KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA

Príspevok v téme: KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA
sunnyball13

...chcel by som sa opýtať, aké znamenie môže vidieť človek z duchovného hľadiska v takejto veci....moja mama má od svojich 25 rokov psych.problémy.....lekári jej dali jej chorobe rôzne nálepky...mama sa pokúšala už viac krát zomrieť...najskôr keď mala 30r skočila hlavou do studne...povedala že je niečo vyhodilo hore a nedovolilo sa jej utopiť....cca 45r išla do lesa a chcela sa obesiť....aj si zaviazala okolo krku ale , povedala že sa jej to nedalo, že sa jej to rozviazalo....59r zjedla cca 70 tabliet leponexu večer, otec ju našiel ráno...už vyzerla kadejako, ale urobili jej výplach a zachránili ju....niečo sa pri tom ale nepodarilo....a o cca 2 týždne...mala masívne krvácanie do brucha , že je praskol vred pri dvanástorníku, následný problém s Pankrácom.....lekár povedal pripravte sa na najhoršie....bol dať aj kňaz záverečné pomazanie...už fakt vyzeralo, že zomrie, prekonala to....mesiac nevedela rozprávať, 3 mesiace chodiť....v 60r keď prišla domov...po čase sa pokúsila vyskočiť z okna...bola na rímse cca 0.5h...nik nebol doma...prišli policajti...a dáko ju prehovorili....teraz má 62 r...je v dome sociálnych služieb....je trochu lepšie, aj keď ona vidí všetko negatívne a praje si len smrť....vydrží sa prechádzať cca hodinu von...čo myslíte?...čo ju akoby drží na tomto svete?...vyzerá akoby mala ešte niečo urobiť, vykonať.....

Medea7

Meridián ľuďom, ktorí mi pomáhajú ďakujem tým sa to všetko v dobrom vráti. Ty si tiež dobrý a múdry človek. Ostatných nevyhladavam.

Meridian

Madea7
Čo si malá?veď ti hovorím ,že to bol vtip .!
Su ludia čo vedia rôzne pomôcť či už odblokovať alebo inak liečiť sú to liečitelia duše..... človek neznalý ich statusu hneď povie že čarodejnica preto som to tak nazval.
Máš pocit akoby som ťa presviedčal ,ze ježiško nosí pod stromček darčeky?(to bola rečnicka otázka neodpovedaj)

Medea7

Nie Meridián mňa k čarodejníci nikto nedostane. Žijem jednoduchý život, aj keď túžim po dokonalosti myslím po rozumovej stránke. Ale veľa ľudí mi tvrdí že Boh existuje a ze on je zdroj lásky. Len moja mozgová kapacita nedokáže pochopiť ako sa oň dokáže pozerať na to co niektorí ľudia robia. Ja by som nemohla sa na to pozerať.

Meridian

Tomas 12345 veď pre teba veď som ti pracne vykreslil že na písmo sa dá pozerať z viacerých uhlov a že ak tam nieje niečo napísané neznamená to že to hned musíme zavrhnúť
Pekne som ti opísal čo ako to bolo v prvých rokoch žido-kresťanstva .Že sice biblia je veľmi presná od gréckeho prekladu až po súčastnost aj ked má mnoho prekladov.Avsak aramejske a hebrejské texty nikto neskumal a navyše sa to prispôsobilo vtedajším potrebám.Neuviedol som ešte príbeh ktorý sa traduje,že keď bolo nakázané aby sa zhromaždili všetky evangelia tak ich dali pod stôl v zamknutej miestnosti a modlili sa aby ráno ked začne koncil vsetky "pravé evangelia"sa objavili na stole ......Nevie sa kto mal klúče v noci!!!!(ak sa neobjavili musel sa najst niekto kto to vyselektoval)
Aj keby to bola len vtipná historka vtedajší zakladatelia novej cirkvi si prihriali polievočku.
V stredoveku mohi čitat pismo len knazi.Aramejsky hovoriaci krestania mali pismo volne k dispozícii doma ,ale napríklad preklad do angličtiny by bol ťažkým zločinom.
Zdroj....Preklad skrytých evangelii Douglas Klotz

Meridian

Madea7
Štyri dohody som teraz v pohode stiahol z ulož to
Tak nakukni to máš 48 strán na tento víkend.
Ani nevies ako rád by som ti chcel pomôcť nájst to čo hľadáš ,ale hlavne ty musís sama.....ak by si byvala poblíž ba poznâm(nie osobne)dve čarodejnice srandujem .....niesu čarodejnice...

