ENERGIA

Príspevok v téme: ENERGIA
sunnyball13

...chcem sa opýtať, či má niekto podobné skúsenosti....zažil som to už veľa krát....ale tento víkend mi to už začalo vadiť, tak reku či vie niekto ako no to?.....boli sme ako rodina u otca...býva v paneláku....prišli sme tam v piatok, v sobotu išli von a ked sme prišli naspäť boli sme už celé pobedie až do večera v byte....začal som pomaly cítiť únavu, akoby som prichádzal o energiu...a postupne som už skoro nič :)...kedže máme tri malé deti...nedá sa robiť nič...ale ked sme doma mám energie na 10 vecí a teraz som mal len na jednu.....to isté som pociťoval keď som chodil ku svokrovcom....nie hneď, ale po takom pol dni u nich...som začal cítiť veĺkú únavu...oni bývajú v dome....všetky tieto pocity....cítim keď som bol v dome alebo byte...keď ideme niekde von, alebo sme na dvore....necítim to....bývajú tam starší ľudia cez 60r...neviem či to s tým môže súvisieť...dá sa nejako ochrániť energia, aby človek takto neprišiel o všetky sily?...

sunnyball13

...áno to je pravda, že rozmýšľanie môže dosť ždímať energiu....ale zase také rozjímanie na príjemnej prechádzke energiu dobíja.....čo Vám vie dobiť energiu?....skôr sme tu písali, čo nám ju odoberá, bolo by fajn povenovať sa tomu, čo nám ju pridáva....skúsim z posledných dní....dnes som stretol jedného pána, krátky rozhovor s ním a cítil som dobitie energie bez toho, že by som ja jeho ždímal, bolo to také vzájomné....každý deň 1hod prechádzka vie dopriať človekovi čas na vojdenie do seba....energiu mi dodáva, porozumenie doma s manželkou, výlety s deťmi von, keď ich človek pozoruje a nalaďuje sa na ich svet....dosť mi vie energiu ubrať jedlo....hlavne večer....z 90% energie mi po najedení ide na 10%....asi tak zatiaľ...

jeanvaljean699

Energiu stráca človek aj keď veľa premýšľa.Čerpať sa dá rôznymi spôsobmi napr.cvičením špecifických cvikov či len pozretím do slnka na úsvite ale len na začiatku a na chvíľu.

Meridian

Emócie v podobe hnevu,závisti,
Energia nespracovaná.
Všetci (aj ja )majú plné huby toho ,že nespracovaná emócia sa ukladá do človeka a spósobuje choroby .až je to otravné a kto nechce už o tom počuť ani sa mu nečudujem.To čo o tom napíšem som ako vysvetlenie počul aspoň 100krát a ludia o tom písali od veriacich,psychológov,filozovov ,že si myslím o každom človeku že to vie a ovláda naspamåť.
Emócia (strach)je pre človeka dôležitá kedysi ,keď sme boli lovcami napr.Človek zbadal zver srdce začalo byť rýchlejšie,krv v žilách prúdi pod väčším tlakom adrenalín stúpa.Máme na výber utiecť ,alebo využiť túto energiu na ulovenie zvery.
V dnešných časoch síce nestretneme divú zver ale" nasere nás kolegyňa"a mi nemáme kde adrenalín využiť a tak ho v sebe dusíme .Ešte pri obede ju vidíme ako si spokojne dzopká šalátik a pritom ná tak neskutočne vytočila .Ani jesť nám nechutí.Prídeme domov z práce a manželovi porozprávame čo sa nám stalo a znovu sa vytočíme ako už cez deň min.dva krát.Tri krát sme mali zvýšený tlak,tep,adrenalín a.......
Na druhý deň prídeme do práce ona je plná energie( kravka )a nás ešte stále drží včerajšok a ak nie trošku nás naštartoval jej pohoda akoby sa nechumelilo.Naskytne sa otázka ludia bez chrbtovej kosti to majú ľahšie ?

