KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA

Príspevok v téme: KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA
sunnyball13

...chcel by som sa opýtať, aké znamenie môže vidieť človek z duchovného hľadiska v takejto veci....moja mama má od svojich 25 rokov psych.problémy.....lekári jej dali jej chorobe rôzne nálepky...mama sa pokúšala už viac krát zomrieť...najskôr keď mala 30r skočila hlavou do studne...povedala že je niečo vyhodilo hore a nedovolilo sa jej utopiť....cca 45r išla do lesa a chcela sa obesiť....aj si zaviazala okolo krku ale , povedala že sa jej to nedalo, že sa jej to rozviazalo....59r zjedla cca 70 tabliet leponexu večer, otec ju našiel ráno...už vyzerla kadejako, ale urobili jej výplach a zachránili ju....niečo sa pri tom ale nepodarilo....a o cca 2 týždne...mala masívne krvácanie do brucha , že je praskol vred pri dvanástorníku, následný problém s Pankrácom.....lekár povedal pripravte sa na najhoršie....bol dať aj kňaz záverečné pomazanie...už fakt vyzeralo, že zomrie, prekonala to....mesiac nevedela rozprávať, 3 mesiace chodiť....v 60r keď prišla domov...po čase sa pokúsila vyskočiť z okna...bola na rímse cca 0.5h...nik nebol doma...prišli policajti...a dáko ju prehovorili....teraz má 62 r...je v dome sociálnych služieb....je trochu lepšie, aj keď ona vidí všetko negatívne a praje si len smrť....vydrží sa prechádzať cca hodinu von...čo myslíte?...čo ju akoby drží na tomto svete?...vyzerá akoby mala ešte niečo urobiť, vykonať.....

Meridian

Niektorí tu stále opomínajú že rozprávame o bohu a na ježisa krista zabúdame.
Keď človek uverí v boha a prijíme ježiša ako krista a už je s ním za jedno ako keď ježiš povedal že on a otec sú jedno nemyslel tým ,že on je boh.Boh je večný ježiš sa stal človekom bol ukrižovaný a povstal ako kristus.
Ľudská duša je nesmrteľná keď veríme v krista ako spasiteľa ,ale nie večná večný je len boh!Prijať krista do svojho života znamená zmier z bohom.Prijať svoj životný údel(osud)čiže ukriživanie .Nechať sa ukrižovať .....inak zmieriť sa z tým čo ma v živote postretne ak keby to bolo to "najhoršie "lebo verím v boha že jeho zákon je tak nadstavenýžesitozaslúžim.Čiže to čo musím znášať je dôsledok mojoch predošlích počinov a tak prijať údel ktorý mi vytvoril zákon karmy čiže zâkon činu .
fakty o reinkarnácii začnú mať pre človeka význam až keď sa človek nimi orientuje vo svojom živote.Ak nevidíme vo svojom či v živote celkovo súvislosti z našimy činmi ,že ako zaseješ tak zožneš čiže akcia a reakcia nemá reinkarnácia pre nás význam.
Akcia čiže čin karma vyvolá reakciu zožneme situáciu je to kozmický zákon rovnováhy.
Ludia sa rodia nevedomí neuvedomujú si dôsledky svojich činov jednajú podľa svojich nízkych vibrácií.lež prejdú mnohými životmi vždy sa rodia uvedomelejší uvedomujú si svoje počínanie.Nemusia vedieť prečo ale jednoducho chcú byť dobrými.je vedomie telesné a vedomie duchovné.V duchovnom vedomí sa ukladajú skúsenosti.Boh nam dal slobodnú vôlu a mi sami musíme svojím uvedomením dodržiavať jeho zákony nie tým že nám bude hroziť bu bu bu ak ma neposlúchneš tak.....Lebo ako dobre vieme aj to najposlyšnejšie dieťa ked odidu rodičia chce skúsiť poznať svet.

