Bývalý katolík

Príspevok v téme: Bývalý katolík
Tomas12345

Ešte nedávno som o sebe tvrdil že som katolík a katolícku vieru pasoval za tú jedinú pravú vieru. Casy sa však zmenili a ja som po podrobnejšom skúmaní Biblie a i názorov od ostatných dospel k tomu že katolícka viera nie je tá pravá. V súčasnosti už teda katolíkom nie som a hľadám si momentálne krestanský zbor ktorý učí skutočnú pravdu vyplývajúcu z Písma.

Týmto sa chcem ospravedlniť užívatelovi daniela2 ktorej som vyčítal to že neuznáva katolícka vieru. Tiež by som sa chcel ospravedlniť užívatelke "ahjaj" ak som ju nejako urazil pri debate o téme "cukrovka".

Meridian

Tomas12345 poznáš moje názory aj keď im pravdepodobne nerozumieš.Pred asi pol rokom by som ti vrelo odporučil slovo života niektoré kazne Petra Čužíka,Martina Hunčára či Ul Ekmana,ale nepokladal som to za plodné ....
Žiadna inštitúcia na slovensku sa ich výklam ani nepriblíži nieto ešte vyrovnať .Tak som rád že si našiel vo svojom živote aj niečo iné ako sú katolickê kázne pre staré babky....Ono keď chceme niečo odsudzovať mali by sme to dokonale poznať.
Toto ber ako pochvalu odomňa a prosím ťa nebuť
tak upätý na svojej pravde ,lebo človek hľadá celý život a na konci keď sa domnieva že našiel zistí ,že to čo našiel vlastne ani nepotrebuje lebo pre neho najcennejšia bola cesta ktorou krâčal lebo je to cesta poznania .Držím palce......

rraan

najhorsie natom je to ze ti farari sa vobec nestitia od starej dochodkine zobrat peniaze aj ked vedia ze ona vlastne zije s ruk do ust cisty hienizmus.

gdidsf

preco by sa nejaky zbor alebo cirkev mala registrovat, len aby nebola sekta? Cirkev nema mat nic spolocne so statom, to co hlasal Jezis, je naprosto vzdialene nejakemu statnemu utvaru. Ak bude niekde existovat skutocna Jezisova cirkev, urcite NEBUDE registrovana, uz len preto, aby vyjadrila nesuhlas so statom, ako politickym utvarom. Cize, skutocny krestan moze byt len ak v sekte.

Pag

Nuz, vediete zaujimavu komunikaciu, ale zaujimavejsie by bolo vediet, co si asi tak doma, v ramci rodinneho kruhu, pri rodinnom krbe hovoria prislusnici tej ktorej c. o tych druhych? Ci lepsie je nic nevediet? Pochybujem, ze za tie starocia sa nieco zmenilo ci uz k lepsiemu alebo horsiemu. Dristat vie kazdy...Stredovek neskoncil, stredovek trva. Uz som povedal vsetko, cize mna uz berte len ako folklornu vsuvku v dalsich prispevkoch.

daniela2

Tomas, nehnevám sa. Pracujem v takej sfére, kde denne čelím telefonátom naších sellerov, ktorí volajú niektorí len preto, aby si vybíjali nervy. Som za to dobre platená a naučila som sa brať to ako prácu, a nie ako niečo osobné. Nejak podobne som vnímala aj Tvoje slová a Tvoje nepochopenie, nechcelo sa mi s tým ani zaoberať. Asi nejak tak: keď hodíš loptu o stenu, odrazí sa.
Ohľadne toho, že si bývalý katolík len toľko:
To nie príslušnosť k tej ktorej cirkvi rozhoduje o tom, kto je aký človek.

