Bývalý katolík

Príspevok v téme: Bývalý katolík
Tomas12345

Ešte nedávno som o sebe tvrdil že som katolík a katolícku vieru pasoval za tú jedinú pravú vieru. Casy sa však zmenili a ja som po podrobnejšom skúmaní Biblie a i názorov od ostatných dospel k tomu že katolícka viera nie je tá pravá. V súčasnosti už teda katolíkom nie som a hľadám si momentálne krestanský zbor ktorý učí skutočnú pravdu vyplývajúcu z Písma.

Týmto sa chcem ospravedlniť užívatelovi daniela2 ktorej som vyčítal to že neuznáva katolícka vieru. Tiež by som sa chcel ospravedlniť užívatelke "ahjaj" ak som ju nejako urazil pri debate o téme "cukrovka".

rraan

aj mne nesedi ze pisu a siria spravy o utrpeni a bozom hneve ked ja viem ze boh ziadny hnev nepozna a neposlal by nikdy nikoho na utrpenie trpiet

bella21

Ako môže byť RKC Božia cirkev, ked svoje učivo neustále mení a prispôsobuje nie Bohu ale ľudu ? Božie učenie je nemenné, ale cirkevné učenie sa neustále mení a pribúdajú časom i stále nové a nové dogmy. Tak napríklad je tu už spomínana evolucia, ale i to že kým RKC ešte nedávno považovala stvorenie Genezis a potopu za historický fakt, v súčasnosti mení názor a už to chápe len ako obrazné pomenovania. Zachvílu príde RKC s tvrdením že Boh neexistuje pretože to "dokázala" veda ?

To, že cirkev vyhlasuje dogmy časom a neurobila to hneď na začiatku naraz je znakom, že Duch Svätý jej postupne odhaľuje isté skutočnosti, ktoré platili hneď od začiatku, ale samotná cirkev potrebovala čas, aby ich dokázala prijať. To je to, čo Ježiš povedal: teraz by ste to nezniesli, ale Duch Svätý vás vovedie do plnej pravdy. Čo sa týka knihy Genezis, je logické že v časoch, keď ešte ľudstvo nemalo také vedecké poznatky ako má teraz, brali stvorenie sveta doslovne presne tak, ako je opísané v knihe Genezis. Čo je na tom zlé, že časom Duch Svätý odhalil, že Genezis nie je vedecký opis stvorenia sveta ale náboženský? Cirkev je spoločenstvo ľudsko-božské. Je spoločenstvom nedokonalých, hriešnych ľudí, ktorí sa rozhodli nasledovať Boha a Boh ich posväcuje, ak sa mu dajú k dispozícii. Dokonalosť tu na zemi nenájdeme, tá je až v nebi. Aj cirkev musí bojovať so svojimi slabosťami. Jedno má však vďaka Ježišovmu prísľubu isté - Jeho prítomnosť.

"Ak by v nej bol tak by RKC nemohla žiť v luxuse v akom žije a vlastniť tolko pozemkov a bohatstva. RKC je jedna z najbohatších inštitúcii na svete.
Ja nehovorím že katolíci sú zlí, poznám ich veľa a sú to skvelí ludia, len škoda že veria falošnému učeniu. Pôsobenie Boha nájdeš i v živote veriacich nekatolíkov."

Jedna vec je bohatstvo a druhá vec, na ktorú sa tak nemyslí je, odkiaľ ten majetok má a čo s ním cirkev robí. Asi až na druhom svete nám Boh odhalí, aké dobrodenia cirkev počas stáročí svojím bohatstvom ľuďom preukázala, koľko nemocníc, sirotincov, škôl pre chudobných vystavila a podporovala. Aké projekty financovala, ako cirkev zastupovala úlohu štátu, ktorý mal povinnosť financovať a nefinancoval. Tým nechcem povedať, že nakladanie s majetkom v cirkvi bolo vždy správne a v súlade s Ježišovou vôľou - toto vie najlepšie posúdiť len Boh. Ale nevidela by som problém v tom, keď cirkev prijíma majetok, ktorý jej slobodne darovali bohatí ľudia a ona ho spravuje pre dobro cirkvi.