Meridian

Tomas12345
Sv.písmo je sväté čiže oddelené .Ono to aj znamená svätý akože oddelený.
To slovo svätý znamená v prvomrade oddelený .
Keď sa niekto stane svätý je vlastne oddelený .Ďakej ak sa niečo oddelí OD musí zároveň aj KU.
Vidíš ešte som len začal a už je toho toľko na pochopenie ,že bežný človek si povie že jemu asi preskčilo čo OD čo KU.?Ku bohu.
Pre niekoho to vnieslo nový pohľad a niekoho to ešte viacej pomýlilo.
Teraz ľudovejšie...Mne a ani nikomu neprinâleží nijak hodnotit slovo božie .Avsak ak sa bavíme čo je v biblii
Písmo v biblii je redukované od koncilu v roku 300 (niečo) o tom niet pochýb ,že si to zakladatelia vtedajších cirkví prispôsobili .Keďže tam boli predstavitelia aj Greckych náboženstiev niektore veci su prispôsobené na ich obraz.Na náš obraz kedže aj mi mame odtial veľa prevzatého.
Boh to dopustil a to si môže len myslieť preto ,že pre naše chápanie je to najbližšie mi pohanske národy nevieme pochopiť kultúru východného sveta.
Že ich chápanie je pravšie sa tiež nedá povedať pretože vlastný Ježiša nepochopili.....
Čiže nikto nemôže povedať.:toto je pravá a tá jedinâ viera a hotovo.!
Ano veríme ,že spasenie prichádza len cez krv baránkovu ..........atď to este popisem neskôr.....
Ako tak ludstvo ide vychádzajú na svetlo aj nezverejnené evanjeliá(apokryfty)alebo v dnešných časoch tiež máme prorokov.E,Cayse ktorého je popísaných 14-tisíc sedení kde vykresluje život ježiša,stratené civilizácie,bermudsky trojuholník,reinkarnáciu,liečiteľstvo ,
Podobne Jakob Lorber ovi vnukolo množtvo jánových evagelii.Sú to tak rozsiahle a presvedcivo konkretne veci .......
Ja netvrdim ze toto je spravne a hento nie .
Vždy cirkev zavrhovala vsetko co je vedecke vsetko co je nove z historie vieme .Dnes to nemôžu lebo nase vedomie je tak rozsiahle ,ze by si odohnali ovečky a tak len zaujali poziciu mrtvého brouka .

Medea7

No a keď sú ešte v rodine kliatby, hresenie a nenávisť tak tam je konečná. A žiaľ je to pravda aj o tej dedičnej karme.

Medea7

Meridián ešte jednu knihu si mi odporučil, v ohni alebo ako sa to volalo. A ten Lazarev ma pravdu presne tak to funguje aj o tom prenose energií, aj o tom keď je žena tehotná a podla toho co prežíva sa to prenáša na ten plod. Aj keď majú ľudia nedorozumenia medzi sebou aké následky to môže mať.

Tomas12345

Meridian :

Nerozumiem prečo sa znovu urážaš ? Ja s tebou slušne komunikujem, a jedine čo od teba chcem je odpoved na moju otázku. Vsak sme normálne pokracovali v diskusii tak prečo odrazu sa u teba stal taký zlom ? Z tvojho príspevku na moju otázku mi to vyznelo tak ako keby si už dalej nechcel na moju otázku odpovedať, napísal si mi len že som to zle pochopil ako to ty myslíš, pričom neuviedol si ako to myslíš.

Ja som pochopil ako si to myslel, písal si o tom že existovali pôvodne opisy najstaršich evanjelii, ktore boli v aramejcine, v hebrejcine a ktoré vlastnili aramejskí krestania. Z kontextu teda vyplýva to že zastávaš názor že 100% pravda sa skrýva len v aramejskych /hebrejských evanjeliach a že v súčasnych greckych evanjeliach sú už chyby. Rovnako tak si písal že na rôznych konciloch sa z evanjeliach toho veľa vyškrtlo a ponechalo sa len niečo. Rovnako tak si vyzdvihol evanjelium židov a Tomášove evanjelium.

