KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA

Príspevok v téme: KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA
sunnyball13

...chcel by som sa opýtať, aké znamenie môže vidieť človek z duchovného hľadiska v takejto veci....moja mama má od svojich 25 rokov psych.problémy.....lekári jej dali jej chorobe rôzne nálepky...mama sa pokúšala už viac krát zomrieť...najskôr keď mala 30r skočila hlavou do studne...povedala že je niečo vyhodilo hore a nedovolilo sa jej utopiť....cca 45r išla do lesa a chcela sa obesiť....aj si zaviazala okolo krku ale , povedala že sa jej to nedalo, že sa jej to rozviazalo....59r zjedla cca 70 tabliet leponexu večer, otec ju našiel ráno...už vyzerla kadejako, ale urobili jej výplach a zachránili ju....niečo sa pri tom ale nepodarilo....a o cca 2 týždne...mala masívne krvácanie do brucha , že je praskol vred pri dvanástorníku, následný problém s Pankrácom.....lekár povedal pripravte sa na najhoršie....bol dať aj kňaz záverečné pomazanie...už fakt vyzeralo, že zomrie, prekonala to....mesiac nevedela rozprávať, 3 mesiace chodiť....v 60r keď prišla domov...po čase sa pokúsila vyskočiť z okna...bola na rímse cca 0.5h...nik nebol doma...prišli policajti...a dáko ju prehovorili....teraz má 62 r...je v dome sociálnych služieb....je trochu lepšie, aj keď ona vidí všetko negatívne a praje si len smrť....vydrží sa prechádzať cca hodinu von...čo myslíte?...čo ju akoby drží na tomto svete?...vyzerá akoby mala ešte niečo urobiť, vykonať.....

Meridian

Neboj sa madea7nebudeme sa vadiť zriedka počujem toto asi nitrianske slovo.
Vlastne ja som len odpisoval tomasovi 12345 na dotas o apokryft-nej literature nič viac apresne jemu sa stalo to co on spravil nam potreboval som odbocit na tvoj dotas .Ako ked sme v tom najlepšom a prisiel izarias a to som len opomenul ze teraz ked pride niekto a opyta sa......aj ked sme sa bavili o energiach a ja som bol taky znechutený ze ma prestalo bavit sem pisat to nebolo hrane naozaj ma to zabrzdilo a len vdaka podpore som si povedal ,že pre niekoho to predsa je.bohatier takto to vplýva na nás vyslovíš a hned pritiahneš.....zákon rezonancie..
Kto to vidi vidi kto nie nič to je napisane ...kto nemá ešte sa mu zoberie a pridá sa tomu kto má.Preto nie všetci sa pozerame na svet rovnako a cudujeme sa ako moze niekto nevidiet to alebo ono ved je to jasné a nam to dáva stale väčšì význam a jemu menši .
Teraz sme zase v štadiu ked madea7 potrbuje nájst boha ,len presne to co napisem o apokryft nej literature bude kontraproduktivne aspon pre nu.To je ako ked rodic uci deti od mala a pre dieta je rodic naj ale ked vyrastie spoznava svet po svojom ake tvrdit mu ked bol maly ze jeho rodicia nevedia vsetko by bolo nerozumne.Preto to vysvetlujem aby bolo zjavne o co tu ide madea7 uč sa z pisma samozrejme človek potrebuje aj teologicky vyklad preto aj spoločenstva maju svoje opodstatnenie.

Preteba

Medea7, Ježiš Kristus je božie slovo, ktoré sa stalo telom ( človekom) prišiel, aby nám zjavil Otca a zaplatil výkupné za náš hriech. Lebo odplata za hriech je smrť, preto musel niekto tú smrť podstúpiť. Pán Ježiš Kristus ako jediný človek na zemi bol bez hriechu, preto mohol z milosti tú smrť podstúpiť, aby sme my mohli skrze Neho dostať večný život. Ježiš ako náš Spasiteľ je jediná cesta k Bohu. Kto uverí a príjme Jeho obeť, bude zachránený. Kto neuverí, bude odsúdený. Večný život nezačína po smrti, ale vo chvíli, keď sa dotkne Boh nášho srdca. Poznať Boha je mať s Ním vzťah, osobný a živý ( činný). Môžeme mať Boha plné ústa, ale pokiaľ naše srdce nie je premenené božím slovom, nežijeme to, čo hovoríme, budeme ako farizeji. Pán Ježiš neprišiel dať pokoj na zem, ale meč. Tým dvojsečným mečom je božie slovo.

