KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA

Príspevok v téme: KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA
sunnyball13

...chcel by som sa opýtať, aké znamenie môže vidieť človek z duchovného hľadiska v takejto veci....moja mama má od svojich 25 rokov psych.problémy.....lekári jej dali jej chorobe rôzne nálepky...mama sa pokúšala už viac krát zomrieť...najskôr keď mala 30r skočila hlavou do studne...povedala že je niečo vyhodilo hore a nedovolilo sa jej utopiť....cca 45r išla do lesa a chcela sa obesiť....aj si zaviazala okolo krku ale , povedala že sa jej to nedalo, že sa jej to rozviazalo....59r zjedla cca 70 tabliet leponexu večer, otec ju našiel ráno...už vyzerla kadejako, ale urobili jej výplach a zachránili ju....niečo sa pri tom ale nepodarilo....a o cca 2 týždne...mala masívne krvácanie do brucha , že je praskol vred pri dvanástorníku, následný problém s Pankrácom.....lekár povedal pripravte sa na najhoršie....bol dať aj kňaz záverečné pomazanie...už fakt vyzeralo, že zomrie, prekonala to....mesiac nevedela rozprávať, 3 mesiace chodiť....v 60r keď prišla domov...po čase sa pokúsila vyskočiť z okna...bola na rímse cca 0.5h...nik nebol doma...prišli policajti...a dáko ju prehovorili....teraz má 62 r...je v dome sociálnych služieb....je trochu lepšie, aj keď ona vidí všetko negatívne a praje si len smrť....vydrží sa prechádzať cca hodinu von...čo myslíte?...čo ju akoby drží na tomto svete?...vyzerá akoby mala ešte niečo urobiť, vykonať.....

Meridian

Madea7
To nefunguje tak že ty odídeš na pustý ostrov a budeš sa strániť všetkého ,len aby si nezhrešila.Následne potom sa už nevtelovala....
Ty sa musíš naučiť žiť nie prečkať pobyt na zemi bez ujmy.Teraz si trošku zareagovala ako jeden menovaný dám si odrezať vajcia a nebudem mať telesné pohnútky vydrbem s tým.S tým sa nevydrbáva.Tvojou úlohou a teraz dávaj dobrý pozor je zmieriť sa z bohom zmieriť sa z osudom ty nemáš nadávať na boha ani na osud ty más žiť sťastný život.Lenže a tu sa dostávame ku koreňu naša predstava štastia je....ano keď je človek chorý tak jeho predstava štastia je byť zdravý to pripúšťam.Štastie je stav mysle .Stále nam to omielajú rôzny povrchný ludia a potom vylievame šponavú vodu z vaničky aj z dieťaťom.
Keď nevieš čo máš robiť stâle sa môžeš modliť.
Ak máš pocit ,že život bol k tebe nespravodlivý prečítaj si knihu V OHNI je to skutočný príbeh človeka kde sú fotografie atď niečo veľmi silné a emotívne.Ako malý chlapec skúšal zapalovať benzín .Vyšiel doma z garáže keď neboli rodičia doma zobral kanister vylial na zem a zapálil.Ze sa pozrie ako to horí samozrejme spâlolo to aj jeho mal neviem 90percentné popâleniny.Prežil to atď .Samozrejme zažíval ......prečítaj si.Bol dospelí našiel si partnerku oženil sa a povedal ze keby to mal podstúpiť znovu podstúpil by to.Zmenilo mu to život k lepšiemu vravel.To je kniha pre všetkých čo nariekajú.

Aliss

Elise, nie som podrazdena :) v zivote ma vedia vytocit ine veci, nie pisanie si na anonymnom fore, coz su same o sebe kraviny a nestoji ani nepada na tom svet. Bohuzial, toto je internetova komunikacia, nikdy nevies ako to ten druhy mysli, mozes si to len namyslat. Ale snad si uz nebudes, ked som ti objasnila, ze nikto ta nevyhadzuje, ani nereagujem podrazdene. Ved tu komunikuj kolko chces a kolko sa ti ziada. Ale nedostanes tu ani dokazy, ani presviedcanie, ze takto to je a bodka. Mozeme ti ponuknut len nas pohlad na reinkarnaciu. Nic viac. Ale ked tu ides s tym, ze aj tak tomu neveris, je to trosku zbytocne. To som chcela svojim predoslym prispevkom povedat. A neboj sa, nie som Meridian (ak si takto myslela svoju poznamku). Sorry ale nechcelo by sa mi prihlasovat a odhlasovat, len preto, aby som pisala pod dvomi roznymi nickami :D

Medea7

Fakt neviem čomu veriť a čomu nie, lenže mne dal život fantastické úlohy a mne sa tu proste nepáči. Nehovorím ze som túžila po luxuse ako na odľahčenie života, ale tiež som netúžila na sebe nosenie ťarchy, niečo ma ťaží neviem co to je a nikto mi nevysvetlil, že prečo.

Omen

@ Meridián, karma jednotlivca, partnerská karma, karma rodiny, karma národov, ale aj anjeli národov.
Rosinského som dočítala. Niečo som poznala, ale dozvedela som sa aj nové veci.

