ENERGIA

Príspevok v téme: ENERGIA
sunnyball13

...chcem sa opýtať, či má niekto podobné skúsenosti....zažil som to už veľa krát....ale tento víkend mi to už začalo vadiť, tak reku či vie niekto ako no to?.....boli sme ako rodina u otca...býva v paneláku....prišli sme tam v piatok, v sobotu išli von a ked sme prišli naspäť boli sme už celé pobedie až do večera v byte....začal som pomaly cítiť únavu, akoby som prichádzal o energiu...a postupne som už skoro nič :)...kedže máme tri malé deti...nedá sa robiť nič...ale ked sme doma mám energie na 10 vecí a teraz som mal len na jednu.....to isté som pociťoval keď som chodil ku svokrovcom....nie hneď, ale po takom pol dni u nich...som začal cítiť veĺkú únavu...oni bývajú v dome....všetky tieto pocity....cítim keď som bol v dome alebo byte...keď ideme niekde von, alebo sme na dvore....necítim to....bývajú tam starší ľudia cez 60r...neviem či to s tým môže súvisieť...dá sa nejako ochrániť energia, aby človek takto neprišiel o všetky sily?...

Meridian

Prejavy lásky sme spomýnali
Aj rozdelenie v gréčtine sa už popísalo ,ale ako sa agapé prejavuje a rozvíja?
Láska začína vzťahom medzi bytosťami.
Tento vzťah sa upravuje (zreje)vzťah je druh emócie ,ktorá zreje a vytvára pocit celystvosti zo všetkým.Lebo keď milujeme dușou tak ten rozmer expanduje do všetkého milujeme aj všetko naokolo je to pocit jednoty.Počul som takú peknú vec ,že prečo ludia na seba kričia ?Lebo majú od seba srdcia ďaleko!Keby ich mali blízko seba,nepotrebujú kričať.

Meridian

Odopieranie lásky všetkému živému Nielen človeku ,zvieraťu ,ale aj rastline.
Dobre vieme ,že rastlinkám sa darí ,keď ich človek zahrnie láskou.Kto prechováva lásku ku zvieratám cíti taktiež napojenie na boha a takáto láska nás dokáže nabíjať energiou.
Počas života potrebujeme v prvomrade rodičovskú lásku ,ktorá je najdôležitejšia keď sme zraniteľný vo svete,lebo nám akokeby dâvala náplasť tej nekonečnej lásky božej ďalej aj lásku súrodeneckú.Dieťa keď vyrastá potrebuje uznanie od rovesníkov a potom v dospelosti zase od seberovných.Z tohoto vyplíva ako je dôležité v každej etape života dostávať rôzne druhy lásky a zároveň v sebe rozvíjať tú svoju ku všetkému živému naokolo.Ak máme menej jednej tak sa snažíme z tej druhej (vyťažiť) získať viac a vtedy vznikajú závislosti z nedostatku lásky .Na konci môže zostať už len závislosť bez lásky a túto závislosť milne voláme láska!
Láska má ovšem oveľa hlbší charakter .Pravá láska má duchovný charakter a nemá nič spoločné z romantikou a erotikou.Silne materialistický čovek nevie o čom hovoríme.Farár to nevysvetlí ,lebo mu to nenapísali.A ak to sladko zacitujeme je to presladené a skôr nás to odradí.

Meridian

Ďakujem a prajem si aby vám to nadšenie zostalo .Je pre mňa zadosťučinením ,že si to niekto vôbec prečíta .

Chihuahua

Neda mi nenapisat, ze na tomo fore som este nevidela krajsie a pravdivejsie prispevky ako od teba Meridian..sama by som to lepsie nenapisala, dobre sa to cita a je pekne vidiet ze existuju "dobri" ludia s dobrym srdcom..keby taki boli vsetci, tak tu mame raj na zemi! klobuk dolu :-)

Meridian

Sunny.....ď
Vedel by som prispievať do viaceto tém "tvojich"hlavne to o tej výchove ,ale bolo by to pre mňa namáhavé a ludia nechcú počúvať mudrovanie(m.ám disť vyhradený nazor na výchovu)nie prísny ,ale tak ako kazdy aj ja si myslim ze moja je naj....
Aspon ze mozem prispievat do tvojej témy kde si opísal ziv.údel tvojej mamičky po svojom .Cez týždeň napíšem niečo o láske lebo ty dvaja sa tam hádajú čo je láska k bohu.jak dvaja somári no cesta a ten druhý.

sunnyball13

Meridián...veľmi trefné postrehy a príjemne sa to číta....PREJAVY LÁSKY...dávam 100b....úplný súhlas....myslím, že ťažko robiť tieto prejavy na silu...alebo to vydrží len chvíľu....najlepšie nájsť lásku vo svojom srdci...je to síce klišé, ale je to tak...a potom viem aj tú lásku prejaviť tomu druhému...a už cítim , ako mu to chcem prejaviť....mne dobíja energiu, keď niečo tvorím, alebo píšem....a robím to z vnútra....aj teraz cítim prílev energie....slnko, otvorené okno....víkendový menší ruch z okolia mi tiež dobíja energiu....film zo zmyslom a pobyt s deťmi pri ktorom je človek otvorení k nim a vníma ich naplno, nie je uzavretý vo svojej hlave...

Meridian

Divadlo,kulturne podujatia,koncert oblúbeného interpreta.
Herci často trpia rôznymi typmi depresii aj z dôvodu,že ludia ,ktorý prídu na predstavenie tak si tam idú oddýchnuť a "odkladajú "tam svoje problémy.Aj dobrý psychológ potrebuje psychológa.
Kto mâ rád divadlo ako ja vie že naozaj je to neskutočný zážitok.Bol som na množstve muzikálov,divadiel či už na malej scéne,národnom ,radošinskom.Muzikály asi do desať,chodím nepravidelne so kina .Chodili sme na plesy .Ak sa vie čovek naladiť je to perfektné dobitie energie.

Meridian

Dodatok k tomu nižsie.
Aby to bolo ucelené Prejavy lásky
Treba dodať ešte ,že nie každý reaguje alebo počuje na všetky prejavy lásky rovnako.
Niektoré potrebujeme (prrferujeme) viac ,alebo naopak menej.
Zlatokopke budete zbytočne rozprávať ako ju lúbite alebo s nou tráviť čas keď jej ide o niečo iné.
Zasa sexuálnu mašinu kupovat jej darčeky(aj keď to je fajn)ale ak bude osobný kontakt raz za pol roka zbytočne jej do telefonu lásku vyznávať .Teda ak niekto počuje na(preferuje )SLOVA UISTENIA ako by ste na neho čínsky hovorili ......nerozumie vám!Preto sa ludia čudujú ved som jej zniesol modre z neba a......no ale nedal si jej to čo naozaj chcela dal si jej to čo si si myslel,že chce a ostatné dostala inde.Tak treba prejavovať lásku všetkými aspektami a to čoho ten druhý potrebuje najviac toho mu dožičiť najviac ,lebo sa nájde trkvas ktorý nebude mat ani polovicu toho čo vy ale dáva toho čoho treba za troch.....