ENERGIA

Príspevok v téme: ENERGIA
sunnyball13

...chcem sa opýtať, či má niekto podobné skúsenosti....zažil som to už veľa krát....ale tento víkend mi to už začalo vadiť, tak reku či vie niekto ako no to?.....boli sme ako rodina u otca...býva v paneláku....prišli sme tam v piatok, v sobotu išli von a ked sme prišli naspäť boli sme už celé pobedie až do večera v byte....začal som pomaly cítiť únavu, akoby som prichádzal o energiu...a postupne som už skoro nič :)...kedže máme tri malé deti...nedá sa robiť nič...ale ked sme doma mám energie na 10 vecí a teraz som mal len na jednu.....to isté som pociťoval keď som chodil ku svokrovcom....nie hneď, ale po takom pol dni u nich...som začal cítiť veĺkú únavu...oni bývajú v dome....všetky tieto pocity....cítim keď som bol v dome alebo byte...keď ideme niekde von, alebo sme na dvore....necítim to....bývajú tam starší ľudia cez 60r...neviem či to s tým môže súvisieť...dá sa nejako ochrániť energia, aby človek takto neprišiel o všetky sily?...

Meridian

L.ty si toto čítala eše skôr ako som to písal?
No to o tom postoji hm.tak vidiš .
(Ten komu to patrí vie o tom)

Meridian

V motivačných náukách ako prvé nájdeme miluj seba .Je to síce pekné na prvý pohľad ,ale tak ako je to zo všetkým aj tu ak berieme niečo len z jednej strany počase to stroskotá.Povrchný človek to ani neuloží ako dobre mienenú radu.Naivný bude všetku energiu sústrediť na seba snažiť sa myslieť pozitívne aspoň dva dni a potom po dvojdňovom dusení emócii nastane výbuch sopky a mi sme múdry lebo vieme ,že pozit myslenie je síce pekná vec ale mi ju nezvládame .Ak by to bolo len jednostranné tak by Ježiš kázal o pozit myslení a bolo by vybavené. .Ale ježiš nâm prizvukoval miluj blížneho svojho ako seba samého! Ale čo keď mi nevieme ani milovať seba.Milovať sami seba čo to je?
V prvomrade si treba zodpovedať otázku kto sme,aby sme vedeli koho máme vlastne milovať.
Sme v prvomrade duchovné bytosti.
Takže treba asi milovať svoju dušu a potom aj maso a kosti.Na maso a kosti nezabudame na dušu niekedy.K čomu sa chcem dopracovať je,že naše pozitívne myslenie aby sa malo dobre telo môže byť v rozpore robiť dobre aj duši!
Vnútorné pozitíva sú často negatívnym bodom pre rozvoj ducha.
Pozor čo si želáš -môže sa ti to splniť tu platí častokrát.
Pre našu dušu je dôležitá prítomnosť .Naše POSTOJE,lebo tie vytvárajú budúcnosť kde sa ocitneme v akej situácii a ako nâm bude . POSTOJ je ten rozhodujúci rozdiel medzi dvomi rovnako zlomenými ľudmii.Kedy jeden bedáka a obviňuje sa nadâva ,ľutuje.....míňa energiu na to čo sa už stalo !
Naopak správny postoj čo urobím ako budem jednať nás posúva a vytvára budúcnosť.
Preto milujme seba tak aby naše túžby a priania boli aj prianiami duše nielen tela a nemíňajme energiu na veci ktoré sa už stali,ale použime energiu k vôle uskutočniť naše plány .Keď minieš energiu na boje ,ktoré zato nestoja.......
Nezostane ti energia do bojov za ktoré sa bojovať oplatí....!!!!Pekný víkend.

Medea7

Meridián V ohni som len na začiatku. Ale idem pokračovať. Veľmi ale fakt veľmi Ti ďakujem za Tvoju podporu. Si človek s dobrým srdcom.

Meridian

Medea7
Štyri dohody si stiahni kľudne aj do mobilu v pdf formáte
Dá sa to prečítať aj za deň či dva.
Ale nieje účel rýchlo skôr pomalšie a hlavne ak ti to nepolezie do duše rozjímať nad tým čo sa tam dočítaš spájať to zo životnými situáciami a bilancovať po čase znovu sa k tomu vráťiť a zistíš že z odstupom to vnímaš živšie a hlavne ľahšie sa stotožňuješ z obsahom.
Ono na pochopenie to nieje ťažká kniha ty to zvládnes ľavou zadnou a povieš si už dávno som to mala vedieť.....potom sa ozvi ,..ale nie jak minule ! Keď budeš mať záujem zase niečo vykoumáme.teraz mi napadlo nebavili sme sa aj o knižke V ohni ?

