KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA

Príspevok v téme: KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA
sunnyball13

...chcel by som sa opýtať, aké znamenie môže vidieť človek z duchovného hľadiska v takejto veci....moja mama má od svojich 25 rokov psych.problémy.....lekári jej dali jej chorobe rôzne nálepky...mama sa pokúšala už viac krát zomrieť...najskôr keď mala 30r skočila hlavou do studne...povedala že je niečo vyhodilo hore a nedovolilo sa jej utopiť....cca 45r išla do lesa a chcela sa obesiť....aj si zaviazala okolo krku ale , povedala že sa jej to nedalo, že sa jej to rozviazalo....59r zjedla cca 70 tabliet leponexu večer, otec ju našiel ráno...už vyzerla kadejako, ale urobili jej výplach a zachránili ju....niečo sa pri tom ale nepodarilo....a o cca 2 týždne...mala masívne krvácanie do brucha , že je praskol vred pri dvanástorníku, následný problém s Pankrácom.....lekár povedal pripravte sa na najhoršie....bol dať aj kňaz záverečné pomazanie...už fakt vyzeralo, že zomrie, prekonala to....mesiac nevedela rozprávať, 3 mesiace chodiť....v 60r keď prišla domov...po čase sa pokúsila vyskočiť z okna...bola na rímse cca 0.5h...nik nebol doma...prišli policajti...a dáko ju prehovorili....teraz má 62 r...je v dome sociálnych služieb....je trochu lepšie, aj keď ona vidí všetko negatívne a praje si len smrť....vydrží sa prechádzať cca hodinu von...čo myslíte?...čo ju akoby drží na tomto svete?...vyzerá akoby mala ešte niečo urobiť, vykonať.....

Tomas12345

Meridian :

Trošku chaoticky si to napísal, a neuviedol si jasne tú pointu o čom to tvoje vyprávanie malo byť. Takže zhrnieš to nejako, aká je pointa týchto tvojich 3 častí ?

Meridian

Tomas12345 cast3.asi posledna
Samozrejme nasa hlúpost je úzko spätá z telesnom ....
A samozrejme telesno nie ako je zostrojene ale ako nas ovlada ...
Keď ježiš chodil po zemi hovoril jazykom blízkeho východu hebrejsky a aramejsky.
To je novinka !,že aramejsky 100 zo sto kresťanov ani o tom nepočuli. Jedna mala info a hned to vrha ine svetlo na vec.Su zmienky kedy vravel hebrejsky napr.ked prvy krat cital v synagoge z knihy proroka bolo to hebrejsky,ale napr.Tomášovo evangelium,ktoré sa poklada za najstaršie je v aramejštine cca70 r.nl.
Wittgensten povedal:Hranice môjho jazyka sú hranicami môjho sveta.
Jazyk náš materinsky je jazykom ktorym najlepsie rozumie nasa duša to hovorim zasa ja.Zacnes zit a hovorit aj dvadsat rokov mimo sk potknes sa ....alebo sa udries a spustis po slovensky do pi..jeb........?asi tak.by so to prirovnal.
Hebrejčina ma navyše ešte foneticku časť tej mi však nerozumieme ,lebo sme sa v nej nenarodili!Písmo hebrejske ako aj aramejština sa pišu z prava do lava co ma zase vyznam väčšieho duchovneho rozvýjania.Z ineho zdroja viem napr ze ak citas z prava do ĺava lepsie spolupracuju obe hemysfery mozku.Napriklad cital som o jednom co trpel dislexiou,disgrafiou a neviem este co ale ked mal moznost citat z prava do lava tento problem nemal.
Takže aby sme prilis neodbocovali.Základne texty zapadných ale aj východných cirkví boli v gréčtine to je jasné dokonca pátrat po textoch v hebrejčine alebo aramejštine bolo pre cirkev škodlivé ,lebo by to podtrhovalo židivsky pôvod ježiša a to nikto nechcel....Rimania nazývali židov judejci podla oblasti kde žili judea čiže preklad židia je tiež nesprávny.Dnes je zdeformovaná aj židivská ortodoxná podoba.Od roku 70 kedy bol zničený chrám v jeruzaleme.