Meridian

Omen
v pohode všetci si potrebujeme oddýchnuť
Cez víkend trochu zrelaxujem plánujem pokračovať tam kde som prestal pred týždňom.
Že samovykúpenie inkarnaciami ale ani samotná milosť bez našeho pričinenia nestačia .A bude aj trochu kontroverzných tvrdení možno niekoho zaujme uvidíme .

Omen

Chlapci, pracujem, študujem... Po prečítaní vašich príspevkoch sa vám ozvem. Táto téma dosť vyčerpáva, a tak musím aj oddychovať. Zatiaľ sa držte! : )

Medea7

Áno Meridián píšeš múdro hľadám Boha a hľadám dobro. A odkiaľ pochádza moja mienka že mne sa tu nepáči.

Meridian

Tomas12345 uz ti ti dipoviem
Madea7 ak ta pochopenie karmy privedie k citaniu pisma ok ,ale ak by ta to malo odklaňat od slova božieho tak to nieje správna cesta .
Pisal som naposledy ,ze jezis hovoril aj aramejsky a hebrejsky.
Aramejčina sa stala 300 rokov pred.nl materinským jazykom nie len v palestíne ,ale aj na celom blízkom východe.Vtedy ludia nečitali písmo ,ale počúvali.Po tomto vznikla ústna tradícia kedy ludia výroky a príbehy vnimali spirituálne meditačne cítili vybrácie a nie ako teraz v kostoloch lineárne teologicky poprípade historicky.
Uvediem príklad: ako je napísané Tak každý dobrý strom dáva dobré ovocie,ale špatný dáva špatné ovocie. Znie to logicky aj kážeme a posudzujeme v tomto duchu
Ale ked by sme zobrali do úvahy ak to ježiš povedal aramejsky tak v semitských jazykoch ako je aramejština slovo"dobrý"prvotný význam "zrelý" a slovo skazený či zlý má prvotný význam "nezrelý" a tak by to v jazyku ježiša znamenalo zrely strom zrelé ovocie a nezrelý nezrelé ovocie.Kto nepozna vyznam podobenstva alebo sa ani nestretol s tymto je damozrejme uplne vedľa.Tymto celym som chcel povedat ze v tych dobach ked sa na blizkom vychode vyucovalo a bili uz citarne u nas rimske imperium perzekuovalo krestanov.Prve dve storocia od jezisova zivota boli stovky evangelii.(mi poznáme len štyri aj to len do miery ako sa zhodli na koncilu r300niečo mame len Marka Matusa lukasa a jana vieme o evangeliu Židov aTomáša poculi sme o judášovom .Ano hned ti zavrhneme......
Prvých 400 rokov vlastnili aramejsky hovoriaci krestania opisy najstarších evanjelii a mohli ich slobodne študovať bez strachu a tunak nam pohanským národom dali najpravšie písma a oni si nechali len smetie?Alebo mi chapeme dva krat preložene texty do naseho jazyka lepšiecako ty co ho čítali aj zvukovo a z prava do ľava a meditovali nad slovom?Rímske impérium si neprihrialo polievočku ?
Preto toto pisem aby tu niekto netvrdil ,že kde sú dôkazi kdeje vedecké bádanie na tvojoje vedecké sa môžem vysrať zem je doska ano.....KONIEC
Ak niekohi bude zaujimat budem pokračovat ale vracat sa mienim len k veciam ktorecza to stija nie ku kravinám kde mas dôkazy !!!!!