Nemôžem si nájsť prácu

Príspevok v téme: Nemôžem si nájsť prácu
Kamila1234

Nemôžem si nájsť prácu. Moc som sa v živote nenarobila, to je pravda, nechcelo sa mi. Budem mať 27 rokov o mesiac. Na Slovensku som odrobila max 1 rok a potom som odišla do zahraničia. Tam som bola dokopy 5 rokov, pracovala som prevažne ako čašníčka, aj v skladoch, výroby. Vrátila som sa na Slovensko a nemôžem si nájsť prácu. Posielam životopisy kade-tade a aj sa mi nedarí. Poslala som životopis na prácu v Reserved, čo je obchod s oblečením, poslali mail, že vybrali niekoho iného, ani na pohovor ma nepozvali. To isté Notino, teda predajňa parfumov, rovnako sa mi neozvali z výroby hľadali operátorky do výroby na ranné smeny. Zajtra mám ísť na pohovor do Lidla, ale neviem či tam vôbec ísť, zase ma určite odmietnu. Neviem čo robím zle.

alica111

Nič nerobíš zle, naopak je pekné a chvályhodné, že si pracovitá a máš chuť pracovať. Lepšie ako ľudia čo niečo vyštudovali a budú sedieť doma, lebo veď oni nebudú pracovať pod 1000 euro veď na to predsa neštudovali. Pracovitý a šikovný človek sa uchytí vždy a všade aj bez školy a aj bez kvalifikácie. Aj keď kvalifikovať sa na niečo konkrétne by nebolo na škodu. Inak písali Ti tu, že by si mohla robiť kuriérku, to nie je zlý nápad. Posielaj stále a všade a niekto sa už ozve, držím palce xxx

karkulkacervena

Mgtow a ktorá žena by chcela byť žeriavnička alebo zváračka? A nie každý ma auto a vodičský preukaz. Ženu si skôr predstavujem inde a nie pri typicky mužskej práci. Ja som teda v živote pracovala všelikde, myslím tým v rôznych krajinách, ale neviem si predstaviť pracovať ako zváračka... v mužskom kolektíve. Si trošku mimo realitu

Linda112

Skôr bude problém v životopise. Nekvalifikácia nie je problém, je množstvo prác na ktoré nepotrebuješ byť kvalifikovaná ako operátorka výroby, skladníčka, predavačka, čašníčka .... Ja od 19-tich pracujem buď vo výrobe alebo ako predavačka, teda tiež nemám kvalifikáciu, ale nikdy som nemala problém nájsť si prácu. Viem, že to môže byť deprimujúce pre Tebe, že ani za predavačka Ťa nechcú, ale nie si jediná ktorá týmto prechádzala, neboj aj my ostatní sme to zažili, uvidíš že niečo skôr či neskôr nájdeš. Na začiatok vezmi hocičo aj brigádu a hľadaj popritom ďalej. Inak akú máš školu?

Mgtow

Karkulka, zeny maju rovnake moznosti ako muzi. Skor by som povedal ze mozno aj vacsie Preco by nemohla robit zeriavnicku, obsluhu vysokozdvizneho vozika, elektrikarku, sustruznicku, vodicku MHD atd. Je nejaky racionalny dovod, alebo len preto ze je zena?Problemom skor je ze zeny prevazne studuju odbory, ktore su onicom(cest vynimkam) a spolocnost o ne nema zaujem. Ked vystudujes psychologiu, krizovy manazment, enviromentalistiku a podobne blbiny tak sa necuduj ze nemozes najst pracu. Sprav si nejake kurzy, vodicak a o robotu sa bat nemusis.Jedine Co musis je zdvihnut zadok

karkulkacervena

tomas12345 roznášanie letákov nie je práca ktorou by sa šlušne uživila, to je skôr brigáda pre študentov.

Matyo bohužiaľ my ženy máme menej možností ako Vy muži. Žena asi nebude pracovať ako žeriavnička alebo zváračka, čo jej to píšeš za nezmysli. Inak súhlasím s tým, že je nekvalifikovaná.

Autorka na Tvojom mieste si napíšem viac druhov životopisov, podľa miesta o ktoré sa budeš uchádzať, ak budeš posielať cv niekam do výroby tak tam nepíš, že si bola čašníčka a opartovateľka, radšej tam vypichni, že si pracovala v tom Samsungu a v Anglicku ako skladníčka. To isté keď sa budeš hlásiť na prácu čašníčky, vyzdvihni prax 2 roky v zahraničí...
Hlavne sa nestresuj, niekedy prácu nájdeš za pár dní inokedy to trvá mesiac-dva. Ja som hľadala 4 mesiace kým som našla a tiež ma odmietali, tiež nie som kvalifikovaná na nič.
Skôr porozmýšľaj nad zvýšením kvalifikácie, externým štúdiom aby si mala väčšiu šancu na trhu práce. Ľudí bez kvalifikácie je veľmi veľa a preto sa toľko ľudí hlási na jedno miesto. Ver si a nevzdávaj sa.

ahjajjaj

nič nerobíš zle. Do Reserved si sa hlásila? A vieš koľké okrem Teba na jedno jediné miestečko?
Operátorka výroby? No, tam sa často robí tak, že ich vyhodia, keď nemajú zákazky a keď náhle potrebujú, tak ich berú späť, lebo sú už zaučení.
Ale nie je to pravidlo. Takže náhoda. Hľadaj ďalej a predovšetkým si dôveruj!

Medea7

Uhm kvalifikácia to ano. Kamila ak máš dar reči, a neukážeš strach a zaskočeníie máš na polovicu vyhraté. Uchádzaj sa však pôjdeš skúšať.

Milagros

Nastuduj si na nete ako napisat zivotopis, motivacny list, ako vystupovat na pohovore a pod. A potom skusat stastie lebo aj to budes potrebovat. Tvoj zivotopis niekde mozu vyhodit bez precitania, tak do tej firmy zavolaj a vyzdvihni svoje kvality. Minimalne zaujmes a zvysis sance.