Bývalý katolík

Príspevok v téme: Bývalý katolík
Tomas12345

Ešte nedávno som o sebe tvrdil že som katolík a katolícku vieru pasoval za tú jedinú pravú vieru. Casy sa však zmenili a ja som po podrobnejšom skúmaní Biblie a i názorov od ostatných dospel k tomu že katolícka viera nie je tá pravá. V súčasnosti už teda katolíkom nie som a hľadám si momentálne krestanský zbor ktorý učí skutočnú pravdu vyplývajúcu z Písma.

Týmto sa chcem ospravedlniť užívatelovi daniela2 ktorej som vyčítal to že neuznáva katolícka vieru. Tiež by som sa chcel ospravedlniť užívatelke "ahjaj" ak som ju nejako urazil pri debate o téme "cukrovka".

rraan

ako tak ked ma tu spominte tak zareagujem niekto tapisal ze fsetci sme nehodny sluhovia ja si mislim ze boh kazdeho jedneho cloveka na zemi si ceni nevicislitelnov cenov lebo kazdeho jedneho on poklaada za vynimocneho a seberovneho a nikdy by za ziadnich okolnosti nikomu nedokazal niejak ublizit zeby niekedy pripustil aby po smrti niekto trpel lebo on neroby rozdiely medzi nikym on je spravodlivy a kazdemu nadeli rovnako nech uz spacha v zivote cokolvek.

Tomas12345

NebeskyOtce :

Rímsku cirkev nezaložil Ježiš, pretože v čase Ježišovho kázania Ježiš nezaložil Cirkev. To robili potom až Ježišovi apoštoli po jeho zmrtvychstaní.

Rímska cirkev bola už založená v čase Pavlovho listu Rimanom okolo roku 58 a teda to vylučuje domnienku cirkevnej tradície že rímsku Cirkev založil Pavol (spolu s Petrom). Pravdepodobne ju založili rímsky občania ktorí sa rozprchli z Jeruzalema po Stefanovom kamenovaní kedy v Jeruzaleme nastal velký zhon na krestanov.

Izaias 53

Nebeský otce ale to sa nikde nepíše...To je chorá katolícka liturgia skrz naskrz doprekrúcaná a ľudskou mysľou podorábaná. Verš "niesom hoden aby si vošiel pod moju strechu...atď. je z príbehu o stotníkovi ktorý žiadal Ježiša o uzdravenie svojho sluhu..je to totálne vytrhnuté z kontextu a v priamom preklade je niečo úplne iné starý moj.

NebeskyOtce

Ak budeme nakoniec spasení , tak nie preto že my sme milovali jeho , ale preto že On miloval nás a poslal svojho Syna... atd ..
Všetci sme pred Bohom nehodní slohovia , aj pápež je pred Bohom nehodný sluha , nie som hoden ... ani ty niesi hoden ani nikto nieje hoden ....
Jak sa píše ... Niesom hoden aby si vošiel pod moju strechu , ale povedz iba slovo a duša mi ozdravie ....
Boh je Láska

NebeskyOtce

Spása sa nedá nijako zbezpečiť ani zaslúžiť záleží len na Bohu ... Boh vidí aj v skrytosti ... Boh je Láska ... V konečnom dôsledku záleží na Božej milosti posväcujúcej ,....

Izaias 53

Zuzka.. Ale to že povieš verím v Boha ti nepomôže. Ani ti nepomôže keď budeš silno veriť že Boh existuje.. Ani ti nepomôže keď budeš veriť v Boha plus celý život nespravíš jediný hriech a budeš robiť stále dobré skutky a budeš si myslieť že Boh na to pozerá a posudzuje ťa na základe toho ako dobrého človeka a to ti zabezpečí že neskončíš v pekle... Nie nie a nie.. Nie je to takto

PapaFrancesco

LUdom je to nemožné ale Bohu je Všetko možné ...
Večná spása závisí od Božej milosti , človek si ju nijak nedokáže zaslúžiť ....