@ Aliss, žiaľ, nedalo sa mi prispievať. Aj teraz som klikala takmer 20 min. v kuse a chcela to už vzdať. Takže v skratke:
1.najky.webnoviny.sk
2.refresher.sk
3.topdesat.sk

Medea7

Lebo neviem co nás tu vracia na Zem, či nedokončené, úlohy, nevyrovná e vzťahy, roztrzka so životom, tiež sa nechcem dostať do levelu zvieratá, proste potrebujem byt vyspelá to žiadam od života. A určitým veciam sa vyhýbam lenže život ma posunul dole. Do nepochopenia veci.

elise

Tomas12345 je celkom možné že aj v tejto téme funguje reinkarnácia v istom slova zmysle, keď z Meridiána sa stane Aliss a pod. A vôbec prečo Aliss reaguje tak podráždene veď ja som si neotvorila tému o Reinkarnácii.Jedná sa zrejme o niekoho, kto hltá knihy tohto druhu, debatovať síce chce, ale len s pritakávaním a súhlasom, alebo možno aj sám so sebou. Je v pravidlách fóra nevstupovať a nepísať do niektorých tém?
Prepáč Aliss za vtrhnutie do tvojej témy, pokračuj...budem už len čítať.
Odporúčam založiť tému "Pozor nevstupovať", vyhradené len pre stotožňujúce sa názory na nahodenú tému.

Medea7

Meridián lenže nepochopila som co chce odo mňa karma, čo ma chce naučiť. Jasne som povedala nebudem ľuďom robiť zle nech sú akýkoľvek. Ja potrebujem pochopiť ich myslenie a vôľu a chcem aby sa zo mňa stala bytosť, aby som už nedostával telo a ne vracala sa na Zem. Preto s každým chcem mať vyrovnaný vzťah.

Meridian

Bohatier
Z Hladiska viery a sv písma(nový aj starý zákon)
Ak hriech prešiel na človeka skrze Adama skrze jedného človeka a my tomu veríme o čo skôr skrze jedného človeka Ježiša Nazaretského môže prísť vykúpenie .
Baránok boží,ktorý sníma hriechy sveta.
Ako zaseješ tak budeš žať .
Na prvý pohľad to z reinkarnáciou veľmi nekoreșponduje.Teda ako zaseješ tak budeš žať potiaľ ano ale načo kristus musel trpieť keď aj tak karma nás potrestá.Nie karma nás netrestá mi iba si svojou prítomnosťou vytvárame budúcnosť do vtedy do kedy niesme poučeny pretvorený na boží obraz.Myslím ,že boh presne vie aké je naše srdce a vie aj čo urobíme ešte skôr ako to urobíme.Dal nám slobodnú vôlu aby sme sa sami rozhodli či .......Veď keď ťa niekto lubi z donútenia alebo zo strachu pred trestom.Akože strach má tiež svoje opodstatnenie ale ako antagon viery lebo kto naozaj verí v nebojí sa veď kto viac obstojí proti mne ak za mnou stojí boh.Samozrejme mi sa este bojíme.

Medea7

Inak ma v tom chaos každý tvrdí niečo iné jeden o Bohu, ďalší o reinkarnácii, ďalší lebo v minulom živote si robil to a to, ďalší že si odnáša hriechy svojich predkov, ďalší že vzypleniem s vesmirom, ďalší to co sejes to budeš zať, a ďalší podľa toho do akého levelu si sa dostal v predošlom živote podľa toho bude tvoj budúci. Čiže tých názorov je neskutočne veľa.

Meridian

Bohatier
Včera som písal o odpúšťaní a že teda aj to má svoje pravidlá .A dostaneme sa aj ku ukrižovaniu atď a spomeniem aj aspekt reinkarnácie.Niektorí ludia si myslia,že keď niekto verí v reinkarnáciu tak vlastne neverí v boha alebo v ježiša krista.Samozrejme v živote sa dostávame aj napr (ty alebo Aliss možno aj omen )kedy ti je reinkarnácia bližšia a akoby si dával bokom samotnú vieru,ktorú nás učili naši starý rodičia.Nečudo lebo cirkev nás roky klamala a klame nie o reinkarnâcii ale o tom ,že zem je guľatá (galileo)alebo vždy keď človek prišiel na niečo nové(elektrina ,magnetizmus) bol kacír a bolo to proti bohu!Ja osobne neverím žiadnej cirkvi ani žiadnemu spoločenstvu lebo ako vravieva moja mama spolky čertove volky.Žiadny spolok ani nemôže pokryť tvoj záujem alebo hlad po poznaní lebo všetci do jedného(toto nieje rúhanie) majú dogmatické rituály klaňajú sa sochám a sú ovešaný zlatom.Navyše každá duša má po určitej dobe v štádiu vtelení vlastnú cestu.Keď človek potrebuje uveriť alebo spoznať boha vodítkom môže byť spoločné čítanie z písma ale neskôr je je cesta individuâlna,lebo každý je na inom vývojovom stupni.Akoby tretiak sa učil spoločne z ôsmakom.Staré zenové príslovie hovorí že KEĎ JE ŽIAK PRIPRAVENÝ UČITEĽ SA NÁJDE.Proste ak máš otvorené srdce vždy sa nájde niekto kto ťa posunie ďalej .Aj ja sa teraz zdokonalujem v tom že keď to píšem uvedomujem si to a navyše keď musím čeliť atakom tiež ma to posúva dalej.Dnes ma podporila nepriamo Aliss a to ma uistilo ,že pre niekoho to predsa je čo tu píšeme.Ešte som chcel poznamenať že sú ludia napr .moja babka alebo hoci nejaká iná osoba ,ktorá v živote o rein.nepočula ale dokázala žiť zbožne možno viac ....Poznám pár ľudí čo nemajú napr dar reči ako ja žijú život z bohom ich vnímanie a chápanie je úplne iné a sú spokojný ,čestný,milujúci.O karme vedia asi tolko čo lukáš6789 .