"K eucharistii už som vyjadril svoj názor. Co sa týka hore uvedeného citátu, Ježiš dal moc odpúštať hriechy všetkým apoštolom. V danom verši sa ale nikde neuvádza že by sa toto privilégium týkalo i apoštolských následovníkov, inak povedané že by sa toto privilégium dedilo od 12 apoštolov z pokolenia na pokolenie. Nie je to ani možné, pretože jedným z 12 apoštolov mohol byť len ten kto bol priamim účastníkom Ježišovho života. Tento apoštolát bol sprevádzaný i zázrakmi a mocou uzdravovania. V súčasnosti ale knazi nemajú dar uzdravovania a preto ani nemôžu byť dedičmi apoštolátu."

Z Tvojich slov vyplýva, že ľudia, ktorí žili za čias apoštolov, mali tú výhodu, že mohli mať odpustené hriechy, ostatní ľudia, ktorí sa narodili neskôr, už mali smolu. Ale toto nie je zmýšľanie Ježiša! Veď pre toto ustanovil cirkev - aby všetci, všetci ľudia všetkých dôb bez rozdielu mali prístup k Nemu, k odpusteniu hriechov, ku všetkému, čo mali ľudia, ktorí žili v čase Ježiša. Ako podceňuješ Boha, Tomáš. Ježiš ustanovil sviatostné kňazstvo - apoštoli boli prví biskupi a oni vkladaním rúk svätili nových kňazov i nových biskupov. Robili to tak, ako to chcel od nich Ježiš, cez svojich apoštolov si sám Ježiš svätil nových kňazov a biskupov počas celých storočí a tisícročí. Zázraky a uzdravenia sa dejú aj dnes v cirkvi. Lebo Duch Svätý veje kam chce, nemôžeš ho spútať. Nemôžeš mu dať hranice, že povieš: tu po Turícach môžeš nakrátko pôsobiť - a keď zomrie posledný apoštol, tvoja úloha skončila.

"Aby všetci jedno boli" - aby všetci verila v Boha. Už počas apoštolských čias existovalo mnoho cirkvi (pozri Pavlove listy cirkvam, a cirkvi v Zjavení) a časom vznikali stále nové a nové cirkvi. Ak má byť len jedna cirkev, prečo tých Cirkví bolo založené také velké mnozstvo ?

Stále išlo o jednu a tú istú cirkev. To akoby si povedal, že dnes je katolícka cirkev bratislavská, košická, pražská, parížska atď. Slovo cirkev znamená aj cirkevné spoločenstvo. Všetky cirkevné spoločenstvá, ktoré založil sv. Pavol, sú jednou a tou istou cirkvou napojenou na jeruzalemskú cirkev a prvého pápeža, sv. Petra. Sám Ježiš si vyvolil sv. Pavla a poslal ho hlásať slovo pohanom a zakladať tieto cirkevné spoločenstvá, ktoré nemajú nič spoločné s nejednotou či rozdelením. Toto Ježiš chcel, aby učeníci šli a učili všetky národy. Rozdelenie cirkvi začalo až vtedy, ak sa z nej odtrhávali skupiny, ktoré začali hlásiť iné učenie, ako to prvotné učenie Ježiša a sv. apoštolov.

"Na svoj rozum sa nespolieham, ale na Božie slovo. O Božom slove viem naisto že je Božie, kým o tradícii túto istotu mať nemôžem, a fakty ma v tomto ešte viac utvrdzujú, pretože v tradícii je strašne veľa chýb na ktoré sa už prišlo a dokazuje to len to že tradície sú len ludske náuky s množstvom chýb. Ježiš sa pri dokazovaní Biblickej pravdy vždy odvolával na Písmo, nikdy necitoval nič z tradície. O tradícii sa Ježiš vyjadril ako o "ludskej náuke" a židov kritizoval za to že rušili Písmo na základe svojich obyčajov - tradície."

