Nemôžem si nájsť prácu

Príspevok v téme: Nemôžem si nájsť prácu
Kamila1234

Nemôžem si nájsť prácu. Moc som sa v živote nenarobila, to je pravda, nechcelo sa mi. Budem mať 27 rokov o mesiac. Na Slovensku som odrobila max 1 rok a potom som odišla do zahraničia. Tam som bola dokopy 5 rokov, pracovala som prevažne ako čašníčka, aj v skladoch, výroby. Vrátila som sa na Slovensko a nemôžem si nájsť prácu. Posielam životopisy kade-tade a aj sa mi nedarí. Poslala som životopis na prácu v Reserved, čo je obchod s oblečením, poslali mail, že vybrali niekoho iného, ani na pohovor ma nepozvali. To isté Notino, teda predajňa parfumov, rovnako sa mi neozvali z výroby hľadali operátorky do výroby na ranné smeny. Zajtra mám ísť na pohovor do Lidla, ale neviem či tam vôbec ísť, zase ma určite odmietnu. Neviem čo robím zle.

Kamila1234

takatojerealita to myslíš vážne? Máš vysokú školu, vieš dva jazyky a máš taký plat? To je hrozné, čo potom môžem chcieť ja?? Hrôza. Asi som sa fakt nemala vracať. Keď vidím ako to tu funguje, ak nie si petolízač vyššiu pozíciu nedostaneš.. je mi z toho zle.

Takatojerealita

ahoj ja ta obdivujem ze si sa sem vôbec vratila.... toto nase Slovensko je s prepacenim cele na smiech... ja tiez pojdem s priatelom do zahranicia lebo tu nam nedaju za nase platy ani hypoteku.. mam vs viem dva jazyky a zarabam 500 nieco .... strasne a uplna komedia su slovenske pohovory chcu cloveka co ma skolu, vie jazyk a ponuknu mu 600 v hrubom... v zahranici sa vzdy budes mat lepsie ako tu aj ked mas nekvalifikovanu pracu...Schopny zamestnanec ktory chce nieco zarobit a dosiahnut zostane v slovenskej firme maximalne skusobnu dobu...

lenpraca

Ahoj, máš Obchodnú akadémiu, to je dobrá škola, skús skôr práce ako sekretárka, asistentka, administratívna pracovníčka, tam by Ťa určite vzali. Nezasekaj sa niekde vo výrobe alebo v obchode. Podľa mňa sa zbytočne podceňuješ.

malala

zoberu ta, su rozne organizacie, pozri napriklad Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave

Kamila1234

malala afrika je platená? Ale tam čo som pozerala berú lekárov, zdravotné sestry, IT podpora ale obyčajného človeka nie.

malala

Kamila, Afrika je velmi dobre platena, z toho si aj nasetris, lebo tam neminies
tie osobne asistencie su takisto platene a mas celkom klud

mna by bavilo ist praovat do praziarne kavy, to by si nechcela?

Kamila1234

Marekis ďakujem pekne, poznám tu stránku learncode ale myslím, že s kurzom by som sa neuplatnila. Na IT musíš študovať, kurz nestačí. Skúsim pozrieť tu čašníčku :)

Kamila1234

malala možno to bude znieť divne, ale ja sama neviem :( Bavilo by ma pomáhať druhým. Ale dobrovoľníctvo nie je cesta, ja musím dostávať za prácu plat, život niečo stojí.