Omen

Bohatier, učil si sa plávať v mori, keď si tu tak dlho nebol? Ak nie, potom počkaj do 30-tky a možno sa stane zázrak ako Iľjovi. : D

K tým knihám ešte, pozri, možno sa aj predávajú, ja na nich nemám cenovku a peniaze odmietol, lebo som bola prvý človek s úsmevom na tvári. A jedna kniha nestačila, dostala som rovno tri. Prehodili sme pár slov, povedal, že ak chcem môžem prispieť dobrovoľnou čiastkou na ich účet. Inak bol to Slovák, feši mladý muž okolo 30-tky v šafránovom dhóti.

Áno, pochopil si správne, s tým kódom som mala problémy, a to aj pri vypnutom ad blocku. Ešte sem-tam mi to aj teraz vyskočí, ale netrvá to dni, ani hodiny. Skúša to moju trpezlivosť.

To nerob!!! : D Aj nabudúce mi daj odkaz taký, aký uznáš za vhodné. Kukla som na to a poviem ti, že ma to zaujalo. Vážne! Postrehol si, že šamani a Lazarev majú aj niečo spoločné? Najskôr si ale dočítam 2. diel a potom to poriadne pozriem a vyjadrím sa. Mne to čítanie z USB kľúča trvá oveľa dlhšie ako normálna knižka. Tak sa maj krásne zatiaľ! : )

Meridian

Tomas12345 časť2 Apokryfty
Pod pojmom apokryftná literatúra rozumieme nezverejnená skrytá,dostupna len úzkemu okruhu ludí,možno aj neobjavená.atd teraz sa nechytajme za slovicka vsetko pisem z pamäti....ale asi vieme o co ide počuli sme o tom .Veľmi lahko je nieco taketo zatratit ak mame informacie len z jedneho zdroja.Samozrejme ulohu zohrava ako veríme tomuto zdroju(skusenosti s nim alebo iné) alebo vieme konfrontovať aj z inými zdrojmi .
Niekedy sa čudujeme iným ako môžu tomu veriť alebo pokladať nejaku vec za pravdivu ved.......môj pohlad je ze sme strasne sprostý ale,že strašne ani nechcem hladať krajsie slová .

balazveronika

Ahoj

Potrebujete financovanie pre váš domov, pre vašu firmu, pre nákup auta, nákup motocykla, pre vytvorenie vlastného podniku pre vaše osobné potreby? osobné úvery od 5 000 do 5 500 000 €. Kontakt: Email: balazveronika65@gmail.com

WhatsApp; +33644684951

foreveralone

Ty foreveralone podomnou, láskavo mi nekopíruj nick a neurážaj tu ľudí. Neviem, čo si zač, ale prestaň s tým.

Omen

Bohatier, len tak v meste. : )

Autor je Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda, kniha: "BHAGAVAD-GÍTÁ -Taká, aká je" je voľne dostupná v elektronickej podobe na www.bbtmedia.com, Kód: EB16SK93526P.

Život pochádzí ze života a Cesta sebarealizácie od toho istého autora obsahujú kód pre voľne dostupnú verziu v elektronickej podobe. Ak máš záujem, poskytnem ti ich.

Meridian

Na začiatku chcem podotknúť,že chápem podobenstvo o viniciach pánových že ten kto na nich pracuje "len" posledne hodiny pred večerom dostane rovnakú plácu ako ten čo pracoval od obeda či od rána.....tak to čo teraz poviem nechcem aby viznelo ,ze si namýšľam ze som uveril alebo prebudil alebo proste začal žiť z bohom ...skôr ako ty !to nie len napríklad vidím teba v postavení aké som mal ja cca mnoho rokov dizadu ked som vedel niečo rozprâvať a chcel som aby ludia vedeli že ja viem a aj keď by možno boli davno "prebudený"tak by som im hustil čo a ako majú vnímať boha vtedy ma ale manželka vždy stopla a vysvetlila mi približne to čo ti povedala preteba......Aj ja som si myslel lebo mne sa stalo to a potom to a veril som a a a.............budem sa opakovať pre kazdeho je len to poznanie dôležite ku ktoremu sa dopracuje sám..