Nemôžem si nájsť prácu

Príspevok v téme: Nemôžem si nájsť prácu
Kamila1234

Nemôžem si nájsť prácu. Moc som sa v živote nenarobila, to je pravda, nechcelo sa mi. Budem mať 27 rokov o mesiac. Na Slovensku som odrobila max 1 rok a potom som odišla do zahraničia. Tam som bola dokopy 5 rokov, pracovala som prevažne ako čašníčka, aj v skladoch, výroby. Vrátila som sa na Slovensko a nemôžem si nájsť prácu. Posielam životopisy kade-tade a aj sa mi nedarí. Poslala som životopis na prácu v Reserved, čo je obchod s oblečením, poslali mail, že vybrali niekoho iného, ani na pohovor ma nepozvali. To isté Notino, teda predajňa parfumov, rovnako sa mi neozvali z výroby hľadali operátorky do výroby na ranné smeny. Zajtra mám ísť na pohovor do Lidla, ale neviem či tam vôbec ísť, zase ma určite odmietnu. Neviem čo robím zle.

dalsia27

ahoj Kamilka uplne ti rozumiem. Ja sice pracujem rokov mam tolko co ty ale mam 450 v cistom mesacne. Je to tu na Slovensku na porazenie ! Kto mozte a chcete si kupit aj byt urcite utekajte do zahranicia robit. Je to strasne pred rokmi som si ani len nepomyslela ze jedina robota ku ktorej sa dostanem bude tak zle platena a ze este nebudem mat ani vlastny byt :( Na Slovensku sa mladym hrozne zije astronomicke ceny nehnutelnosti a platy priserne :( to sme sa dopracovali

Kamila1234

daniela2712 fakt? Tak to máš super, prajem Ti to. Popravde ja už som tiež otrávená z toho ako to tu funguje.

daniela2712

Ja som pracovala minulý rok od septembra do polovice decembra v Holandsku v sklade s hračkami a vianočnými dekoráciami. Zarobila som aj s nadčasmi mesačne 1800 euro. Na Slovensku sa zdržujem len 2-3 mesiace v roku, zostatok som v zahraničí na rôznych brigádach.

Takatojerealita

Je to bohuzial tak Kamilka... na Slovensku chcu za malo penazi velmi vela muziky. Ved sa pozri na platy na profesii strasne aj odborne prace s vs a 2-3eura na hodinu alebo 600 eur v hrubom... Aj v tej Bratislave uz to nieje co to byvalo tiez uz neplatia tak vela.... Nikto nemozem mladému cloveku vycitat ze odide do zahranicia a vykasle sa aj nato ze ma skolu.... z nasich platov moze ostat u rodicov do 90tky.

12takja

vam neviem, ale poznam babu, ktora len teraz skocila VS, jazyk zahranicnej firmy neovlada, vysachovala muza s xy praxou, mensim platom a ma plat 1200 eur. ako je to asi mozne?

Fullhd

...a teraz si predstavte ze kazdy clovek na svete by rozmyslal ako tu prispievatelia.

Tu chodia strasne zaujmavi ludia

bohemka

Môžem súhlasiť s užívateľkou takatojerealita. Tiež mám vysokú školu, anglický jazyk na plynulej úrovni, nemecký jazyk na úrovni hovorovej, strojopis expert teda viem písať všetkými desiatimi, Microsof Word a Excel na pokročilej úrovni. Po skončení školy v roku 2014 som sa márne snažila zamestnať, a keď sa náhodou niečo podarilo tak chceli za málo peňazí veľa muziky. Povedala som si, tak to nie a odišla som do Nemecka. Minulý rok som sa vrátila domov, že chcem byť doma a s rodinou, s kamarátmi. Pol roka som si hľadala prácu a márne. Vrátila som sa naspäť do Nemecka a som tu doteraz. Slovensko mám rada, ale nedá sa tu žiť z tých platov.
Na Slovensku sa majú dobre len ľudia čo majú známosti, rodinkárstva a ľudia ktorí študovali niečo špecializované a po čom je dopyt.