Toto všetko ale stále nemení nič na mojej pôvodnej otázke. Prečo Boh dopustil aby z jeho pôvodných evanjelií časť Jeho Slova zmizla ? Prečo Boh dopustil aby 100% správne učenie mali len aramejskí krestania do 4 storocia, prečo nám ostatným generáciam už neumožnil poznať 100% pravé Božie slovo ? Prečo apokryfna literatura (evanjelium židov, Tomášove evanjelium, atd..) zostala len v zabudnutí, a ak o nej niekto vie tak len malá skupina ludi ? Prečo Boh dopustil tomu aby sa v celosvetovom obehu nachádzali len 4 evanjelia ( aj to podľa teba údajne neúplné). ?

Na tieto otázky od teba prosím odpoved. Dakujem.

Omen :
Kde sa berie v tebe tolká zlosť ? Naposledy ked som s tebou skúšal nadviazať komunikáciu si na mna len nakričala a potom odišla z diskusie. Nepamätám sa kedy si sa mi niečo normálne v klude snažila vysvetliť, ak tomu tak bolo tak mi to pripomen o čo konkrétne išlo.

No viem že viacero ludom sa moje názory nepáčia, ale to aj hlavne preto že sa moje názory od ostatných často krát i líšia, a ja zvyknem vyjadriť svoj názor (od toho je predsa forum) aj ked sa to druhému nepozdáva.

Deuteronomium :
Chápem čo máš na mysli, ale nerozumiem aký to ma súvis s mojou otázkou Meridianovi ?

Omen

Tomáš, ešte toto:
Keď sa už odhodláš preskúmať vlastné vnútro, skús si odpovedať, prečo to malé percento ľudí, ktorí sú ochotní s tebou sa baviť aj napriek tomu, že vedia s kým sa bavia, od seba odháňaš?
Áno, myslím tým Meridiána, ktorý by ti mohol byť otcom, jeho snahu, ochotu, nádej a vieru, že tým jeho slovám už konečne porozumieš, láskavý, trpezlivý prístup...
Chceš ostať sám ako kôl v plote??? Však si ty jedináčik? ; )

Omen

Meridián, krásny poetický príspevok! Teba tlačí ľavá topánka a mňa pravá. : D Tak si teda doprajme oddych, aj v tejto téme a toľko, koľko bude treba. Veď sa ešte stretneme...
Vieš čo, neskutočne ťa obdivujem, že dokážeš s kľudom Angličana vysvetľovať, venovať tomu čas a energiu, hoci táto téma odčerpáva kopec energie, aspoň u mňa. A výsledok nulový!
Hej, všimla som si, že to nechcel rozoberať z časových dôvodov.
Nechám sa tebou viesť, takže si naordinujem, čo mi predpíšeš. : )
Mám 3 Lazareva, 5 Okom a Rusnáka. Doprajem si čas, potom sa sem vrátim, odpoviem a dám sa do roboty.
Ďakujem ti, Meridián, a Rusnáka a Lazareva posielam ďalej.

Meridian

Omen presne čo sa tyka Rusnáka som bol nadšený a som rád že som mohol aj niekomu posunúť.....Je to niečo čo stojí za uváženie ak to tvrdi človek takého kalibru.Ak si postrehla naznačil aj reinkarnáciu ale nechcel rozpytvávať príliš z dôvodu ktorý si uviedla dávnejšie proste nie kazdy sa moze vystavovať ........
Čo sa tyka horovho oka pomaly pomaličky .
Lazareva by som teraz trochu odložil a po potrebnom oddychu by som si prečítal napr.Dascalosa.....alebo ak máš rada Denikena tak mám pecku poznania o mimoz..... už sa bojim aj pisať cele slova aby sa neozval nejaký kresťan....