Opäť "sola scriptura", základný kameň úrazu. Ani Ježiš svojim apoštolom nepovedal, či treba obrezať nových kresťanov z radov pohanov, pritom to mohol vybaviť jednou vetou počas svojho života medi nimi a vedeli by, čo robiť, keď neskôr prišla táto otázka. Neurobil to, nepovedal im to, nájdeš to v evanjeliách. Nechal to na Ducha Svätého, aby Ten to povedal apoštolom a v Skutkoch apoštolov nájdeš napísané, že apoštoli a starší s celou cirkvou sa uzniesli a napísali toto: "Lebo Duch Svätý a my sme usúdili, že nebudeme na vás klásť nijaké iné bremeno okrem toho nevyhnutného: zdŕžať sa mäsa obetovaného modlám, krvi, udusených zvierat a smilstva." (Sk 15, 28). Podobne sa toto isté dialo počas celej existencie cirkvi. Lebo Duch Svätý a my - cirkevní otcovia sme usúdili.

Chápem Tvoje zmýšľanie a nemôžem Ťa presviedčať. Len si treba dávať veľký pozor, aby si za ľudskú náuku nepovažoval niečo, čo cirkvi povedal sám Boh. Lebo Ty svojím názorom vylučuješ pôsobenie Ducha Sv. v tradícii cirkvi. Preto som už skôr hovorila o pokore. Ak niečo nemáš 100 %-ne isté, nemal by si to považovať za pravdu. A aj keď to nepripúšťaš, bohužiaľ veľmi dáš na svoj rozum. Máš svoju predstavu Boha, Ježiša a toho si akoby zaškatuľkoval, zarámoval, vytýčil mu medze, za ktoré nepôjde, lebo On jednoducho tak nekoná. Jeho hranice sú jeho slová vo Sv. písme. Čo Boh nepovedal vo Sv. Písme, to Boh nemôže urobiť. Z tohto pohľadu Tvoj Boh nie je všemohúci, je to Boh akoby zamrežovaný, zamurovaný vo väzení. Po tade koná a odtiaľ už nie. Neber to ako výčitku - hovorím z vlastnej skúsenosti, lebo mi v niečom pripomínaš mňa samú, akou som kedysi bola. Boh je ale Boh všemohúci a je Bohom prekvapení. Aj ja som si ho zaškatuľkovala, ohraničila a On ma nechal to urobiť a myslieť si o Ňom nepravdy celých 18 rokov! Tie nepravdy som vyvodila z úplne logických záverov podobne ako Ty. Ale Boh potom prišiel a začal mi otvárať oči. A to sa stalo AŽ VTEDY, KEĎ SOM PRIPUSTILA, ŽE SA V ŇOM MôŽEM MÝLIŤ. A teraz po ďalších rokoch vidím, ako som ho vtedy podceňovala! Je úžasný a koná tak nevyspytateľne. A je skutočne mocný a nie je nič, čo by nedokázal. Neurob takú chybu ako ja, nečakaj 18 rokov.

Aj ja som si kedysi myslela - On je Boh a toto by nedovolil. A On to dovolil. Ale vyriešil to presne tak ako vtedy Ježiš na kríži. Vzal to na seba a obetoval to Otcovi - a premenil aj to zlé na ešte väčšie dobro. Lebo Ježiš má radosť, keď môže zlo premieňať na dobro. Na také dobro, ktoré by inak neprišlo, keby sa predtým to zlé nestalo.

Tomáš, želám Ti veľa darov Ducha Svätého pri hľadaní pravdy. A odporúčam krásnu Šalamúnovu modlitbu z Knihy múdrosti 9, 1-6, 9-18.

rraan

treba sa nechat viest bohom on nas vedie kaazdov chvylov zivota a netreba sa nechat pomilit co je kde napisane treba sa nanho spoliehat a nemozeme sa pomilit lebo on neroby chiby.

bella21

Tomas,

"Ak RKC učí niečo na základe svojej tradície, čo ale nevyplýva z Písma, je isté že to nie je dielo Boha. Všetko čo je pre našu spásu podstatné je zapísané v Písme. V Písme platí pravidlo, že čím je niečo dôležitejšie, tým viac je to spomenuté v Písme. Preto veci ktoré v Písme spomenuté nie sú, bud neexistuju alebo nie sú pre nás dôležité."

