraz nejaky kurz, aby simohla ist do administrativy a posli si zivotopisy.

n1314

skus sa prihlasit do vyberoveho konania

Výberové konanie na školníka

Výberové konanie na upratovačku

jszilina.sk

mozno uspesne prejdes, ked budes mat stastie

PSA

Určite sa rekvalifikuj. Manuálna práca je najľahšie nahraditeľná a o pár rokov budú všetky profesie ako predavač/ka, pracovníčka na linke, vo výrobe, vo fabrikách plne automatizované a robotizované. Slovensko to postihne najviac keďže naša ekonomika je postavená na automobilovom a neviem ešte akom priemysle. To aj somár vie, že toto nemôže trvať večne.. čo ale potom bude s ľuďmi ako si Ty..?? To vôbec netuším. Skús na na niečo kvalifikovať, prípadne študuj, veď dnes študujú oveľa starší od Teba.

DenisTakacs

Byt tebou nestracam na slovensku cas. Za nekvalifikovanu pracu ti tu nezaplatia, budes len otrok. Chod radsej do zahranicia tam je aj nekvalifikovana praca dobre zaplatena. Ja som tak odisiel v roku 2011 v case krizi ked som nemohol na slovensku nic najst a som tu doteraz. Slovensko je casovana bomba, obrovske mnozstvo ludi robi vo fabrikach a ked pride kriza zacnu prepustat vo velkom. Ludia zostanu na dlazbe, na ulici, bez prace, bez prijmu. Utec kym je cas.

krigel

mgtow,

taketo povolania nezodpovedaju profilu "uspesnej" zeny, ktora chodi vsade v minisukni a lodickach, ma pod pazuchou papiere, "superodborne" sa vyjadruje a rozhoduje len o "velkych" veciach. Najlepsie o takych , o ktorych nema ani potuchy. A samozrejme bojuje za prava zvierat.

Kamila1234

Ďakujem za Vaše názory, rady, vážim si to. Čo sa týka môjho vzdelania mám ukončenú Obchodnú akadémiu s maturitou, ale v tejto oblasti nemám žiadnu prax. Vodičský preukaz mám tiež, ale nie som aktívny vodič, už som asi aj zabudla šoférovať.

Mgtow

Karkulka, zato ze ty si nevies nieco predstavit tak ja som mimo realitu?. Neviem kde v zahranici si robila, ale zeny na "muzskych" poziciach" je v zapadnych krajinach uplne bezne. V USA a australii ma hned z letiska brala pani autobusarka, a zeny v bagroch na stavbe som tam videl uplne bezne. O kamionistkach ani nehovorim. Dokonca aj na Sk poznam jednu dievcinu, chuda ako zastruhany vlas a tiez robi na stavbe, chodi s nakladnym autom, sustruzniciek poznam tiez niekolko . Vsetko Co som ti vymenoval nie su fyzicky narocne prace, vratane toho elektrikara a potom zvaraca Co si spominala. Vies, ono ked si zvarac tak nemusis zakonite zvarat tazke konstrukcie. Tak stale cakam na nejaky logicky dovod preco by zeny nemohli robit na takychto poziciach. Nemyslis ze to ma skor nieco spolocne so zenskou "hrdostou" ?.