Meridian

Úplne zabrániť nasávaniu neg.energie sa nedá.
V podstate naše telá fungujú ako transformátory
Určitý druh energie dostávame pozit,negat a aj predávame ďalej.Moderná spoločnosť sa nás snaží presviedčať o tom že sme termostaty a že máme stále mať dobrú náladu a byť stále rovnako nadstavený.Prejavovať emócie sa zdá byť slabosťou a to je chyba ,lebo nespracované emócie ukladáme do podvedomia.Keď sa sklameme v niekom,alebo niečom snažíme sa uzatvoriť pred spoločnosțou aby k nám nič zlého nemalo prístup.Často to robia ludia sklamaný životom ,láskou ..neuvedomujú si ,že ak sa uzatvorím pred "zlým"prestane ku mne prúdiť aj dobré.Potom sa človek prestane vyvíjať a zakrpatieva.Ak sa to niekomu zdajú byť prázdne slová pozrime sa okolo seba .Stále dookola tá istá téma až nám to je nepríjemné a cítime ako nás to vyčerpáva.Ak aj nenastane situácia,že nás cecá narušením aury ako sme hovorili predtým môže to byť spôsobom,že sami sa až príliš snažíme človeku pomôcť ale on o to sám nestojí.
My máme presnú predstavu o tom čo by mal dotyčný (ná)robiť predostierame návrhy alebo dávame argumenty prečo a vykreslujeme naše predstavy človeku o Jeho živote!Toto staranie sa do iných je vlastne nie pre jeho dobro je to aby nám bolo dobre .Druhým treba pomáhať,ale nie viac ako oni sami sa snažia!Modelová situácia:
Je naozaj kopec ľudí ,ktorých by sme vytrhli z ich doterajšieho života dali im ak nemajú prácu následne plâcu bývanie z tým všetkým plynúce povinnosti(zodpovednosť)oni to možno ani nechcú.Chcú žiť po svojom .Toto bol extrémny prípad na ilustráciu našej vs ich predstavy na život.Naša prílišná snaha je vlastne plytvanie energiou.

Meridian

Toto bude len taká vsuvka reakcia na omen.
Teraz ma asi uvidíš z iného uhla.....
Nie som zaprdenec čo len skloní hlavu a poklonkuje každému a spolieha sa na dobrotu toho druhého.Keď sa dostanem do úzkych tiež používam pohľad ,zvýšený hlas alebo svaly.Ženy môžu mať zasa iné zbrane.Mojím benefitom je sebavedomie,ale hlavne ako som dozrel prešlo to do takého akoby som to povedal niekedy si manželka mylne myslí,že sa jej vysmievam alebo že je mi to u riti keď ma za niečo "karhá"proste cítim sa nad vecou nieje mi to ľahostajné ale uvedomujem si svoj pokoj v nútri neviem to vysvetliť(čudné že?)Predstav si že vyjadruješ svoje emócie na blízkeho človeka on sa na teba usmieva a pokojným hlasom ti povie zlatko ale ja som........Moja manželka by sa mohla posťažovať,že sa somnou nemôže pohádať aby sa jej uľavilo.Viem je to neuveriteľné,ale napr.ďeťom som v živote povedal nakričal viac a horšie ako manželke.A to ona si vie vypýtať je dominantná obaja sme veľmi dominantný .Neviem proste to tak je.A pohnevať sa dlhšie ako na 5 -minút?Prídem k nej aj keď je navine(ona to potom prizná odstupom)Niečo urobím vtipné otvorím srdce a ona ona nedokáže sa hnevať ...
Samozrejme toto funguje len pri najbližších z ktorými mâme dobrý vzťah.V onku zase riešim veci inak ževraj nepotrebujem svaly že ukecám človeka na smrť.Myslím že aj lukáš6789 má ten dar.V práci je to zase o tom že každý musí vedieť odkiaľ potiaľ je to idividuâlne ,lebo z každým máme iný vzťah a na každého platí niečo iné.