To je základný omyl protestantov: sola scriptura, čiže, ak niečo nie je napísané vo Sv. písme, tak to nie je od Boha. Spomeň si na Jn 21, 25: "Ale Ježiš urobil ešte veľa iného. Keby sa to všetko malo dopodrobna opísať, myslím, na na celom svete by nebolo dosť miesta na knihy, ktoré by bolo treba napísať." Z týchto slov vyplýva, že by sa dalo o tom, čo Ježiš urobil a hovoril napísať množstvo kníh. Tu je práve priestor na tradíciu. My nevieme, čo všetko Ján mohol a nenapísal do svojho evanjelia, čo Ježiš povedal a urobil, ale Ježišovi súčasníci, učeníci, očití svedkovia to vedeli, rozprávali o tom a podávali to ďalším generáciám. Možno si už počul o spisoch prvých kresťanov, ktoré sa nazývajú Didaché - ide o zozbierané učenie 12 apoštolov.

"(Jn 16, 12-14) - Tento výrok povedal Ježiš ešte pred svojim ukrižovaním. Pôsobenie Ducha Svätého sa týka po Ježišovom ukrižovaní v skutkoch apoštoloch."

Áno, výrok o tom, že by Ježiš mohol ešte veľa povedať svojim učeníkom, ale teraz by to nezniesli a preto im to povie Sv. Duch, ktorého im zošle, Ježiš povedal pri poslednej večeri (neviem prečo som napísala, že po zmŕtvychvstaní). Duch Sv. sa však neobmedzil len na krátke pôsobenie počas života apoštolov, On pôsobí vo svojej cirkvi stále. Ježiš povedal: Ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta. A zároveň povedal Petrovi: ty si Peter, skala, a na tejto skale postavím svoju cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. Ježiš teda hovorí, že zostáva sám - On i Jeho Sv. Duch vo svojej cirkvi až do skončenia sveta. A tomuto sľubu ostal verný a jeho Duch neprestáva pôsobiť v katolíckej cirkvi až do dnešných dní - aj napriek problémom i pohoršeniam ľudí i kňazov z radov cirkvi.

"Preto že v Písme sa tvrdí že pokrstiť sa má ten kto vedome uverí a teda nemôže ísť o dieťa. O tom že by sa mali krstiť deti to nijako z Písma nevyplýva.Lenže treba si uvedomiť jednu dôležitú vec, a tou je to že v Starom zákone Boh jasne povedal izraelitom aby obrezovali na 8 den po narodení chlapca. V Novom zákone ale Boh nepovedal aby sme krstili deti. Ak by Boh chcel aby sa krstili i deti, povedal by to jasne tak ako v Starom zákone u detskej obriezky. A nejde len o krstenie malých detí, ale RKC hovorí že pokrstený môže byť človek len svätenou vodou, čo je ale v rozpore s Písmom, kde ludia boli krstení obyčajnou vodou."

To, že to nie je priamo vo Sv. písme napísané neznamená, že Boh s tým nesúhlasí. Treba si uvedomiť, čo krst znamená - znamená to prijatie za božie dieťa a odstránenie dedičného hriechu. Nie je dôvod odkladať toto na neskôr, ak sú rodičia dieťaťa veriaci. Pri krste vieru vyznávajú za dieťa jeho rodičia. Rodičia, ktorí nepokrstia svoje dieťa vystavujú jeho dušu nebezpečenstvu. Jednak také dieťa žije s dedičným hriechom na duši a jednak nepokrstené dieťa odoláva pokušeniam a zvodom Zlého ťažšie a nakoniec sa pod vplyvom Zlého môže odvrátiť úplne od Boha. Z krstu plynú do duše dieťaťa mnohé milosti. Krstiť v prípade núdze môže každý veriaci (ak je dieťa v ohrození života a nie je nablízku kňaz) a to aj obyčajnou - nie svätenou vodou.

"Nevidím problém v nekvasenom chlebe, problém vidím v tom že sa neje nekvasený chlieb ale je sa len nejaká kruhová pár centimetrová oblátka. To je ako keby niekomu nakážem nech pije mlieko, a on by namiesto toho jedol mliečne cukríky. Další problém je v tom, že klasický štvorcový chlieb sa jedával až do 9 storočia. Od 9 storočia bol ale tento chleba nahradaný "hostiou". RKC teda nemá pevné nemenné pravidla ale mení svoje učenie vplyvom storočí. Talkýchto príkladov by som ti mohol nájsť mnoho, ale asi ten najhorší je v evolúcii, ktorú v súčasnosti RKC prpúšťa pričom ešte pre zopár storočiami ju vehementne odmietala."