Meridian

Medea7
Štyri dohody si stiahni kľudne aj do mobilu v pdf formáte
Dá sa to prečítať aj za deň či dva.
Ale nieje účel rýchlo skôr pomalšie a hlavne ak ti to nepolezie do duše rozjímať nad tým čo sa tam dočítaš spájať to zo životnými situáciami a bilancovať po čase znovu sa k tomu vráťiť a zistíš že z odstupom to vnímaš živšie a hlavne ľahšie sa stotožňuješ z obsahom.
Ono na pochopenie to nieje ťažká kniha ty to zvládnes ľavou zadnou a povieš si už dávno som to mala vedieť.....potom sa ozvi ,..ale nie jak minule ! Keď budeš mať záujem zase niečo vykoumáme.teraz mi napadlo nebavili sme sa aj o knižke V ohni ?

Medea7

Nie Meridián ja ešte nestíham rýchlo absorbovať do seba veľa informácií naraz. Tie knihy si zabezpečím. Si veľmi pozorný a dobrý človek. Veľa si mi pomohol a to si cením. Ver.ze sa Ti to všetko v dobrom vráti. Budem na Teba myslieť s vďakou. Vies veľa toho a pomáhas ludom.

Medea7

Presne tak Meridián dobre píšeš, lenže som nespokojná povaha lebo hľadám vyšší zmysel. Mňa moc materiálne veci neberú. Keď pochopím co je život a aký mal zmysel budem spokojná.

Meridian

Medea7 vnímam ťa ako pozornú a vnímavú dievčinu z minule.....tak som si spojil čo si vravela o sebe ak si dobre pamätám zdr.veci atď..dokonca som ti doporučil knižku štyri dohody ,ale ty si nereagovala aspoň som nepostrehol.
V podstate je to o tom ,že každý človek mame svoje starosti aj radosti a ak niekto má záujem nám venovať trochu svojho času ,ale mi mu ani nepovieme" běž do prdele Karle "tak potom nečudo ,že sa nám to vracia v podobe tiež nezáujmu okolia od ,ktorého to zase mi očakávame ,lebo je to pre nás dôležité. Pointa je v tom ,že ak sa z niekým dohodneme na niečom ,ale z nejakého dôvodu nám to nevíde to je jedno možno sa nám len nechce na tom nieje nič zlé proste treba dať vedieť :prepáč sľúbili sme si že .ale necítim sa na to .....
Mám dojem a možno sa mýlim z teba ,že si zanevrela na všetkých naokolo a v sebe v nútri si to ospravedlňuješ po svojom ,ale keď máš chuť tak si dobrá aj milá ,ale akonáhle trochu prídu malé mraky dokážeš odignorovať pomocnú ruku!
Ok razíš cestu dať len tým čo si to zaslúžia ,lebo si sa popálila ,ale popálila si sa pre niečo (či už chybným scanovaním ľudí ,alebo proste len preto aby si sa naučila odpúšťať,alebo sa ti vrátilo zasiate ,alebo ťa to malo posunúť aby ťa to uchránilo pred väčšou zradou)Čo keď teraz tvoje scanovanie je tiež nesprávne a odháņaš si od seba ľudí ,ktorý by za to naozaj stály.Toto je len na zamyslenie pre teba nemusíš reagovať .

Medea7

Pekne Meridián ďakujem Ti za to ze sa mi venuješ, a vysvetľujes mi. Ja sa zamýšľam nad veľa vecami. A tak kde robím chybu, a tak aby som tomu porozumela.

Meridian

Medea7
Podnet na zlepšenie tvojho stavu vychádza s teba .je to v prvomrade zastavenie sa zamýšlanie sa .
Niekedy dâvno som si myslel,že každý musí zdielať svoj osud z niekým,že nemôže byť sám lebo sám je stratený.Potom som prišiel na to,že niektorým ľuďom je "dopriané " samoty, k hlbšiemu pochopeniu seba odkiaľ sme a kam kráčame.Nie nebol som nikdy sám ,ale odpozoroval som to a neskôr aj prečítal že je to niekedy nevihnutné.Ľahko sa mi o tom rozprâva keď som obklopený milujúcimi ľudmi uznávam ,ale všetci máme svoj kabát ušitý na mieru a zažil som si zase z iného súdka horkosti.ako je napísané
Otče ak je to možné sním zo mna tenko kalich horkosti ale ak je to vôľa tvoja nech sa stane podľa teba......