KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA

Príspevok v téme: KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA
sunnyball13

...chcel by som sa opýtať, aké znamenie môže vidieť človek z duchovného hľadiska v takejto veci....moja mama má od svojich 25 rokov psych.problémy.....lekári jej dali jej chorobe rôzne nálepky...mama sa pokúšala už viac krát zomrieť...najskôr keď mala 30r skočila hlavou do studne...povedala že je niečo vyhodilo hore a nedovolilo sa jej utopiť....cca 45r išla do lesa a chcela sa obesiť....aj si zaviazala okolo krku ale , povedala že sa jej to nedalo, že sa jej to rozviazalo....59r zjedla cca 70 tabliet leponexu večer, otec ju našiel ráno...už vyzerla kadejako, ale urobili jej výplach a zachránili ju....niečo sa pri tom ale nepodarilo....a o cca 2 týždne...mala masívne krvácanie do brucha , že je praskol vred pri dvanástorníku, následný problém s Pankrácom.....lekár povedal pripravte sa na najhoršie....bol dať aj kňaz záverečné pomazanie...už fakt vyzeralo, že zomrie, prekonala to....mesiac nevedela rozprávať, 3 mesiace chodiť....v 60r keď prišla domov...po čase sa pokúsila vyskočiť z okna...bola na rímse cca 0.5h...nik nebol doma...prišli policajti...a dáko ju prehovorili....teraz má 62 r...je v dome sociálnych služieb....je trochu lepšie, aj keď ona vidí všetko negatívne a praje si len smrť....vydrží sa prechádzať cca hodinu von...čo myslíte?...čo ju akoby drží na tomto svete?...vyzerá akoby mala ešte niečo urobiť, vykonať.....

Meridian

Preteba
Písmo ,ktoré nám je bežne k dispozícii hovorí presne to čo si napísala.
To čo som napísal bolo trošku vyhýbavé ,lebo si vážim tvoj názor obzvlášť.Veď vieš......
Keď k tomu neskôr niečo pridám nebude to aby som ti protirečil viem že ma pochopíš.

Preteba

Meridian, čítam, ale nestíham písať:) áno, človek sa sám seba nedokáže spasiť, nijakým spôsobom odčiniť hriechy, preto poslal Boh svojho syna Pána Ježiša Krista, ktorý dal svoj život ako výkupné za nás. Slobodnú vôľu máme v tom, že sa sami môžeme slobodne rozhodnúť, túto milosť a obeť prijať, alebo neprijať. Ja osobne verím, že človek, keď raz zomrie, viac na svet nepríde, telo ide do zeme ( prach sa navráti do prachu zeme) a duša čaká na druhý príchod Pána Ježiša, kedy budú jedni vzkriesení na večný život a druhí na večné odsúdenie ako nám hovorí písmo. Slobodnú vôľu človek využíva neustále, v každom čase, keď sa rozhoduje, či urobí podľa božej vôle, alebo svojej:) pokiaľ sa zhodujú, človek má pokoj v duši, radosť a napĺňa ho láska.

Meridian

Skúste napísať ako to vidíte vy .
Napr.preteba aspom budem vedieť ,že si nepíšem sám zo sebou....GOING viem že to čítaš!

Meridian

O reinkarnácii čiže o tom,že ľudská duša sa opätovne vteluje a tak sa každým životom učí vedelo ľudstvo už dávno ešte pred kresťanstvom.Hinduizmus ale aj budhizmus učil svojich následovateľov ,že človek sa musí sám podieľať na svojom spasení.Z príchodom kresťanstva vyșlo najavo ,že človek sa sám nedokáže vymaniť z hriechu (ako samospasiteľ),ale potrebuje božiu pomoc (božiu milosť) a tak prichádza kristus ako spasiteľ ,ktorý zomiera na kríži za naše hriechy.
Ak by bolo pravdou ,že stačí na spasenie len božia milosť tak načo nám je slobodná vôľa.Ak by sme sa dokázali sami očistiť reinkarnáciami načo je tu ježiš?

Meridian

Bohatier
Asi nejak tak by sme pokračovali aj keď som stratil niť ,ale zároveň nechcem preskočiť dôležité zastávky na golgotu.
V prvomrade sa čudujem ako si mohol čítať Lazareva ,keď súvislosti(vedomosti o karme a reinkarnácii)nemáš zodpovedané.Preto som napísal zodpovedané lebo to čomu veríme je dôležité hlavne pre nás pre nikoho iného proste tvoja predstava na danú vec !Ani to či to tak je alebo nieje neni tak dôležité keď to tebe dáva zmysel .
Ak si predstavís že duše sa utvárali postupne .........a keď sa stala už ľudskâ tak už bude len ľudská.Že pri utváraní tela mohli mať podiel aj návštevníci ,ktory sú tiež v božom pláne ak si čítal aj niečo o cudzincoch z kozmu....otom však teraz nebudeme lebo zase vyťahovať dôkazy .
Napíš prosím tie otázky zrozumitelnejšie.
Napr.to o tom vegánstve malo byť mne?
A navyše omen či Aliss tiež môže povedať ako si to vysvetluje.