Tomáš, dôležité je, či v tom vidí problém Boh. Chlieb je vyrobený z múky a vody. Čiže aj hostia je chlieb. Jeho rozmery, tvar, štruktúra nie je podstatná. Podstatné je to, že po slovách vysväteného kňaza, ktorými vysloví slová premenenia, do tohto chleba vstupuje sám Ježiš Kristus. Počul si už o eucharistických zázrakoch? Prosím, vyhľadaj si o tom informácie na internete (z premenenej hostie tiekla krv, časť hostie sa premenila na mäso). Vedci skúmali tieto prípady a po odobratí vzoriek a ich analýze dospeli k záveru, že sa jedná o ľudské mäso zo srdcového svalu. Išlo o Ježišove srdce. A vo všetkých prípadoch eucharistických zázrakov išlo o ľudskú krv rovnakej krvnej skupiny. Ježišovi teda nevadí hostia a vchádza do nej na slová kňaza pri sv. omši. Fyzicky vchádza, nie symbolicky.

"A kde sa píše že eucharistiu musí podávať len knaz ?"
Eucharistia je živý Ježiš a On vchádza do hostie/chleba na slová kňaza počas obety sv. omše. Sám Ježiš ustanovil sviatosť kňazstva pri poslednej večeri a dal prvým kňazom - apoštolom moc, aby po vyslovení tých slov premieňali chlieb a víno na jeho telo a krv. Kňaz je aj v starozákonnom ponímaní ten, kto zastupuje ľud pred Bohom a prináša za hriechy ľudu i svoje Bohu obetu. Protestanti nemajú obetu, nemajú kňazov. Majú len kazateľov či pastorov. Keďže nie sú kňazmi, nemôžu predložiť Bohu tú najkrajšiu a najčistejšiu obetu, ako si Boh sám želá - obetu Jeho Syna v Eucharistii. Aj keby vyslovili slová premenenia podľa Sv. Písma, keďže nie sú vysvätenými kňazmi, Ježiš do chleba nevstúpi. Preto protestanti nemajú Eucharistiu - živého Ježiša v chlebe.

„Amen, amen vám hovorím, že ak nebudete jesť tela Syna človeka a piť jeho krvi, nemáte v sebe života.”"Čo to ale v skutočnosti znamená? Ježiš ďalej pokračuje a hovorí, že „Duch je, ktorý oživuje; telo nič neosoží. Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život” (Ján 6:63-64). Takže, ak „telo nič neosoží”, prečo by sme mali jesť telo Ježiša na to, aby sme mali večný život? ....

Tomáš, cirkevní otcovia študujú Sv. písmo 2000 rokov. Nie je možné vziať si do rúk Sv. písmo, prečítať si ho a vykladať si ho po svojom. Navyše, už prví kresťania, prvé kresťanské spoločenstvo verilo v živú prítomnosť Ježiša Krista v Eucharistii. To je to zúčastňovanie sa na lámaní chleba, ktoré sa spomína v Skutkoch apoštolov. Pre prvých kresťanov to nebol len nejaký symbol. Spomínaný dokument Didaché, ktorý vznikol počas rokov 50 - 110 po Kristovi 4x používa na opísanie Eucharistie pojem "obeta" a hovorí, že toto je obeta, ktorú ustanovil Pán. Hovorí sa tam: "Keď sa teda zhromaždíte v deň Pána, lámte chlieb a vzdávajte vďaky. Ale najprv sa vyznajte zo svojich hriechov, aby bola vaša obeta čistá". Toto robíme v cirkvi do dnes. K Eucharistii nemôže pristúpiť nik, kto má na duši ťažký hriech, ale najprv musí vyznať tento hriech vo sv. spovedi. Až potom, s očistený srdcom môže prijať Eucharistiu.