Tomas12345

Meridian :

Ok, tak čakám teda na to tvoje záverečné zhrnutie. A prosím ťa napíš to jasne a nie v hádankach.

Meridian

Tak toto mení celý pohľad na vec.ty si nečítala ako som citoval :?z pisma nie mier som priniesol ale otec proti synovi a matka proti dcére.....atď.
Tym padom ideš riadnou obklukou ja niesom tu na to aby som ti kázal ale mozno Preteba by ti mala čo povedať .Samotna naukA o reink.ta nespasi viera je to co musis najst.

Medea7

Meridián o Ježišovi to si musím ešte naštudovať, bola som v tom, že sa zrodil preto na Zem aby nastolil dobro, povedalo sa mi ze nie ze nás prišiel vykúpiť. Ale tiež musel trpieť keď videl co robia ľudia. A jedine co si pamätám ze vraj na poslednej ceste kričal na Boha slová prečo si ma opustil. Neviem dúfam ze sa nemýlim.

Meridian

Madea7
Ps:Neviem do akej miery poznáš nový zákon.
Keď dávam príklady predpokladám ,žeteda su ti zakladné podobenstvá jasné pteto to neoposujem celé pre istotu doplním to nižsie.
Ježiš nam ukazuje cestu ....
V novom zákone su podobenstvá je tam božie slovo .Ak to ne poznáš pozri si ježiš nazaretský dva diely určite sa to dá stiahnuť.Ten tusim talisnsky je taký najpresvådčivejší.
Ja som vedený katolik od detstva pre mna je to łahké.Navyše z novým zákonom som mal možnosť sa zoznámiť aj v knižke najväčší človek ,ktorý žil to vidali tuším svedkovia ale to nevadí alebo kniha života tam je len novy zákon poprípade dávno dâvno som mal od mormónov to nolo ve"mi zaujímavé lebo mali podobenstvá ,ktoré klasická biblia neuvádza (nieje v nej všetko)
Keď som toto len spomenul môjmu dobrému priateľovi pohoršil sa ako správny katolický farár ale kedže ma berie....tak sa vždy bavime o veciach,ktoré nás spâjajú a nie naopak.
Ktomu ako zaprel učennik šimon-peter krista a peter chodil zlomený a víčitky mal to je zo života keď zaprieme krista v nás a obviňujeme sa atď..
Ale ked viedli ježiša pozrel sa petrovi do očí a peter videl v tvári krista že mu odpustil to je úľava ktorú nâjdeme v kristovi....
Ježiš bol nielen kristus ale aj človek nový zákon uvádza ako bol zarmútený keď sa dozvedel o lazarovi ktorý zomrel ,ale preto že lazar bol ježișovim priateľom mohol povstať z mrtvých....
Ježišova ludskosť je ukázaná aj keď bol unavený a odpočíval pri studni priša k nemu žena apožiadal ju aby mu dala napiť .Nechcel som to cele rozpisovať len ti chcem vysvetliť že byť človekom a byťtelesným je normálne......

Medea7

Áno aj zlým ľuďom som odpustila, povedala som si ste takí aki ste s tým ja nič ne narobím, jedine sa s tým musím zmieriť. Voľakedy som si myslela ze sú tu sami dobrí ľudia a ze život je super.

Medea7

Dobre ale Kristus bol osobnosť iného formátu, on bol tak v spojení s Bohom že si nevieme predstaviť, a tiež hovoril múdro. No milovať svojich nepriateľov, neprajníkov to je veľké umenie. Jedine co viem odpúšťať. Odpustím im a nie som viac nimi zviazaná. Jednoducho Meridián nemienim sa vracať do tejto dimenzie, za to ze som mala zlý prístup k ľuďom alebo nedorozumenie, alebo zase sa niečo učiť. O tomto však nerozhodujem ja. Bolo mi tu aj dobre aj zlé. Zle preto ze to tu nefunguje podľa mojich predstáv. A co všetko si ľudia robia medzi sebou.