Omen

Meridián, aj ja takých poznám, čo neuveria autorovi, frflú a dokonca prestanú pozerať film, ak napr. do deja z 2. svet. vojny umiestnia stíhačky, tanky..., ktoré v tom čase, v tej konkrétnej bitke neboli nasadené.
Už som spomínala, že som odložila jeden tzv. "bestseller". A vlastne to bol, len zo slabej knižky ho spravili prekladateľ a korektor. Toľko štylistických, gramatických a pravopisných chýb v jednom diele som ešte nezažila. A keby len to. Prekladateľ sa nevyznal v oblasti, do ktorej bol zasadený dej, a tak vo svojej práci používal neadekvátne, zmätočné výrazy. Jednoducho odfláknutá práca!

S tými dôkazmi je to tak, ako píšeš. Hoci, ak niekto má logické myslenie a pozná aspoň trošku dejiny, nájde si aj sám vysvetlenie.
Ak funguje istá skupina ľudí na rovnakej vlnovej dĺžke, začne to niektorým ľuďom vadiť a snažia sa ju rozbiť. Tým, že sa votrú dovnútra a svojou negatívnou energiou narušujú jej kľud a harmóniu, v snahe získať výhody pre seba. Nevedia sa inak presadiť, tak sa snažia strhnúť pozornosť na seba a ak ich vyhodíš dverami, vlezú tam oknom. Tým, že na nich niekto zo skupiny zareaguje, tým ho živia a živia aj jeho predstavy o jeho "pravde". To tu bolo, je, aj bude.

Meridian

Omen Edgar C.inak spiaci prorok je pre mňa najvieruhodnejší zdroj .....
Samozrejme čítal som na danú tému aj od iných autorov ,ale u neho sa najviac stotožňuje z mojim vnútrom.Ako si písala dávnejšie ,že pri čítaní kníh si veľakrát len overuješ čo si si už dávno myslela alebo aj žila(cítila) a plne si to uvedomíme keď sa o tom dozvieme prečítaním.Tak zbytočne ťa bude niekto presviedčať o inom ,alebo chcieť od teba dôkazy ,že ako tomu môžeš veriť veď niesu na to dôkazy.Ja všetko konfrontujem z podvedomím a čo mi nesedí nepokladám...
Napríklad príbehy o dôkazoch .......sú pre mña nízke nepotrebujem skúmať.Ani filmy o duchoch ma nezaujímajú stačí ,že zistím že autor sa" sekne" v podstatnej veci a už mu neverím.Tý čo naháñajú senzácie aby zachytili ........to sú ďalšie sraqcky.Paranormall activity sú zase až moc reálne pre mňa a tým pádom to tiež nepozerám.Ani stretnutia tretieho druhu nič podobné.Viem o veciach svoje a nepotrebujem si dokazovať existenciu ničoho..
Navyše naše podvedomie veľmi citlivo vníma to čo preživame a nerozlisuje či je to hrané alebo naozaj!Uvediem príklad:Dieťa sa robí že mu je zle ,alebo, predstiera bolesť hlavy .........o chvíľu sa môže naozaj cítiť zle .A toto je zase na dlllhú tému

jeanvaljean699

Nájsť pokoj a kľud pre hľadanie posolstva v harmónii.V Tibete Dalajláma ešte za života určí predmety ,znamenia podľa ktorých nájdu po jeho smrti dieťa do ktorého sa vtelí.Čo však dodať...po smrti niet slov ani vedomia ktoré poznáme.

Tomas12345

Bohatier :

Toto je diskusne forum, to znamená že ked sem niekto niečo napíše tak hocikto sa mu k tomu môže nejak vyjadriť a napísať protiargument, na tom je nie je nič nenormálne. Ja som len podal protiargumenty k vymazaniu reinkarnácie z Biblie, a jedine čo som očakával že sa k tomu niekto vyjadrí a poskytne svoje protiargumenty. Nic takého sa však nestalo a namiesto diskusie sa dotycny zacal urážať a odchádzal z diskusie.

Naozaj neviem o akej obrovskej negatívnej energie tu hovoríš ?

Ludia v Raji nepoznali choroby ani bolesť. Nemuseli tam ani pracovať. O toto sme však po prvotnom hriechu prišli.