Ježišovo telo osoží veľa, lebo vďaka jeho telu a krvi obetovanému Bohu sme boli vykúpení. Analógia zo Starým zákonom: Boh povedal Mojžišovi, aby pri slávení Veľkej Noci obetovali Bohu baránka, ktorého nakoniec majú zjesť, pričom si však musia dávať pozor, aby mu nepolámali kosti. Bol to predobraz Ježišovej smrti a Ním ustanovenej novej obeti. Ježiš bol obetným baránkom, ktorému na kríži nepolámali nohy a Ježiš sám povedal, že máme jesť jeho telo ako znak zmluvy podobne ako starozákonní Židia jedli mäso baránka obetovaného na Veľkú Noc. Ježiš sa doslovne chcel stať naším chlebom, nielen duchovným, ale aj fyzickým. Argumenty, ktoré si tu dal, sú vysvetlenia protestantov a sú prispôsobené ich liturgii, ktorá ako som už povedala, odstránila všetko, čo súvisí s obetou.
Netreba vytrhávať citácie so Sv. písma z kontextu. Vysvetlenia protestantov sú v rozpore so slovami samotného Ježiša, ktorý hovorí o pravom pokrme a nápoji a nie o symbole (Jn 6, 30-58), či sv. Pavla o tom, že máme rozlišovať telo a krv, keď prijímame Eucharistiu. („Nech teda človek skúma sám seba , a tak nech je z toho chleba a pije z kalicha. Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, ten si je a pije odsúdenie.“ (1Kor 11,28)). Ak je ten chlieb a víno len symbolom, prečo by malo byť odsúdením jeho nehodné prijatie? Odsúdenie je však logické, keď ide o Ježišovo telo a krv a človek ho prijme nehodne, do nečistého srdca. Zároveň slovo "rozoznávať" znamená, že prijímajúci má veriť, že prijíma samotného Krista.

"A skús vysvetliť ako to že Ježiš sa obetuje ustavične v nekrvavej obete eucharistie, ked v liste Hebrejom sa píše že Ježiš bol obetovaný raz a navždy, z čoho následne vyplýva že už nebudú dalšie jeho obety, žiadne."Potvrdzuje to i 1 Petrova 3:18, „Lebo aj Kristus RAZ trpel a zomrel za hriechy, spravodlivý za nespravodlivých, aby nás priviedol k Bohu ..."

"Z čoho následne vyplýva, že už nebudú ďalšie jeho obety" - Ježišova obeta je stále jedna a tá istá, ale sa sprítomňuje ustavične vo sv. omši. Sv. Pavol tým v liste Hebrejom chcel povedať, že už nie sú potrebné neustále starozákonné obety zvierat, tie nahradila jediná obeta Ježiša Krista. Kedykoľvek sa veriaci zúčastňuje na sv. omši, je účastný najväčšieho zázraku. Boh vo chvíli premenenia prenáša celé cirkevné zhromaždenie na Kalváriu, pod Ježišov kríž a z tohto kríža na všetkých padá krv a voda z Ježišovho prebodnutého boku a očisťuje ich. Vďaka cirkvi a sviatostiam, ktoré Ježiš ustanovil a vďaka sv. omši sme v tej chvíli, keď Ježiša ukrižovávajú, všetci prítomní na Golgote. Boh nie je obmedzený časom ani priestorom. Preto nevadí, že sme nemali možnosť žiť v Ježišovej dobe a poznať ho, dotýkať sa ho, na vlastné uši počúvať jeho slová a na vlastné oči vidieť jeho skutky a zázraky. On s každým z nás chce stolovať, s každým z nás uzavrel zmluvu a zakaždým, keď sa zúčastníme sv. omše a prijmeme jeho telo, OBNOVUJE svoju zmluvu s nami. Rovnako, ako Židia jedením veľkonočného baránka obnovovali svoju zmluvu s Bohom. Každodennou obetou sv. omše nám Ježiš hovorí: stále platí, že som za Teba zomrel a vykúpil ťa. Neberiem to späť. A keby bolo potrebné zomrieť za teba znovu, urobil by som to.

A tak my veriaci sv. omšou i modlitbami neustále predkladáme Otcovi tú najkrajšiu obetu - jeho Syna a pre jeho umučené telo prosíme za seba i za tých, ktorí potrebujú pomoc. A takéto obety - obety sv. omše, modlitieb ale aj vlastného utrpenia spojené s obetou jeho milovaného Syna, sa Otcovi najviac páčia. Ako vysvetlíš slová sv. Pavla: "Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a NA VLASTNOM TELE DOPĹŇAM TO, ČO CHÝBA KRISTOVMU UTRPENIU, pre jeho telo, ktorým je Cirkev." Nehovorí tu vlastne sv. Pavol, že Ježišovej obete niečo chýba?

