Bývalý katolík

Príspevok v téme: Bývalý katolík
Tomas12345

Ešte nedávno som o sebe tvrdil že som katolík a katolícku vieru pasoval za tú jedinú pravú vieru. Casy sa však zmenili a ja som po podrobnejšom skúmaní Biblie a i názorov od ostatných dospel k tomu že katolícka viera nie je tá pravá. V súčasnosti už teda katolíkom nie som a hľadám si momentálne krestanský zbor ktorý učí skutočnú pravdu vyplývajúcu z Písma.

Týmto sa chcem ospravedlniť užívatelovi daniela2 ktorej som vyčítal to že neuznáva katolícka vieru. Tiež by som sa chcel ospravedlniť užívatelke "ahjaj" ak som ju nejako urazil pri debate o téme "cukrovka".

Izaias 53

Zuzka.. Ale to že povieš verím v Boha ti nepomôže. Ani ti nepomôže keď budeš silno veriť že Boh existuje.. Ani ti nepomôže keď budeš veriť v Boha plus celý život nespravíš jediný hriech a budeš robiť stále dobré skutky a budeš si myslieť že Boh na to pozerá a posudzuje ťa na základe toho ako dobrého človeka a to ti zabezpečí že neskončíš v pekle... Nie nie a nie.. Nie je to takto

Zuzka8

Hehe, aj ja som Ti už chcela napísať aby si používal bodky, lebo ozaj sa to zle číta, a tu aha swistica to píše. Hehe.
Ale nesmejem sa Ti, len mi to príde vtipno-milé, ozaj sa to ale zle číta. Nedá sa Ti písať bodky?

Tak obhajovať peklo, ... keď Ti niekto povie, že peklo existuje, ale povie Ti aj aby si do neho nešiel a veril v Boha radšej, tým peklo neobhajuje. Rozumieš. To je skôr varovanie. Je rozdiel keď povieš, že existuje, a keď povieš, že existuje a vyhni sa mu.

rraan

verym tomu ak niekto hlasa lasku porozumenie alebo napisane je niekde porozumenie v kladne veci tak tomu aj ked to je napisane v bibliji tak tomu verym ale ak niekto niekde napise o hneve a utrpeni tak nad tim rozmislam lebo ak by niekto obhajoval utrpenie alebo ublizovanie akokolvek ta sy mislim ze to nieje v poriadku.

Zuzka8

Rran, a ty veríš skôr svojim subjektívnym pocitom, ako tomu, čo je v Biblii napísané? Alebo vieš, čo je v nej napísané?

rraan

ale ono stim treba pocitat ze niektory ludia ak dostanu niejaky text co i len nachvilku doruk tak ho sfalsuju alebo pocuju niejak dolezitu informaciu tak ju poprekrucaju casto s materialnich dovodov a mozu tvrdit o nej ze ju vyslovyl boh a ak takyto falsovatelia dokazu odvoveryhodnosti presvecit miliony ludi tak sa takato informacia moze sirit s pokolenia na pokolenie aj tisice rokov.