Som príliš chudý

ahjaj

Guga, jasné, že neostaneš malá a chudá. :-)) Ja ani neviem, kedy som dcéru vážila. Asi nejak okolo Vianoc, tak dúfam aj ona odvtedy pribrala. :-))

Guga12

Dnešné meranie: 152 cm!! 2 centimetre za dva mesiace. Za rok to potom bude 6!!! Do 165 koľko chcem merať ako dospelá mi chýba ešte 13 cm. Toľko za 5,5 rokov ešte môžem narásť.
A váha: 34,5 kíl. 1,5 kíl za 2 mesiace, to je 9 kíl za rok.
Tak tomuto sa hovorí puberta!!!

Guga12

nepísala som nikde, že mi trčia rebrá!
Otec je detský lekár, a berie mi občas krv, aj vzorky moča a stolice posiela. Vie koľko vážim a meriam, a riadne sa o mňa stará.

Tomas12345

Guga12 :

Rob so sebou niečo ! Táto tvoja váha to je strašne málo na tvoju výšku. Zdá sa mi že si tu písala že ty trčia rebrá a to je už znak toho že tvoja váha nie je v poriadku. Zájdi si na vyšetrenia štítnej žlazi a parazitov.

Guga12

12, 5 rokov, 150 cm, 33 kg.
Mám jedinú chorobu: nie to, že som malá a chudá. Som lekárske decko. Otec je detský lekár. Je to postih. Ani uliať sa nemôžem zo školy, ako ostatní. Možno aj ja budem raz študovať medicínu. Alebo za lekárničku. Ešte neviem. Vraj za lekárničku, to musím vedieť aj chémiu. Tú budeme mať v škole budúci rok. Neviem ešte ako ma bude zaujímať. Len potom budem rozumieť všetkému, čo sa tu popísalo.

dobreuz

Ignorujte všetci Tomasa12345. Každý, kto nemá 100 kg tak je podľa neho anorektik. Vždy má len on pravdu, zbytočne aa hádať s ním.

ahjaj

tu sa rozchádzajú iba naše názory v tom, čo je podváha a čo nie je. Zopakujem: to čo je u dospelého podváha, u dieťaťa nemusí byť a to pri rovnakej výške.
"Pracuje snád detské až pubertiacke telo inak než dospelé telo ?"
A nepracuje podľa Teba?
Za dva roky môže adolescent pribrať aj 10-18 kilogramov. U chlapcov je to práve po dovŕšení 15 rokov, keď tak začnú priberať, u dievčat po prvej menštruácii.

Tomas12345

dobreuz :

Jeden z 10 tisíc ludí ? nechudne sa len pri onko chorobách, ale aj štítnej žlaze, horúčke, črevných chorobách, strese, cukrovke, a iných chorobách. Zdá sa ty že je incidencia jednej z týchto chorôb 1 : 10000 ?

ahjaj :

"a kde som ja písala, že podváha u dospelých je v pohode?"

O dospelých si nepísala že to je v poriadku, ale písala si že podváha je u detí v poriadku. A ja sa teda pýtam, lebo stále mi nechceš odpovedať, prečo si myslíš že u dospelých ludí je podváha škodlivá, ale u mladých detí už nie ? Však to je ako keby si tvrdila že horúčka u detí problém nie je, ale u dospelých už áno. Detskému organizmu predsa vadia rovnaké veci ako vadia aj dospelému organizmu. Tvrdiť opak je príliš trúfaly názor na ktorý ale potrebujes dat nejaky mimoriadny dôkaz ktorý si ale ešte nedala.

"Ja som písala, že u detí a adolescentov sa nemá brať do úvahy klasické BMI a že je normálne, ak nedosahujú podľa BMI normu a že to ešte neznamená nič zlé, ak sú inak zdraví, lebo v dospelosti tú normálnu váhu dosiahnu."

Nie je isté že ked má 16 ročný 50 kíl, že ako dospelý bude mať vyššiu váhu. Mnohí ludia sú aj v puberte aj v dospelosti v podváhe. A stále to nemení nič na fakte že ked už pred chorobou človek v podváhe nejako ochorie, tak schudne ešte viac, a ked už pred chorobou bol v podváhe, aká bude potom choroba sama ? Odpovedz na toto. Telo tiež nemôže chudnut donekonecna...

Dospelý človek má mať podľa BMI normálnu váhu a nemá mať podváhu, logicky. Je veľmi zriedkavým javom, že dospelý človek s podváhou by bol zdravý.U detí je to iné, oni sú vo vývoji, často náhle narastú aj 15-16 centimetrov za rok, a váha nestíha tak rýchlo stúpať, potom v raste zastanú trochu a skôr priberajú."

Znova sa pýtam, prečo podváha v dospelosti vadí ale v detstve už nie ? Pracuje snád detské až pubertiacke telo inak než dospelé telo ?

"to len preto, že mi tu tvrdíš, že aj u detí sa ráta BMI klasickým spôsobom."

A novonarodenci sa nemerajú a nevážia (čiže klasické BMI) a neurčuje sa následne podla toho ci maju normálnu váhu alebo nie ?

"Ja tvrdím to, že u detí sa klasické BMI nemá merať, lebo nie je smerodajné v tom, či majú alebo nemajú deti zdravú hmotnosť.
Ja tu tvrdím, že to, čo je u dospelého človeka s rovnakou výškou podváha, to pre adolescenta a dieťa podváha nie je. To je všetko."

Nie je smerodajné... ale tvoj výpočet ideálnej váhy ideálny je ? Ked by som ako 16 ročný mal podla tvojho výpočtu normálnu váhu, ale už o dva roky by som podla dospeláckeho BMI mal ťažkú podváhu ? Skús sa nad týmto viac zamyslieť.

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.