"A od času, čo odstránia ustavičnú obetu a postavia ohavnosť spustošenia, uplynie tisícdvestodeväťdesiat dní. Dan 12, 1"
Z tohto vyplýva len to že ustavičné obete sa po určitom čase už nebudú podávať. Nijako z tohto nevyplýva to že krvavú obetu má vystriedať nekrvavá obeta."

Tento text hovorí o konci sveta a ustavičná obeta je obeta Nového zákona - obeta sv. omše.

rraan

ako neviem ci so pochopil spravne ci nie ze kazdemu bude odpustene nech uz spachal cokolvek stim suhlasym to hlasal aj jezis ze sa ma kazdemu odpustit kto do teba kamenom ty donho chlebom takze som pochopil ze kazdy po smrti bude v raji a vlastne tym padom nemoze trpiet.

rraan

ako materialyzmus je zly v to stebou suhlasym clovek by mal mat tolko aby pokryl svoje potreby a netrpel niejak a nevykorystoval niekoho a ked ma prebitok tak vlastne abi pomohol tym biebnim chorym ktory to potrebuju ale nerozumiem preco bol clovek stvoreny s timito chybami ze vlastne niektory ludia su chamtivy nasylny ublizuju inim prepadavaju emociam ako je zlost a vlastne co viem tak takyto ludia aj keby sa akokolvek snazili tak ich to premoze su medzi nimi aj ludia ktory sa vedia zmenit ale musia sa velmy snazit ale vela snich to nedokaze.

Izaias 53

rraann všimni moje príspevky nižšie.Píšem tam o Duchu Svätom. Akékoľvek sprostredkovanie Božej moci, skutkov čohokoľvek čo je od Boha aj dobrých vecí, ktoré prichádzajú od Boha k človeku ..toto všetko prináša Svätý Duch..tretia osoba Boha. A presne tak je všade - v celom univerze. Možno výnimkou je peklo - neviem isto nejdem trepať. V období milosti, kedy posledná krv bola už preliata, posledná obeť za hriech bola obetovaná sa zjavuje,vylieva a dotýka Ducha znovuzrodených ľudí ..všade tam kde prijali túto obeť a krv zmierenia posledného baránka - Nazaretského Ježiša Krista. Bez Ducha Svätého budete mlátiť kravinu za kravinou..materialistické kydy.Bez neho nikdy nepochopíte pohyby v duchovnom svete..nič..biblia bude pre Vás rozprávka.Knižka príbehov..Bez Ducha Svätého nikdy neprijmete to, že už nie je potrebné nič viac aby ste boli spravodliví pred Bohom.Nič len prijať a uveriť tomu, že to čo spravil Ježiš bolo dostatočné.Jediná dokonalá obeť..prečo dokonalá?..nie na materialistickej úrovni vnímať..tak nikdy neuveríš biblicky..ako Abrahám...musíš veríť preto, že Boh ti to umožnil(aj na základe určitého prvého skutku-vyznania ústami tých právd o Kristovi) a naplnil ťa Duchom Svätým vďaka ktorému veríš že je to naozaj tak :)

rraan

ako ludia kazdy tvrdi nieco ine kto sa ma v to vyznat je to co tvrdia ludia cele niejake nejasne ako aj to aku ma podobu boh ked si uvazime ze vesmir je nekonecni tak vlastne by mal bit obsiahnuty v celom vesmire riadit ho tak podla mna moze bit vo forme dokonale inteligentnej hmoty ktora je v celom vesmire rozplinuta ako ze je vo forme niejakej postavy tak by neobsiahol cely vesmir.

Pag

Mystici dalej tvrdia, ze diabli trestaju ludi za hriechy nielen v Pekle, ale uz aj tu na Zemi. Najprv udajne nalakaju cloveka na hriech (hriech pacha skodu) a potom ho/ju trestaju, akoby museli mat ospravedlnenie za svoje spravanie. Aj ludia si navzajom skodia a diabli s tym nemusia mat nic spolocne. Ak toto pochopime, tak zistime, ze my tu musime prejst skuskami a vyvojom. Teraz maju velku volnost a volnu ruku, aby si mohli tancovat svoje tanecky.