Omen

@ Sunny, napísala som to dosť nezrozumiteľne. Máš tam tri typy ochrany a môžeš si vybrať. Tá tretia je vhodná vtedy, ak sedíš. Iste ich je aj viac. A rado sa stalo. : )

@ Meridián, už tretí deň mám problémy s týmto fórom. Uvidím, čo stihnem, kým odtiaľto nepoletím.
Súhlasím s tvojím názorom, ale... Mám niekoľko svojich "ale".
1.Toto "ale" môže fungovať len za podmienky, že je prijímač aj vysielač rovnako alebo podobne naladený. Do niektorých ľudí môžeš vysielať MORE lásky, aj tak zostanú hluchí, slepí, nemí. Od nich sa všetko odráža ako hrach od steny.
2. Ak je osoba temperamentnejší typ alebo citlivejšia, tak má čo robiť sama so sebou, aby sa ovládala a ukľudnila. V takom stave je rada, že je rada a nezačne k dotyčnému vysielať hromy, blesky.
3. Ak je to pokojnejší typ a dokáže odfiltrovať zraňujúce slová, potom sa môže pustiť do práce.
4. Je to najťažšia forma ochrany. Vyžaduje si veľa času, tréningu, trpezlivosti a... Pripúšťam, že môže zabrať. Že zaberá. Na istú skupinu ľudí.
5. A nie, neovládam ju. Nie som tak ďaleko ako ty... : )

sunnyball13

...som rád, keď TÉMA príspevku pomôže aj v reálnom živote...., že to nie je len teoretizovanie....PRAX JE najdôležitejšia....OMEN...Vďaka za tipy...vyskúšam....MERIDIÁN áno tú poslednú kapitolu si rád prečítam o negatívnych energiách....ako na ne....

Preteba

Meridian, bývam blízko pri Žiline, na dedine, lebo mesto je chaotické:) ja mám rada pokoj a nejakú prírodu. Ja som skončila sa rozlúčila s učením katolíckej cirkvi v čase, keď som si sama preštudovala božie slovo. Tiež si vypočujem rôznych kazateľov, ale všetko porovnávam s božím slovom. Čomu som porozumela, prijala a vyskúšala, funguje. Učíme sa celý život:) Niekedy má človek veľa vedomostí, ale žiadnu reálnu skúsenosť. Ako sa hovorí, lepšie raz zažiť ako sto krát počuť:) Lebo až vtedy si môžeme byť istý funkčnosti toho, čomu veríme.

Meridian

Preteba
Čo je to z druhého konca republiky ?
Ak ty si pri VSŽ -tke tak ja som z druhého konca republiky.Narodil som sa pod Zoborom som z dediny ovládam všetky dedinské práce.
Býval som dve desaťročia v hl.meste a teraz keď sú deti veľké bývame kúštik za mestom.Teda staršia býva sama už 3 roky.
Keď poznáš Čužíkove výklady sv.písma si veľmi obohatená .Teda asi 5 rokov do zadu teraz neviem.Patrí to medzi najkvalitnejšie výklady na slovensku.(môj názor)Keď to porovnáš čo hlásia v katolickom kostole tak to je ako Západné Nemecko a Severná Kórea.
Slovo života už nesledujem asi 5rokov .Napríklad Ulf Ekman,alebo Martin Hunčár mi už tak nerezonujú.To že som natrafil na toto združenie beriem ako potrebné vzdelanie na ceste k bohu.
Napr .mám naštudované aj veci z hermetiky neviem či vieš .....astrológia,psychológia ,ale všetko len okrajovo lebo to s čím vnútorne nesúhlasím nepokladám za pravdivé.Teraz to znie trochu kontraproduktívne lebo som tvrdil ,že názory ludí..............ale to že rešpektujem neznamenâ že .....lebo sú ludia kadiaľ vietor tadiaľ plášť hladajú sa.Ja viem kde patrím som tu na návšteve....

Preteba

Meridian, súhlasím s Tebou, že osobné rozhovory sú lepšie, pri písaní človek nevie niekedy odhadnúť postoj, s akým sa dotyčný vyjadruje. Ale budem rada, keď aj napíšeš mail, keď si nájdeš čas:) S Petrom Čuříkom som sa stretla aj osobne, poznám aj ľudí z apoštolskej cirkvi, aj kresťanov mimo oficiálnych cirkví. Tiež som sa narodila ako katolíčka, prebehla kadejaké učenia, o čom sú, ako žijú tí ľudia...to, čo mi nič nedalo, som pustila k vode:) a chytila som sa toho, kde som zažila výsledky. Viem, prečo verím tomu, čomu verím.
Budem rada, keď napíšeš, neviem odkiaľ si, snáď nie z druhého konca republiky:)