Pracovali by ste za pásom?

Príspevok v téme: Pracovali by ste za pásom?
lucymanakova

Ahojte, chcem sa spýtať na Váš názor. Pracovali by ste vo fabrike? Aktuálne pracujem ako administratívna pracovníčka ale nie je to moc dobre platená práca, dostala som ponuku pracovať vo výrobe za pásom, ale peniaze veľmi slušné. Na moje počudovanie sa veľa ľudí zhrozilo, že tam predsa pracujú len hlupáci s IQ mrazeného filé, ľudia čo nikdy nič viac nedosiahnu a podobné názory. Čo si myslíte Vy? Pracovali by ste vo fabrike alebo nie?

baddog

danielllita, iste, ja za pasom nerobim, ale ide o system, v ktorom zijeme a ako funguje, to je dolezite, aby pochopil kazdy, bez toho sa nikam nepohneme, ale ono je tu tazko nieco menit, ked v skole ludi nic nenaucia, kopu kravin, ktore nikto realne nevyuzije v zivote, ale ako sa branit takemuto zaobchadaniu, ekonomickej gramotnosti, akej-takej pravnej vzdelanosti nie, ale ani nemusia

dnes je vsetko na nete, treba si nastudovat a pochopit, pozriet statistiky, porovnat produktivitu prace, odliv ziskov, rozne ukazovatele, ako veci funguju, ale tomu nikto nerozumie, ani nema snahu, potom sa zameta s ludmi ako s handrami, toto je hlavny problem a ti namiesto, aby sa vzdelavali a argumentovali tak utocia jeden na druheho, zavidia si a este si navzajom hadzu polena pod nohy, tupa masa sa ovlada najlepsie, casto diskutovat a snazit sa ludi presvecit nema zmysel, povedia ti, ze si komunista a vec vybavena a opakuju, co poculi v mediach bez stipky uvazovania ako ovce

Danielllita

baddog tiež som prekvapená, že nás tu ešte nikto nenazval plačkami :D Ale neboj, niekto sa ozve, tým som si istá :D Súhlasím s Tebou, dnes skrátka ľudia spolu nedržia, len si závidia, ohovárajú, zosmiešňujú.. ak máš iný názor si zlý, divný, čudný, nestojíš za to, aby s tebou strácali čas. Ak sa Ti na SK nedarí, tak sa málo snažíš alebo nemáš čo ponúknuť.. také názory poznám. Čo sa zamestnávateľov týka, o tom radšej pomlčím, boli by najrradšej ak by si pracoval za tanier polievky. To ako sa koľkokrát k zamestnancom správajú.. škoda písať. Horšie ako k dobytu. A ľudia si nechajú sr.ť na hlavu, nie aby sa postavili tym hnusnym snobom, radšej zohnu hlavu a makajú ďalej. Toto som nevidela nikde, naozaj nikde, iba na slovensku. Preto sa u nás majú tak dobre zahraničný investori. Keby si v Belgicku dovolili k zamestnancom to čo u nás, všetci zamestnanci by ho hnali.

baddog

danielllita, ono je to cele o tom, ze my slovaci sme priserny narod, velmi hlupy, nechali sme si zo slovenska urobit to, co nechali a namiesto toho, aby sme sa spojili a zmenili to, tak sa deje presny opak
ak vsak bude pokracovat trend obrovskej socialnej nerovnosti, ktora sa prehlbuje, tak nastanu nepokoje a revolucie, stalo sa tak v minulosti uz velakrat, uz ani nejde o to, ci sa ludia zobudia a zmenia to, ale kedy, u nas ale bouzial si stale zavidime a ponizujeme sa, nadavame do luzrov, co je presne to, co ti bohaci, ktori vykoristuju potrebuju, hojne im v tom pomahaju aj (ich) media, ktore rozostvavaju ludi proti sebe
o to tragickejsie je, ked ludia volia strany ako sas, alebo ine neoliberalne zoskupenia a ich chore teorie fungovania spolocnosti, ktore tieto trendy a socialnu nerovnost este prehlbuju, no a teraz cakam, ako mi niekto namiesto argumentu zacne nadavat do komunistov:)

Dododik

Daniela:
Nie nechcel som rypat,ja som si aj zmenil nick name,lebo tu presne do mna zacali rypat ze som neschopny,prace je vela,co by som chcel,ci sa mi praca hnusi,kazda praca je dobra,taka prijemna sk skromnost(resp ohnutie,ponizovanie sameho seba).
Neviem cim to je ale mam pocit,ze sa to tu strasne zmenilo od vtedy co som odisiel,neviem ci to je tim,ze kvalitneho cloveka si tu nevazia,(zavist,obavy ,ze veduci ma mensie znalosti a schopnosti nez pracovnik) alebo ze teraz sa na kazdu blbost hlada po znamosti,(kedze ti co boli dosadeni po znamosti su uz vyssie tak dalsim znamym davaju miesta).
Ked som si tu znova hladal pracu mal som taky pocit,je to tu obycajna velka dedina,cely trh je naviazany na znamosti ,nehlada sa kvalita,referencie,atd ale prva otazka je:poznas /nepoznas niekoho?
Ako sa mi zije?no zial chcel som prist naspat aj za menej penazi,proste byt doma, zial ani na absolventske pozicie v mojom obore mi nereagovali,teda ostavalo mi :fabrika,alebo do obchodu.takze uplne chapem ludi co tu pisu,na sk je to naozaj uplna bieda,staci sa pozriet do okolitych krajin ako trh prace funguje tam:cz,pl,aj keby som mal robit v tej fabrike v cz budem mat lepsie podmienky na zivot.

Nestazujem sa,ale chcel som byt doma,ale v takych podmienkach to nepovazujem uz za domov.posledne roky pri nasej vlade je to aj vidiet a o dalsie volby sa uz vobec nezaujimam,kto chce,komu sa tu paci nech ostane ;(

sofkaZhe

kubita: Da sa napredovat v inych veciach, nemusi to byt nutne v praci. Su aj dolezitejsie veci ako je kariera a neustaly karierny rast, ucit sa nieco nove sa moze kazdy kto len trosku chce a clovek sa moze posuvat a realizovat aj mimo pracu.

kubita

osobne v tom nevidim problem, ludia to vnimaju ako nejaku istotu, len tam potom myslim, ze clovek straca nejaku tu chut napredovat, ucit sa nieco nove

Danielllita

dododik uz som myslela, že chceš do mňa rýpať, že je so mnou niečo zlé keď neviem nájsť uplatnenie na SK. Podľa mňa to tam veru nemá zmysel, a ako som už spomenula, nemám na mysli len prácu a peniaze. Celý systém na SK je chorý. Darí sa Ti v zahraničí? Inak môj brat tiež odišiel zo Sk do UK, potom sa vrátil na pol roka a keď zistil že sa naozaj nič nezmenilo, odišiel znova :D

Dododik

Dakujem za info.
Ja som z ba a odisiel som tiez,aj v ba je to zrejme najma o znamostiach ,pracoval som v ba,po rokoch odisiel do zahranicia a po navrate na sk zo zahranicia som zistil ,ze uz nemam vobec ziadne uplatnenie:nikto ma nechcel zamestnat(neslo o plat) kedze som nechcel pracovat za pokladnou ,alebo vo fabrike ,som odisiel znova a teraz “smrdim” v prahe :)))

Danielllita

Dododik ak Ťa to tak veľmi zaujíma, pochádzam z Trnavského kraja a odišla som do Belgicka. Som tu 5-ty rok.