Pag

Ja som bol sucastou sekty tzv.Liehovernych, prijimali sme len pod jednym sposobom, vo viacerych variaciach. Pana Liehu sme stale chvalili. Zdravili sme sa pozdravom: pochvalen bud Liehus Spiritus a odpoved bola: doplna nalej alebo len skratene -doplna-! Ale musel som z tejto sekty vystupit, co sa im nepacilo, lebo som bol bonitny/solventny prispievatel. Proste sa mi uz kvoli a vdaka lenivosti nechcelo prehltat tie pochutiny. Cele roky, aj zo 15 tnast sme sa dokazali bavit bez nealkoholickych napojov. Pozor na postavu -pavuk-, tam je to uz jasne...ako pravoverny liehoverec coskoro dopadne. Nie, nie je to postava hruska, nie je to to iste. Tolko na temu viera: tvoja Viera ta zabila:-)

Izaias 53

Ešte raz.Kecy...Vidím že všetko sú to kecy.Musíš si nájsť cirkev kde silno pôsobí Svätý Duch.Inak to nebude nič platné..nikomu. Na svete sú milióny kresťanov ktorí nemajú s Bohom nič spoločné a vedia naspamäť pol biblie ..absolútne sú vzdialení od Boha. Pretože berú Ducha Svätého len ako nejaký doplnok..niekde sa tu vznáša niekde tu je či čo a v ich živote sa neprejavuje nemajú s nim vzťah neprežívajú jeho prítomnosť..a tá sa teda dá prežívať veeeeeľmi intenzívne. To nie je že to je len tak.Že Duch je tam niekde a my ho nevidíme necítime..Duch vanie stále a vždy je to čerstvý vietor.Má povahu,vlastnosti..on je neobmedzený Ježiš.Zostúpi na zhromaždenie v Afrike zároveň na zhromaždenie v Amerike.V jednej minúte prinesie vieru na uzdravenie a uzdravenie tisícom ľudí naraz.Ježiš bez obmedzení..Musíš s ním mať vzťah lebo potom prosíš Boha za veci ktoré už dávno máš v Kristovi.Kresťania len prosia a prosia.Do konca života si nie sú istý svojho spasenia a preto zoderú tri ružence za mesiac..rozhodia si po izbe desať metrový ruženec a už mastia..odkladajú si peniaze na svoje vlastné zádušné omše a pritom je to okultizmus jak brno a natiahneš tým prekliatie na 4 pokolenia po tebe. Modlárstvo a nádejanie sa na ľudí nehovoriac. Dovtedy je všetko v poriadku ked pomaly ožratý chodíš do kostola na omšu ale prejdeš do cirkvi kde sa naplníš Duchom Svätým okamžite si zbavený závislostí hriechu staneš sa novým človekom nájdeš si manželkku prestaneš predávať drogy máš vzťah so živým Bohom ktorý denno denne sa dotýka tvojho srdca prináša ti dobré veci..a výsledok. Pre všetkých si sektárom.Pretože tí náboženskí démoni pôsobiaci aj v katolíckej cirkvi nenávidia Ducha Svätého..hrozí tu totiž že niekto ďalší spozná Boha...Tomáš 12345 Letničný zbor je super. Býva tam Božia prítomnosť ale tiež nie všade..aj tu máš poblúdencov čo chcú len vyučovať moralizovať ale o Svätom Duchu nemajú ani páru..resp. si myslia že majú ..ale ja to hned spoznám..kydajú na teba božie slovo a je ti to na odsúdenie..Svätý Duch takýto nie je ani zďaleka.NA toto si dávaj majzla.Po znovuzrodení potom bude tvojou úlohou chváliť Boha v Duchu Svätom a všetko ostatné bude reálne v tvojom živote zdarma a automaticky (kázanie evanjelia v sile,záujem o bibliu služba v zbore).Boh bude na teba vylievať požehnanie. Toto všetko- tieto pravdy požehnania atď. ti prinesie Svätý Duch..Môžeš byť aj Baptisticko katolícky charizmatický jehovista a nič ti to nepomôže..nič ked nespoznáš túto osobu. A potom je život nááádherný a plný živej prítomnosti samého Boha. :)

Sonie

Ale Tomas12345 netrep, ty predsa si už v nejakej cirkvi či spoločenstve, používaš tu len rôzne finty na debatu.

lucia-lucy

Ahoj, som naozaj rada, že si zistil, že katolicizmus je jedna veľká lož. Sama som vyrastala v katolickej cirkvi, bola som pokrstená ako dieťa (čo je u Boha neplatné, každý človek sa má dať pokrstiť na základe vlastného vyznania, čo dieťa nedokáže), katolícka cirkev je zlo. Učia lži a nepravdy. Ja chodím do apoštolskej cirkvi a musím povedať, že súhlasím na 100 percent s ich učením. Keď čítam Bibliu a porovnávam, viem, že som našla to pravé.