Nemôžem si nájsť prácu

Príspevok v téme: Nemôžem si nájsť prácu
Kamila1234

Nemôžem si nájsť prácu. Moc som sa v živote nenarobila, to je pravda, nechcelo sa mi. Budem mať 27 rokov o mesiac. Na Slovensku som odrobila max 1 rok a potom som odišla do zahraničia. Tam som bola dokopy 5 rokov, pracovala som prevažne ako čašníčka, aj v skladoch, výroby. Vrátila som sa na Slovensko a nemôžem si nájsť prácu. Posielam životopisy kade-tade a aj sa mi nedarí. Poslala som životopis na prácu v Reserved, čo je obchod s oblečením, poslali mail, že vybrali niekoho iného, ani na pohovor ma nepozvali. To isté Notino, teda predajňa parfumov, rovnako sa mi neozvali z výroby hľadali operátorky do výroby na ranné smeny. Zajtra mám ísť na pohovor do Lidla, ale neviem či tam vôbec ísť, zase ma určite odmietnu. Neviem čo robím zle.

Fullhd

Vela ludi nevedia nic.Hlasia sa tam vela ludi pochopitelne.Mozno toto bude dovod.Vo Voderadoch pri TT som pracoval cez agenturu edymax a nikdy som nemal viac ako 450 EUR.Tam bola moja posledna otrocska praca.Potom som sa nieco naucil a mal uplne iny plat.Zmizol som za hranice a este sa to znasobilo.Doporucil by som si tu pracu najst a nastupit externe na vysoku skolu.Budes v hazli cely zivot ak sa nic nenaucis.

Fullhd

Ja som kedysi hnil v Samsungu vo voderadoch.A prepac nemyslel som to zle.Len mi to pripada neskutocne divne.Operator vyroby,predavacky ...tam beru hned.

working

a ked si opatrovala , tak nerozmyslaš chodiť na turnusy? 2+2 opatrovat, ak si z blizka Trnavy, ked si v Samsungu robila.. by si nemala daleko niekde okolo Viedne si najst nejaku babku a opatrovat... alebo deti....? ved v TT je vela firiem napr. John Manvile, ZF SK, .... tam si neskusala???

Medea7

No však to ľudia pripraviť sa na šéfa, pripraviť sa na kolektív, záťaž práce. Ale treba vydržať zatat zuby a prekonať sa. Oni keď si všimnú že si aktívna možno ťa potom preradia na vyššiu pozíciu. Moja chyba bola že som furt utekala kvoli šéfovi. Nepáčil sa mi buchla som dvermi. Ale to není dobre jednoducho treba sa tolerovať a prispôsobiť a bohužiaľ takto v práci chodí podriadiť.

kamile

Robila som personalistku a chodilo toľko životopisov, že ich všetky nebolo možné prečítať a väčšine sme sa preto neozývali. Zároveň z opačného konca som zažila, že som v priebehu roka zaslala do jednej firmy životopis až trikrát, no a až na posledný pokus sa mi ozvali a následne ma prijali. Oni tie životopisy naozaj v mnohých firmách nečítajú, len náhodný výber (napr. ktoré prídu prvé) a z nich selektujú. Neboj sa, že ťa nevezmú, keď už ťa raz zavolali. Treba im ukázať dobrú motiváciu, prečo by si tam chcela dlhodobo vydržať, snahu, no a miesto skôr či neskôr dostaneš. Otázka je, či nebudeš chcieť sama zdrhnúť preč.

Medea7

Ty keď tam pôjdeš s myšlienkou že ťa odmietnu, tak sa ti to môže aj stat. Treba tam ísť tak ze v podvedomí budeš mat možno sa mi postasti a výberu ma. Zvyšok je na tom ako sa pripravís.

SimonaK33

Otazka - keby si si poslala cv na post
1.casnicka- mas prax 2 roky, vies anglicky co jeplus.Posli si do podnikov kde maju zahranicnu klientelu a vyzaduju jazyk, bary restsuracie
2.skladnicka - to iste posli cv do skladu- prax 2 roky + vies jazyk
Tymto si zvysis sance
Ked chces predavat skus Tescom, Billa, Lidl- v Lidli vyzaduju nemcinu msju rozne pozicie nepotrebuju prax na nirktore, ale chcu nemcimu
Hladaj si prace, kde je napisane, ze prax nie je nutna.Vypichni, ze vies jazyk, si ssmostatna, zodpovedna, ak mas vodicdk spomen sj to

Lilusha

Jéminky! Ja som na tom uuuuplne podobne, len o tri roky staršia. Len ja som si odbila tri roky na VS uplne zbytočne, čiže som bez titulu a potom som si pochodila absolvenske praxe, dobrovolnictvo, kurzy a somariny. Moja najhoršia chyba v živote bola tá, že som 4 roky robila na čierno čiže žiaden oficiálny záznam. Jeden rok mam odpracovaný na TPP a kedže zrušili prevádzku tak som už pol roka doma. Tiež posielam životopisy kade tade a väčšinou žiadna odpoved alebo ako ty, negatívna.
Na Slovensku musíš mať buď šťastie na nejakú robotu alebo sa tam dostať cez známosť. Mne sa teraz rysuje tá druhá možnosť cez známeho kolegu mojej maminy a tak prekombinované že až, tak snáď :)
Ale som prekvapená, že ani do fabriky ťa nevezmu ked už si niekde robila.
Na druhej strane viem že v KE napr. sú x fabrík rovnakého typu a nemôžeš prejsť z jednej do druhej, lebo takých ľudí nechcu čo mi príde ako blbosť ale čo už

Kamila1234

Mam uvedene posledne 4 prace, operatorka vo vyrobe Samsung, Voderady necely rok, potom 2 roky casnicka v Anglicku, rok skladnicka Anglicko, 2 roky opatrovatelka Anglicko. Nemyslim ze je to tak zle aby som nemohla najst pracu :(